Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapos kisfiamat hogyan...

Egy hónapos kisfiamat hogyan tudom visszaszoktatni a cumisüvegről cicire? Esetleg mellbimbóvédővel? Azt hasonlóképpen kell bekapnia mint a cumisüveget?

Figyelt kérdés
nagyon szeretném szoptatni a kisfiamat.3 hetes koráig szoptattam is csak aztán egy napig beteg voltam hányás hasmenés stb.és nem mertem szoptatni nehogy elkapjon valamit tőlem.aznap cumisüvegből a lefagyasztott anyatejet kapta meg tápszert amikor már elfogyott az anyatej.másnap újból akartam szoptatni mert már semmi bajom nem volt de már nem kellett neki a cici ordított nem tudta bekapni a mellbimbómatés utána megint cumisüvegből etettem.próbálom visszaszoktatni de nem megy.légyszi adjatok valami tanácsot.így hogy nem szopik csak fejem neki a tejet kevesebb is lett a tejem.
2011. aug. 1. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

legközelebb ha beteg vagy pont ellenkezőleg tegyél, minnél többet szoptasd mert védőanyagot adsz át, és így nem fogja elkapni!


cumizavaros a babád, ne add oda a cumisüveget és csak próbáld-próbáld cicire tenni!

a bimbóvédő nem olyan mint a cumi, az egy nagyon vékony latex anyag, azzal nem hiszem, hogy be tudod csapni, ugyanis nem a formája miatt kapott rá a cumisüvegre hanem mert abból minden gond nélkül folyik a tej míg a szopizásért meg kell erőltetnie magát ;)

legyél kitartó és sikerülni fog! ha már nagyon éhes lesz, el fogja fogadni

2011. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kórházban voltam 3 napig, műtöttek, addig kapott cumisüvegből fagyasztott anyatejet.

A visszaszoktatásnak egyetlen titka van, hogy ne adj cumisüveget. Nálunk is ment a hiszti egy napig, de azóta minden a régi.

Ne tőrj meg, ne adj cumisüveget, ha kell nyugtasd, paskold a popsiját, stb.

Mi már túlvagyunk ezen, és nagyon megéri.

Egy pár hétig még véletlenül se kerüljön elő a cumisüveg. ez az egyetlen módszer.

2011. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de az a baja hogy nem tud úgy rákapni mint a cumisüvegre.mert ugye a cumisüveg cumija nagyobb mint a bimbóm.szívnia nem nagyon kell neki a cicit mert tegnap is amikor próbáltam ciciből etetni folyt a szájába a tejcsi.sokszor csak tartja a bimbómat a szájába és csak nyelnie kell.ezért gondoltam a bimbóvédőre.ilyenre gondoltam. [link]
2011. aug. 1. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

próbáld ki, veszteni nem fogsz.


nekem volt, tényleg teljesen a bimbómra simult, így semmivel sem volt nagyobb tőle.

ahogy a második írta, vedd el az üveget, pár óra múlva túl éhes lesz, pár nap múlva meg emlékezni se fog rá :)

2011. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok kitartás és türelem.

Csak akkor tedd mellre ha már nem éhes.

Mindig legyen nyugodt hangulat,ne legyél ideges.

Ne add cumisüvegból a pótlást,átmenetileg jó lenne az SNS készülék.

Nyelvtorna

"A saját, nagyon rövidre vágott körmű, tiszta mutatóujjaddal simítsd körbe a baba száját. Amikor kinyitja, akkor dugd be az ujjadat ujjbeggyel fölfelé úgy, hogy a kemény- és a lágyszájpad találkozásáig érjen be, ez a szopizás reflexpontja (saját szájadban előtte kitapinthatod, hogy az hol van, milyen - és vigyázni kell, mert a babánál már közel van hozzá az öklenedezés reflexpontja is). Hagyd, hogy így szopizza kicsit az ujjadat, és figyeld meg, hogy mit csinál a nyelvével: körülöleli vályúszerűen az ujjadat? ki van nyújtva annyira, hogy alul túlér az íny vonalán? nem púposítja föl?Utána fordítsd meg az ujjad, hogy az ujjbegy legyen a nyelvecskéje felé, és próbáld finoman lefelé nyomni picit a nyelvét. hagyd, hogy így is szopizza kis ideig, aztán húzd ki az ujjad, és próbáld meg mellretenni.Kipróbálhatsz különféle testhelyzeteket is, pl. jó lehet a kereszttartás vagy a hónaljtartás.A másik, amire érdemes figyelni, az a sok-sok-sok testkontaktus, ezen belül is a közvetlen bőrkontaktus, ha van rá lehetőségetek.A pohárból itatás jó módszer, ha nagyon nem szopik a babád. Ilyenkor érdemes egy picit függőlegesebben tartani a babádat, mint amikor szopik, és akár bele lehet bugyolálni egy kis textilpelenk&aa..."


Próbálhatod itatni pohárból,aminek kifele hajlik a szája,nem kell a baba szájába önteni a tejet,csak hozzá kell érni a kis szájához és be fogja lefetyelni(ehhez is gyakorlat kell)vagy fecskendóból is athatod a tejet.

Ez mind nagyon macerás időt energiát igénylő feladat de megéri.

Jó lenne egy szopis tanácsadóval felvenni a kapcsolatot ő hatékonyabban tudna segíteni.

Addig is arra figyelj ne legyen nagyon éhes amikor próbálkozol pohárral stb.

Ha kapott pótlást utánna tedd mellre.

Úgy látszik a te babádnak elég volt 1 nap hogy cumizavaros legyen.

Sok sikert!

2011. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!