Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam nem tud jól...

1 éves kisfiam nem tud jól aludni a kiságyban, mert ahogy forog, összevissza veri magát és felébred. Mellettem nagyon jókat alszik, mert van helye pörögni. Hogy tudnám visszaszoktatni a kiságyba?

Figyelt kérdés
Így éjjel 4-5x kelek, visszaaltatom és újra beteszem a kiságyba, de 1-2 óránként ébred és kezdődik elölről. Nem akarom, hogy teljesen a nagyágyhoz szokjon és csak ott tudjon aludni.
2011. aug. 12. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Rácsvédő/fejvédő megoldás lehet.
2011. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Fejvédő van, hosszabb is, mint az átlagos, leér kb. a dereka magasságáig. Viszont ha a lábát veri be, akkor is felébred. Nagyon tudja magát dobálni, pedig közben mélyen alszik, akkorákat koppan, hogy felébred és elsírja magát. A franciaágyat teljes egészében bejárja álmában, ha otthagyom.
2011. aug. 12. 13:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez az alvási mód:-)

És Én erre csak most jöttem rá (már 2 éves múlt 1 hónapja), hogy kevés neki a hely forgolódni, ezért sír fel éjszakánként. Már régen végig alussza az éjszakát, de Ő is úgy pörög egész éjjel. Mindig csak a koppanásokat halottam, meg hogy felsír. Pedig Ő is mélyen alszik, felébreszteni sem lehet éjszaka.

Most fog születni a tesó 1,5 hónap múlva, így vettünk neki egy emeletes ágyat, aminek az alsó részén alszik. Azóta sokkal nyugodtabban alszik éjszaka, nem sír fel és nem is pörög annyit. Ebből gondolom, hogy már nem lehetett neki kényelmes a kiságy. Nem fért el amikor megfordult egyik oldaláról a másikra. Mi tettünk leesés gátlót az ágy szélére, így teljesen biztonságosan alszik ebben a "nagy" ágyban:-)

Szóval csak azt tudom tanácsolni, hogy vegyetek neki egy normál méretű ágyat és tegyetek fel leesés gátlót, így kényelmesen fog aludni a Ti babátok is nagy valószínűséggel!! Rácsos ágyba erre sajnos nincs megoldás. Nem jó az örökmozgó nagyobb babáknak:-(

2011. aug. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
az enyém is ezt csinálta épp ennyi idősen. Pár hét alatt javult a helyzet, 2-3 hónap után teljesen megszűnt. Én nem is próbáltam magam mellé fektetni.
2011. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azért veszem magam mellé ilyenkor, mert sokszor csak a szopi nyugtatja meg és néha elalszunk mindketten. :) Csak órákkal később ébredünk fel, ő teljesen más pózban, más helyen, de addig legalább nyugodtan alszik.
2011. aug. 12. 17:15
 6/19 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt,mi járókára cseréltük a kiságyát,egy 8szögletűre,na abba tud forgolódni ahogy akar,azóta semmi gond.Természetesen vágattunk bele szivacsot,mivel ezt neki csak alvásra vettük,amúgy 1percet sincs benne az alváson kivül.
2011. aug. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm pl kivette a matracot a kiságyból és a földre helyezte és tett mellé még egyet így a gyerkőc nem tud le esni és van helye is sőt ha meg ébred éjjel a pici /13 hónapos/akkor át szokott menni hozzájuk a szobába
2011. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt az ideje lecserélni a kiságyat szélesebb heverőre, mert kicsi neki már, nem tud anélkül megfordulni, hogy ne koppanjon valamije a rácshoz.

Nálunk is ez volt. Mióta megvettük a nagy ágyat, azóta végigalussza az éjszakákat.

2011. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez a helyzet egy éves a lányom. gondoltam már rá hogy kap egy leesésgátlos heverőt de fel szokott állni éjszaka ha megébred néha és félek hogy leesne rola ha feláll. igy hát azt hiszem marad egyenlöre nekünk is a négyszögletű jároka amit az egyik válaszoló is irt.
2011. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

az én lányomnál ez 9 hónaposan kezdődött. 10 hós volt mire rájöttem mi a baj. Én is letettem neki két matracot a földre, s láss csodát, átaludta az éjszakákat. Ezek után vettünk neki új ágyat. Földre nyitható gyerekágyat. összecsukva kétszemélyes kanapé, 120*60. kinyitva ágy 120*180. Magassága 10 centi. Nem esik le róla és jókat alszik rajta. most már másért kel éjjal (ha kel)

másfél éves kislány anyukája

2011. aug. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!