Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Domestos Fehérítővel mosom a...

Domestos Fehérítővel mosom a fehér bodykat ami eddig jó is volt, de mostanában minden besárgult tőle. Van ötletetek, hogy mivel tudnék mindent kifehéríteni megint?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 16:41
 1/3 xStefix ***** válasza:

Jujáj, szerintem nagyon ne mosd a kisruhákat ilyen durva szerrel!!!! Még akkor se, ha nem érzékeny rá a kis bőre; én biztosan nem kockáztatnék.

Használj inkább szódabikarbónát, az sokkal természetesebb és szépen fehérít. Öblítő helyett pedig higított ecetet is lehet.

Magára valamit is adó gyerekorvos vagy bőrgyógyász nem ajánlja még a bolti mosószereket se, mert azok is elég tömények, nemhogy a Domestos...

2011. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Egyébként nem tudom, mivel lehet újra kiszedni a sárgát.. Ha nagyon beleszáradt, akkor nagyon semmivel, de ha még időben észrevetted, akkor talán.

Akkor szokott így járni a háziassszony, ha túl sokáig ázik a hipóban a fehér ruha, esetleg túl meleg vízben mostad őket. A szálak mennek ilyenkor tönkre, azért változik a színe, nemcsak elszíneződik, ezért nehéz kezelni. Idővel még ki is nyúlhat az anyag, ha olyan (és a pamut igen olyan).

2011. aug. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindig duplán öblítem és már 2 éves a fiam, soha nem volt baja tőle.

De köszönöm a magyarázatot, így már értem. A múltkor nem tudtam bedobni a gépbe a ruhákat és majdnem 1 napig áztak a hipóban...:-(

2011. aug. 4. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!