Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegyek a tápszerbe kakaót?

Tegyek a tápszerbe kakaót?

Figyelt kérdés
barátnőm mondta,hogy nesquik kakaót ad 1 éves babájának.állítólag fogja a laza székletet is.szerintetek???
2011. aug. 2. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem tennék bele, pláne Nesquik-et, de ezt neked kell eldöntened.

Azt hozzáteszem, hogy én azt az elvet vallom, hogy ráér még ilyen sz@rokat enni életében, igaz én inkább az óvatosabb anyukák közé tartozom.

Ha pedig te is hasfogó célzattal szeretnéd, akkor inkább egyen banánt a gyerek, az is fogja a székletet. Bár, hogy mennyire egészséges, ki tudja? De inkább banán, mint kakaó!

2011. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hallgass a megérzésedre!

én nem teszek se most, se egy jó ideig az 1 évesemnek kakaót a tejébe. Nesquicket meg pláne nem.

2011. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat megfogta a nesquick kakaó,de nem egyformák a babák.Ezért én reggel macikávét adok neki.Ő most 16 hónapos,de 1éves kora óta rendes bolti tejet kap.Tápszerbe sose tettem neki semmit.
2011. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyit nyugodtan lehet adni kakaót a babának ha nem fogja meg a székletét.Az egyik válaszoló azt írta nesquicket főleg nem,miért mi baja lesz tőle?
2011. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ez engem is érdekelne,mert egy csomó vitamin szerepel rajta
2011. aug. 2. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Én ezért nem tennék/teszek kakaót a gyerekem tápszerébe: cukor, zsírszegény kakaópor (18%), emulgeálószer (szójalecitin), étkezési só, aroma, (+ itt jönnek a vitaminok, az rendben lenne.)Pontosabban tápszerbe sose tennék semmit, de a tejbe sem, míg kicsit nagyobb nem lesz. Attól most vonatkoztassunk el, hogy az én gyerekem speciális eset, mert súlyos atópija miatt nem ehet kakaót.

Én azért írtam, hogy óvatosabb vagyok ezen a téren, mert én Túró rudit és krémtúrót sem adtam a gyereknek akkor sem, mikor még ehetett ilyet. Ráadásul én nem hiszek abban, hogy egy Kinder tejszelet tök egészséges és megfelelő reggeli. De ez az én magánügyem, te kérdeztél, én meg a legjobb tudásom és meggyőződésem szerint válaszoltam.

2011. aug. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és én pedig köszönöm a válaszokat :)))
2011. aug. 3. 07:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek azokkal, akik nem adnának kakaót a babának. Anyukám bölcsiben-óviban dolgozik, ő főz nekik, de náluk a doktornéni megtiltotta a kakaót (fél évig volt), csak 2 éves kor fölött kapnak, és nem is nesqiket adnak, hanem igazi holland kakaóport, egy ici-pici vaniliás cukorral (szintén ők csinálják bourbon vaniliából és cukorból turmixolva,olcsóbb és jobb). Max. macikávét kaphatnak szülői kérésre. Persze ez nem egy átlagos bölcsi, állami ugyan, de kerületi koordináló, nagyon odafigyelnek mindenre. Szóval ebből indulok ki, és amúgy tényleg, még annyit ihat életében, amennyit akar, de nem én akarom rászoktatni...Tejpépből is inkább gyümiset kap, nem csokisat meg ilyeneket.

Tégy saját belátásod szerint! (Egyébként a én babám már szint mindent eszik, így nincs laza széklete...) Inkább több rostosat adj, meg pékárút.

2011. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

van ez a kakaó, kisgyerekeknek:

[link]

2011. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok

én azért nem adok kakaót, mert az az egyik legegészségtelenebb étel. a babám szopis korában folyton bukott attól, ha én ettem csokit, vagy ittam kakaót. egyszerűebn nem bírta a kis gyomra. akkor elhatároztam, hogy nem szoktatom rá a csokis dolgokra. amíg nem evett ilyesmit, addig nem is fogja kérni. inkább gyümölcsöt, sütit adok neki.


az se véletlen, hogy feltuningolják vitaminokkal, hogy legyen benne valami, ami jótékony.

2011. aug. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!