Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csökkenhet vagy megszűnhet 9...

Csökkenhet vagy megszűnhet 9 hónapos babám hozzám való kötődése?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben többször veszekedtünk apával, volt hangos, indulatos beszéd és sírás is többször a részemről és ezt a kisfiam is hallotta. Néha olyan ideges voltam, hogy remegett a kezem. A férjem viszont egy lassú és nyugodt típus. Ilyenkor többször megfigyeltem, hogy az én kezemben nem akart lenni az én kicsikém, majdnem sírt és apa felé nyúlt, az ő kezében hangja sem volt, rám nem mosolygott, csak apára. Mindez nagyon fáj, hiszen őt mindennél jobban szeretem!!! Ez elmúlik, vagy most már nem ragaszkodik hozzám? Miben nyilvánul meg a ragaszkodás ilyen idős korban?
2011. aug. 1. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A babáknak hihetetlen érzékelői vannak, mindent képesek megérezni és átvenni.

Így egyértelmű, hogy egy nyugodtabb, higgadtabb embernél jobban érzik magukat. De ez még nem jelenti azt, hogy nem fog hozzád ragaszkodni, vagy hogy nem szeret, csak megijedt és fél, amikor kiabálás és idegeskedés van.

De ilyenkor nagyon fogékonyak a babák, és ha sokszor látják, hogy anya idegroncs, akkor az meg is marad majd bennük, úgyhogy előtte lehetőség szerint ne kiabáljatok!

2011. aug. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ragaszkodik kevésbé hozzád, csak érzi, hogy ideges vagy. És ha remeg a kezed, nem tudod biztosan tartani, ezért kérezkedik át, nem érzi magát biztonságban.

Ezért nem fog kevésbé szeretni téged, csak ne kövesd el azt a hibát, amit sok szülő, hogy "haragszol rá" mert megy az ösztönei után, és abszolút nem ellened teszi :)

2011. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fog csökkenni, és nem fog megszűnni sem.Ahogy írták előttem is, úgy van.A babák ösztönösen megéreznek mindent, érzi az idegességedet (hogyne érezné, amikor 9 hónapig egyek voltatok).Egész egyszerűen ezért kéri magát az apukájához, mert ő higgadt és nyugodt.Én ha ideges vagyok, sokszor automatikusan átadom az apjának, hogy ne érezze a feszültséget.
2011. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben vagyok, rengeteget veszekszünk a párommal volt, hogy el is kezdett sírni a babám, csak nálunk fordítva van a párom üvölt én nem de már sokszor idegroncs vagyok és sokszor azt érzem nem bírom tovább, nem ezt érdemli a babám, de a páromnak aztán lehet beszélni, a családból már sokan mondták neki, hogy ne kiabáljon...szerinted, ááá nagyon fáj, hogy ezt kell látnia a babámnak...........Együtt tudok érezni veled a viták miatt, sajnálom.
2011. aug. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!