Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1.baba és mindig ölbe vettem...

1.baba és mindig ölbe vettem 1 hónapos lesz. Mit csinálhatnák már? Teljesen elrontottam?

Figyelt kérdés
1.baba és mindig ölbe vettem 1 hónapos lesz.már nincs el a kiságyba,köztünk alszik,mellesleg hasfájós is,pedig odafigyelek arra hogy mit eszek.szinte már letenni se tudom,mert hisztit vág ki a hisztiből pedig olyan sírás lesz hogy lilul a feje.mit tehetnék? teljesen elrontottam?
2009. ápr. 8. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

1 hós babát nem lehet elrontani!ezt szögezzük le,legalábbis szerintem!Ráadásul Ők még nem is tudnak hisztizni!ez nme hiszti,csupán szüksége van rád!Meg fáj a pocakja!Énekelj neki,ha úgy érzed h nem akarod kivenni akkor ne vedd ki de vígasztaljad legyél ott vele,h tudja h ott vagy számíthat Rád!Az h melleteek alszik azt tényleg "elrontottad"de erről még most szoktassad le,míg teljesen nem lesz a tudatánál!

7 hós baba anyukája!

2009. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a védőnőnk azt mondta ez csak hiszti mert mikor ölbe veszem abbahagyja,azt tanácsolta hagyjam had sírjon.jó ötlet?
2009. ápr. 8. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Hidd el Ő még nem tud hisztizni!Kellesz neki!A sírni hagyásról megoszlanak a vélemények!Én nem hagynám,de nem is venném ki feltéve ha biztos gh nem a pocak fáj!Inkább oda mennék,beszélnék hozzá,simizném,énekelnék,zenét hallgatnék vele!
2009. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

1 hónaposan hiszti nincs, elrontani sem lehet.

Az hogy köztetek alszik. Ugyanmár! Miért rontottad volna el ezzel??? A mi kislányunk is velünk aludt 11hós koráig, mg most is velünk alduna ha szüksége lenne rá. Őt már zavarta Apa horkolása, a forgolódások, stb így egyedül jobban alszik.

Hogy a kérdésedre válaszoljak? Egyáltalán nem rontottad el. Azzal rontod el, ha nem adod meg neki azt amire szüksége van. Igeis ringasd ha arra van szüksége, babausgasd ha azt igényli, aludjatok vele, ha neki úgy jó.

Szerintem inkább a pocija fájhat ha ennyire sír, főleg ha déltuáni/esti órákban teszi ezt. Ilyenkor esetleg próbáld meg az Infacolt, vagy Espumisant, vagy Gripe Watert. De nálunk a hordozókendő vált be 100%osan!

2009. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Még mindig az első válaszoló vagyok!Talán annyit h mindig 1 picivel később menj be,pici sírás nem árt azért!Ill a cumival próbálkozz,hátha!

Ügyesen:)

2009. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagytam sírni!!!Ő még nagyon picike Ő még nem tud hisztizni!Csak a közelségedre vágyik!!!Sok védőnő dumál össze-vissza nem tudom hogy ő hogy bírta elviselni ha sírta gyereke!Nekem a szívem szakadt le amikor nekiállt sírni!És nincs elrontva mert az én fiam most lesz májusban 2 évess egy igazi vagány kisfiú pedig NEM HAGYTAM SÍRNI!!!!Tégy ahogy jónak látod de ne hagyd sírni mert lehet hogy a kis pocija miatt sír és az is enyhiti a fájdalmát ha felveszed és magadra fekteted és simized a kis hátát!!!
2009. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Nehéz kérdés.Az én babám is hasfájós volt, pedig én is oda figyeltem.Sajnos ez is egyén kérdése.Minden baba más.Van aki hasfájós,van aki nem.Ez sajnos eltart 1-2 hónapig míg kinövi.Nálunk kb. 2,5-3hós volt mikor elmult,de mondjuk akkor egyik napról a másikra.Próbálj meg neki édeskömény teát adni, hátha az segít.Mondjuk én úgy adtam a kisfiamnak, hogy raktam bele 1 csepp mézet,csak úgy itta meg.Tudom azt mondják nem szabad mézet adni 1éves korukig a babáknak, de naki nem lett semmi baja.Sőt néha ha már sehgy se tudtam megnyugtatni akkor a cumijára raktam egy cseppet,és úgy megnyugodott.Anyukám javasolta,hogy gy csináljam.Az hogy csak kézben van el, az sajnos még nehezebb.Nekünk is volt hasonló problémnk(nekem is első babó).Én a mézes cumit vetettem be,meg ha van Bebe tv-tek akkor azt nyomd be neki.Nálunk nagyon bevált.Nagyon leköti.Mai napig ha épp hisztis nyűgös napja van és nekem dolgom van akkor benyomom neki és jól el van.Van hogy este csak úgy tudom elaltatni.Eyébként meg én úgy szoktattam le erről,hogy amikor 3-4 hós volt és már tudott fogni,és így eljátszogatott,akkor ha kimentem a szobából és elkezdett hisztizni,akkor hagytam sírni,néha benéztem rá, és elmagyaráztam anyábnak dolga van, és ha végzett és ő nem hisztizik akkor majd utána játszok vele,de ilyenkor se vettem fel.Sajnos nagyon rasztikus,de egy idő után rá jött hogy hiába hisztizik anya nem veszi fel.Remélem tudtam segíteni.
2009. ápr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is egy hós babám van, én is mindig ölbe veszem (nem múlt idő), a kiságyában aludt mindig, 1-2 alkalommal vettük magunk közé pár órára, és hasfájós (bár az igazi hasfájósság 6 hét után alakul ki, elég gyakran fáj a pocija) (sokszor azért, mert nem jön a büfi, hiába szenvedek fél órát).

Mégse mondom, hogy hisztizne, amikor sír. Kellek neki, örülök, mert most nyílik ki, tanul mosolyogni (teli szájjal, ha felvesszük, és beszélünk hozzá, énekelünk neki), sír eszeveszetten ha fáj a hasa, vagy éhes (fél másodperc alatt lila lesz a feje).

Nem rontottad el.

ÉS tedd a szivedre a kezed, hagynad sirni? nem fájna? Téged hív, kellesz neki,hogy meggyógyítsd, segíts neki (akár már a jelenléteddel is).

Szeretettel és törődéssel nem lehet elrontani. Tényleg.


Viszont légy következetes mindenben, az sokat segít. (és legkésőbb 6 hónapos koráig szoktasd a saját ágyába, mert utána kínkeserves lesz)


Ha gondolod írj mailt, nekem március 5.-én született a manóm, szerintem sok hasonló problémával találkozunk :)

2009. ápr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!