Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem 16 hónapos...

Hogy kezeljem 16 hónapos kislányom irtózatos hisztijét? Ma borzasztóan leégetett a boltban!

Figyelt kérdés

sosem volt még ilyen!

teljesen kifordult magából tolta a kis kosarat és mindent elakart venni nyílván nem engedtem, és hogy tereljem a figyelmét mondtam neki hogy kap egy kinder tejszeletet ha jó kislány lesz, és abbahagyja a hisztit.

nem hagyta abba..sőt! ott toporzékolt,

szégyelltem magam nagyon, amikor kijöttünk a boltból kapott egy zsömlét, azt is elkezdte tépkedni, és zokogott közben ..itthon már teljesen becsavarodott

ordított , én meg fogtam és megmosdattam hideg vízzel,

attól egy kicsit lehiggadt, de az ölembe mászott és ott sírt tovább alig bírtam megnyugtatni


nem értem miért csinálta ezt!

mit csináljak hogy elkerüljem ezt a hisztizést?

és azért is vagyok ideges, mert azt hiszik igy az emberek hogy nincs megnevelve pedig nem igaz, itthon nagyon jó kislány semmi baj amit mondok megcsinálja ritkán vergődik....de ahogy beérünk a boltba

megőrül szó szerint.

mit csináljak?

adjatok tanácsokat légyszives!


egy elkeseredett anyuka.


2011. aug. 4. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
én elhiszem,hogy szuokott hisztiozni,de most amit te le írtál nekem az szerintem más miatt volt.nem volt fáradt véletlenül,vagy netán nem bújkál benne valami?nekem úgy tűnik neki valami más baja volt,mint hogy nem kap meg valamit.de ha nem jol gondolom,se légy elkeseredve,ez az idő el fog múlni,csak következetes és határozott légy,imerd fel,hogy melyik mődszer jön be a lányodnak,az eltrelés,a nemfigyelék rád,vagy az ha viccet csinálsz az egészből.de ne érezd magad emiatt rossz anyának.el fog múlni és 2,3 évesen ujra elő fog jönni,most nálunk épp ez megy.
2011. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Húhh, hát mi ezen már túlvagyunk :)) Mindjárt 3 éves lesz.

Megvívtuk ezeket a kis csatákat mi is. Nálunk a határozott, de erős hangnemben való rászólás jött be. Ami úgy indult, hogy egy ilyen irtózatos hiszti alkalmával rákiabáltam (nem vagyok rá büszke, de bevált) és bekísértem a szobájába, mondtam neki, ha befejezte a hisztit, kijöhet. Ezt kb. kétszer vagy háromszor játszottuk el, utána nem volt több ekkora hiszti. Ha kint próbálkozik (lakáson kívül) akkor nagyon határozottan megfogom a kezét, és mondom neki, hogy ez most nagyon csúnya dolog, mindenki kineveti. Persze mindezt komolyan és mérgesen csinálom, és nála így hat :))


De ugyanez a testvéremék lányánál pld. nem jött be. Szóval sajnos kísérletezni kell.. Náluk a játszótér megvonás jött be (Soha többé nem megyünk a játszótérre, és nem találkozol többé xy-nna). :)

2011. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi kisfiúnk 15,5 hónpos, és mostanában ő is elkezdett hisztizni. Szerintem most jött rá, hogy ilyet is lehet csinálni, hátha valamit el tud vele érni. Ha elhagyja magát,és nem áll meg a saját lábán, én le szoktam fektetni a földre és tovább megyek./persze csak itthon/. Én is kiváncsi lennék, hogy ezt hogyan lehet kezelni!
2011. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is gondoltam arra hogy esetleg fájt valamije

de ahogy hazaértünk egyből elmúlt?!


most is szépen játszik a szobájában..


szeretném ha azok az anyukák írnának akik voltak hasonló helyzetben, ! hogy kerülhetném ezt el legközelebb?

2011. aug. 4. 14:37
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves második

ez nálunk sem jön be ez a szigor.

se szépen, se csúnyán !

ordít ordít és ordít !!!

2011. aug. 4. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk az orvosi rendelőben jött rá a hoppáré. (nem fájt semmije, és nem fél az orvostól sem, se előtte, sem azóta nem volt gond ) Én elkülönítettem, hogy ne legyen közönsége. kivittem, és elmondtam neki, hogy így nem viselkedünk, és amíg nem nyugszik meg, addig nem megyünk vissza. Nyugodt maradtam, nem kiabáltam vele, és nem mondom, hogy két percig tartott, de egyszer csak abbahagyta. Azóta nem volt ilyen hiszti, mármint nyilvános, de ha a boltban adná elő, én kivinnem, és akkor mennénk vissza, ha megnyugodott.Nálunk ez vállt be, de tényleg sok modszer van, kísérletezni kell. Ami fontos, szerintem az a nyugalom, és a határozottság, továbbá a következetesség. Na és a kitartás.:)
2011. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem látok semmi rendkívülit abban, amit írtál.Ranschburg is írta, hogy a gyerekek időnként megőrülnek. :-)


Nekem 5 éves a lányom, 21 hónapos a kisfiam. Nem mondom, hogy rendszeresen, de időnként előfordulnak hasonló esetek. Nálunk főleg akkor szokott baj lenni, ha haza kell jönni valami nagyon jó helyről (játszótérről, mamáéktól).

A boltban nem annyira jellemző, bár nemrég nyitott a városunkban egy bevásárlóközpont, amitől a lányom teljesen el van ájulva, főleg a játékos részlegtől. És sajnos ő, aki kisebb korában játékért sose balhézott a boltban, most meg van bolondulva, már kétszer is csapott hisztit, hogy ezt és azt vegyük meg, pedig 5 éves már.


Amiket tudok tenni:


- akkor indulunk útnak, legyen szó boltról, játszótérről, mikor mindenki jól lakott, kipihent.

- előre megbeszéljük, mit fogunk venni, és ő is kaphat 1 db valamit. Lányomnak azt szoktam mondani, olyan dolgot kaphat, ami a markában elfér. Úgyhogy többnyire egy hajgumi, csatt, kicsi notesz vagy ilyesmi. A kisfiam ilyesmiért még nem balhézik, úgyhogy vele még nincsenek ilyen egyezségeink. Ő eljönni nem akar sehonnan, ahol jól érzi magát. Vagy a tesójával vesznek össze valamin, mert nem adja oda, ami a kezében van....

- Próbálom észrevenni a vihar előtti állapotot, és csirájában elfojtani figyelemeltereléssel, vagy naggggyon gyors bevásárlással. Azaz villámgyorsan összekapjuk, amit kell, aztán iszkiri a kasszához, mielőtt kitör a balhé.


- Ha mégsem sikerül, és a bolt közepén lesz úrrá rajtuk a hiszti, akkor is igyekszem mielőbb kijutni a boltból, a lehetőségekhez mérten csitítani, vagy nem figyelembe venni az épp hisztizőt. És lesz.rni a rosszalló pillantásokat.


A sógorom azt mondta - és nagyon tetszett - hogy ha hisztizve tomboló gyereket lát, ő a szülőket sajnálja. Neki is van két fia. Aki ilyenkor a szülőre rosszalló pillantásokat vet, annak vagy nincs gyereke (de még lehet!!!!), vagy ő maga nem volt az.

2011. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!