Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év korkülönbség....

Másfél év korkülönbség. Borzasztóan nehéz vagy inkább csak nehéz?

Figyelt kérdés
Most várjuk a kistesót.(Nem volt tervezett baba)Ti hogy bírtátok? Mi a legnehezebb? Melyik volt a leghúzósabb időszak? Kicsit meg vagyok ijedve...
2011. szept. 7. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy lányom 2. 5 éve a kicsi ő is kislány 10 hónapos. Eleinte nagyon nehéz lesz főleg ha nincs segítség de mikor már eltudnak majd együtt játszani egy kicsit könnyebb lesz. Most nálunk a kuszás megy, ha fent van a kicsi, nem haladok sehova de, ha elalszik mindent el, tudok végezni itthon. Nálunk a kicsi rettentően síros baba volt alapból csak hisztizet a szobájába még mai napig, nem akar aludni egyedüllétet, nem szereti.
2011. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első kettő között 14 hónap van, a második és a harmadik között 18 hónap. A harmadik gyermekem most 5 hónapos.

Pont, hogy az első időszak könnyű. Én egyedül intézem a gyerekeket, férjem korán reggel megy, este jön haza. Az első időszak az első két gyerekkel nagyon jól ment. Inkább azt volt a gond, hogy a nagyot nem bírtam eléggé lefárasztani. Ő vágyott társaságba, de én nem tudtam vinni a tél derekán a kicsi testvérével. Így két évesen ment bölcsibe délelőttre. Amúgy a középső egy éves korában csak lestünk a férjemmel, hogy milyen könnyen, gyorsan elrepült az idő. Aztán mikor a kicsi 14 hónaposan asztalra mászott, és minden rosszba csábította a nagyot. Nos nehéz időszak jött (talán tart mind a mai napig is, csak most már edzettebb vagyok). Testvér féltékenység nem volt, nem lett. Néha veszekednek a játékaikon, de ez szerintem természetes. Viszont úgy össze vannak nőve, mint ha ikrek lennének. Az elválást egymástól nagyon nehezen viselik. A kicsit is nagyon jól fogadták, ha leteszem a földre azonnal be akarják vonni őt is a játékba. Rá sem féltékenyek. Most már a nagy óvodás, a középső bölcsis délelőttre, csak a kicsivel vagyok délig. Ilyenkor elvégzek minden házimunkát, így mire hazahozom őket, már csak velük kell foglalkoznom. Segítségem nincs, és végül is elvagyok nélküle (jobban mondva a bölcsi és az ovi az), de az esti fürdetést, altatást egyedül nem igazán tudom sírás nélkül megcsinálni így hármukkal.

2011. szept. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT.
2011. szept. 8. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!