Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik a keresztelő?

Hogy működik a keresztelő?

Figyelt kérdés
Igaz az,hogy csak akkor lehet megkeresztelni a gyereket ha házasok vagytok?Mert én nem vagyok házas a párommal,de megszeretném keresztelni.De ha csak így lehet akkor lemondok róla.
2009. ápr. 7. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:

A reformátusok lazábbak, ez a katolikusoknál van, de ott se mindig, az én keresztfiam szülei sincsenek és elvállalta őket a katolikus pap.

Mi reformátusban fogjuk, és nálunk a keresztapa nincsen megkeresztelve, a keresztanya katolikus, és még így is lehet, mert az a lényeg, hogy egy református legyen a családban. (ez én vagyok)


Judy

2009. ápr. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így igaz,a paptól függ. Mi házasok vagyunk,de én evangélikus.A gyerek katolikusra lesz megkeresztelve és elválalta a pap.Elválalják általában,mert kell a lóvé.3 évi egyházi adót kellett befizetni.Ja,és így egyben össze adtak("ingyen")egyházilag is.
2009. ápr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van úgy hogy tényleg szól ez miatt a pap. De szerintem ilyenkor simán találtok helyette másikat aki elválalja . A keresztszűlőnek szokás ilyenkor adni egy kis pénzt a papnak. Álltalában a ceremónia után. De szerintem ez nem mindenhol igy van . Mi szabolcsban élünk. És egy évi egyházadót kellett befizetni ami egy évre itt 5 ezer ft fejenként. Nekem nem kellett befizetni mivel a kicsi római lett , az apja az , igy csak az ővét kellett befizetni mert én görög vagyok.
2009. ápr. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nem feltétel a házasság a keresztelőnél (3 hét múlva lesz), csupán az egyik keresztszülőnek kell római katolikus vallásúnak és első áldozónak lennie. Papja válogatja!
2009. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most lepontoznak de mindegy. Ha ilyen könnyen lemondanál a keresztelőről akkor egyáltalán minek kereszteled meg. A sákramnetumért, vagyis a keresztségért nem kell fizetni, ha egyébként gyülekezeti tag vagy.
2009. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!