Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnék 3 és fél...

Mit csinálhatnék 3 és fél hetes babámmal? Egyre kevesebbet alszik ami nem lenne gond ha ellene a kiságyba, de ő csak ölbe van el. Mindenkitől hallgatom hogy elkapattam, de hát első baba

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez butaság. Az én gyerekem 8 hetes koráig szinte csak kézben volt el. Most 4,5 hónapos, már nem igényli.. Ilyen picit még nem lehet elkapatni. :)

Sajnos most még fognotok kell egy ideig! :)

2009. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is sokáig ölben volt el a pici, 4,5 hónapos koráig hasfájós volt, majd bekapcsolódott a fogzás, úgyhogy sokszor kellett vigasztalni... De ahogy növekszik, egyre jobban kezdi érdekelni az őt körülvevő világ és már nem csak az öledben akar majd lenni:)

Egy 3 és fél hetes babát nem lehet elkapatni!!!! Gondolj bele, hány hónapon keresztül volt eddig az "öledben"? Hiszen szinte még csak most született! Igényli a testközelségedet, az illatodat, a szíved hangját és mindent, amit eddig megszokott... Nyugodtan legyél vele amikor csak igényli és persze amikor te igényled:) Hallgass a megérzéseidre, azok nem csapnak be, még ha első baba, akkor sem.Bőven lesz még ideje az egyedüllétre.

Nekem 8 hónapos a lányom, ő is sokat van még ölben - nem csak az enyémben, az apjáéban is:)- és szerintem nincs elkapatva. Egyedül is eljátszik, tudok mellette minden házi munkát végezni, igazodom az igényeihez. Aztán eljön majd az az idő. amikor neki kell alkalmazkodnia, de úgy gondolom, hogy ezt még egy ilyen idős babától nem várhatom el. Úgyhogy ölbe vele!!! :))))

2009. ápr. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem az elkapatással van a gond, hanem, hogy ha ölben cipeli az ember egész nap a gyerekét, akkor semmit nem tud csinálni!

3,5 hetesen nem lehet annyira sokat ébren. A tied mennyit van?

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy evett, aztán a pelenkázón elnézelődött, átpelusoztam, és kb még negyed óráig beszélgettem neki, aztán újra aludt.

tény, hogy nem magától. Kicsit segíteni kellt, hátsimi, dúdolgatás, ilyenekkel. A hordozóban hintáztatva is pihent jókat! szerintem próbáld ki, hátha ő is aludna, csak nem tudja hogyan. Ha meg neked nem gond, hogy sokat van ölben, akkor ne nagyon hallgass mások véleményére!

Remélem segítettem. Jó babázást!

2009. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom 1 hós, hasfájó, és ha nem alszik (szerencsére babkocsiban, autóban egyból elalszik) ,akkor sokszor kézben van, szereti, ha valaki sétál vele.

Általába du. 5 körül kezdődik akritikus időszak, ami eltart a fürdetésig, illtve a hajnali 4-5 órás szopizás után alszik nehezen vissza.

Ma pl. szinte fent volt 4-től majdnem 9-ig, akkor kiraktam a kertbe, ott elaludt.

2009. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az enyém is alig akart aludni újszülött korában. Nézelődött. A kiságyba alig volt, mert ott sírt. Én betettem bébihordozóba és vittem magammal a lakásban. Persze csak kb.20 percre szabad ilyenkor beletenni még. Nem lehet elkapatni. Egyszerűen vágyik a testközelségedre. Esetleg vegyél hordozókendőt vagy kengurut. Úgy egyszerűbb hordpzni. Nyugi ez nem lesz mindig így, amikor elkezd kúszni, mászni már nem vágyik az öledbe. addig meg hallgass az ösztöneidre és ne törődj mit mond más.
2009. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, a fiam most 4hós. Az első 2hónapban iszonyat hasfájós volt és éjjel nappal hozzám volt nőve szó szerint! Aludni is csak a mellkasomon volt hajlandó! (napi 1-max 2 órát) Szóval a házimunka meg ilyenek az felejtős volt. A férjem csinálta... Elkapatni nem tudod neki még erre van szüksége!!!!!!!!!! Az én babám mostanában kezd ellenni egyedül a játszószőnyegén vagy ha beteszem a babahordozóba és viszem magammal. Szóval mostmás apránként tudok ezt azt csinálni otthon. Én nem bántam meg hogy az első két hónapot szinte a karomban töltötte a picúr, mert mostanra bizony mosolygós, kiegyensúlyozott baba lett! Hallgass az ösztöneidre, és szard le az "építő" kritikát! Én mindenkinek azt mondtam, hogy azért szültem hogy kényeztessem! -és ez így is van.
2009. ápr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!