Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok a babátoknak...

Mikortól adtatok a babátoknak tejet? Miért vannak annyira ellene, hiszen régen is, ha nem volt az anyának teje akkor tehéntejet adtak a babának hígítva és mégis megnöttek a gyerekek.

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az még más világ volt! A tej ma már nem tejből van. :O
2011. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a kérdéssel darázsfészekbe nyúltál!Erről mindenkinek megoszlik a véleménye!

Kérdésedre válasz:én még a 15 hósomnak sem adok tejet(persze főzelékbe,palacsintába abban kap)de reggel,este még mindíg tápszert kap!Hogy miért??Mert ez tele van vitaminnal,nyomelemekkel,szigorúan ellenőrzött bio német termék ellenben a bolti tejjel ami ki tudja mit tartalmaz!

2011. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Régebben is voltak tejallergiás emberek, csak mivel sokat betegeskedtek, esetleg soványak voltak, így nagyon hamar elragadta őket egy betegség. Csak mivel régebben nem tudtak semmit erről a témáról, nem is gondolhatták, hogy a tej a gond. Egy éves kortól ajánlatos tejet adni a kicsiknek (mármint magában, tejes étel már picit hamarabb is adható).
2011. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:
100%

1 év alatt teljes tejet semmiképp, de ha lehet és/vagy szükséges (pl. allergiagyanú vagy más típusú allergia miatt), akkor 3 évig is ki lehet tolni a dolgot.

Az én lányom ekcémás, ennek ellenére 21 hós kora óta kapott babatejet, 2,5 éves kora óta rendes tejet is. Az allergiája teljesen más jellegű, nem ételtől van, ill. nagyon sokáig szopott, ezért mertem nem kivárni a max. 3 évet.


Ez a 'mégis felnőttek rajta a gyerek'-dolog nekem nagyon sántika. Meg is lehet nézni, hogy a mai felnőtt-generáció milyen beteges... Persze nemcsak a tehéntejtől, nyilván, de semmiképp nem őket hoznám példaként, hamár, mintha milyen egészségesek lennének. A fél ország naponta jár orvoshoz. :S

2011. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A cukorbetegség is visszavezethető a tehéntej korai bevezetésére! Ha a neten olvasgatsz a témában, még a felnőtteknek sem hasznos! Egy professzor azt vallja, hogy a tehéntej a bocinak van kitalálva és nem emberi fogyasztásra! Többen cáfolják a kutatók szerint, hogy bármi vitamin felszívódik vagy hasznosítható a tejből fogyasztás után! Csak átmegy a szervezeten és kész!

Hogy ezek az állítások mennyire fedik a valóságot, háát nem tudom!

De, az biztos, hogy a gyermekorvosok nagy része nem

tehéntej párti 2-3 éves kor alatt!

2011. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

18,5 hónapos a kislányom , de még ő sem kapott tejet. Persze ha az ételben van az nem gond, de csak úgy még nem adtam neki.

Hogy miért ? Mert a tudomány fejlődésével rájöttek, h a túl sok ásványi anyag a veséjüket megterheli és akár vesebetegség is kialakulhat, ezért is érdemes megvárni a 2 éves kort legalább.eüs

2011. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Talán mert ma már nem csak az a cél, hogy megnőjjenek, hanem hogy közben fejlődjenek is...



Erről eszembe jutott a légzésfigyelős nagyanyánk is felnőtt nélküle, persze, sokan felnőttek, akik meg nem, azok nemigen irkálnak ide.

2011. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

21.10:"Egy professzor azt vallja, hogy a tehéntej a bocinak van kitalálva és nem emberi fogyasztásra!


Láttál már Te tehenet? Én igen, és elhiheted, hogy nem tejet iszik!

2011. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

BOCIról volt szó: az mit iszik, ha nem a saját anyja tejét? 8-o Emlősállat lévén ugyanaz a szitu, mint nálunk.

Egyébként én is olvastam erről többször is, kíváncsi vagyok, később mit fogok erről tanulni (dietetikán).

2011. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam 18 hónapos koráig kapott tápszert, azóta tejet/kakaót iszik. Szerintem másfél éves kor után már lehet tejet adni a babáknak.
2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!