Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10hetes vagyok és a B6 vitamin...

10hetes vagyok és a B6 vitaminon kivül más vitamint nem szedek. Annyi mindent hallottam róluk, hogy ha nem muszáj akkor én meglennék nélkülük. Régen sem voltak ennyi féle vitaminok, mégis egészséges gyerekek születtek. Árthatok ezzel a kicsinek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 8. 10:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kicsinek nem ártasz, csak magadnak. Mert ő mindent leszív most ő az elsődleges "fogyasztó".. Bocsi nemtom hogyan mondjam másképp. :))

Szóval neked lesz vashiányod, meg minden egyéb. Fontos a helyes táplálkozás, és a rengeteg gyümölcs. Én szedtem a vitaminokat, és mégis vashiányom van, de én hajlamos is vagyok rá. Azért ha a bolti vitaminoktól húzódozol én azért ajánlanám, vagy az Amwayből a Nutrilite vitaminokat, vagy valami más hasonló jellegű szervezet. Természetes alapú étrendkiegészítőjét. Azzal biztos nem ártasz senkinek. Én is szedtem azokat is egy időben és akkor mikor azt szedtem minden ok volt!

Ja de én most nagyon javasolnám még egy két hétig vagy picit tobább a folsavat. Mert az megelőzi a fejlődési rendelllenességeket, illetve, a B komplax vitamin is nagyon fontos a baba fejlődésében!

34 hetes "elevites, és Nahrinos" kismama

2008. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Ha rendesen étkezel, tehát napi 5-ször, sok zöldséget, gyümölcsöt eszel, kevés fehér husit is és kerülöd a zsíros, olajos, nehéz kajákat (de ezt több helyen magtalálod leírva, hogy hogy kell egy kismamának táplálkozni), akkor elvileg minden szükséges vitamint beviszel a szervezetedbe, ha mindent megeszel, amit kell, még azt is, amit meg nem ennél soha. És ezzel van a baj, hogy úgysem tudsz minden olyan enni, amiben benne vannak a fontos vitaminok és ásványi anyagok olyan mennyiségben, amennyire szükséged van. A terhes vitaminok azért vannak kitalálva, hogy ezeket a megnövekedett szükségleteket kielégítsék, mert nagyon sokféle rendellenessége lehet a babának, ha valamiből nem kap eleget. A terhes vitaminok tehát nem neked, hanem a babának vannak kitalálva. Ha beveszed a napi vitaminod és még nem is tudsz rendesen enni, akkor is nyugodt lehetsz, hogy a babóca mindent megkap, ami kell neki. A régi időket ne hasonlítsd össze a mával, amikor minden tele van tartósítószerrel, adalékanyagokkal és köztudottan nem táplálkozunk helyesen. Lehet, hogy réged disznón éltek az emberek, de sokkal egészségesebbek voltak, mint a mai fiatalok.

Úgyhogy megteheted, hogy nem szedsz semmit, de megéri a babád egészséges fejlődését kockáztatni?

2008. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%

A baba csak abból tud élni ami te is vagy. Ma reggelibe volt a Czeizel és mondta, hogy a vaspótlásra napi 5 tányér spenót kéne . A te szervezeted nem termel ennyit. És a többi vitamin amit nem termelsz? A normális étkezés nem elég. A vas és egyéb vitaminhiány nyitott hátgerinc elváltozáshoz vezethet- ezek a babák meghalnak, idegcsőzáródást sem véded ki b6-tal, az max a hányingered ellen jó. Ha télleg szeretnéd azt a babát : ELEVIT!!

A nagymamák mondják, mert ők aztán semmit sem szedtek! Lehet,de akkor nem ilyen szennyezett és káros világ volt, és vitamin volt a levegőben is, minden családban 5-6 gyerek voltés kb egy meg is halt .

SZERINTEM!

2008. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már annyiszor felmerült itt is és mindig vita tárgya! Pont ma volt egy reggeli műsorban a tévében Dr. Czeizel Endre, aki azt mondta, hogy ha a terhesség előtt nem szedett a nő folsavat, akkor utána már nem segít. Volt egy betelefonáló, akinek a nőgyógyásza azt mondta, hogy nem kell szedni terhesvitamint, csak táplálkozzon egészségesen, erre a Czeizel azt mondta, hogy az orvostársadalom még nem egységes ilyen szempontból, mert annyi vitamint nem tudunk bevinni étkezéssel, amennyi kéne. Én megmondom őszintén, folsavat a teherbeesés előtt egy hónappal már szedtem, Elevitet elkezdtem, egy hétig bírtam, de nagyon rosszul voltam tőle, akkor maradt csak folsav, majd B6 vitamin, aztán rátaláltam a Hipp Natal-ra, ez nagyon jó, aki nem bírja a kapszulát, csak ajánlani tudom, kb. 11. héttől ezt szedem+folsav+MagneB6 és eszek rendesen, persze amennyire tudok. Szerintem mindenki döntse el, kell-e neki a vitaminkészítmény, számomra megnyugtató, hogy szedem, de attól még lehet egészséges a baba, hogy a kismama nem szedett semmit! Próbálj ki párat, hogy mi jön be neked, az árak sajnos elég magasak :( 16 heteske
2008. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem mindegyikkel értek egyet.

Egyébként az Elevit vitaminról nem sok jót hallottam.

Sok kismama panaszkodott, hogy rosszul van tőle, felpuffad, és hizik. Amióta nem szedik sokkal jobb még a közérzetük is.

2008. máj. 8. 10:57
 6/24 anonim ***** válasza:
3. hozzászólónak üzenném, hogy nem csak az Elevit létezik, csak azt kapták fel!!! Van még ilyen készítmény, én az Elevittől amúgy is rosszul voltam!!!!
2008. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Sőt, azt is hallottam, hogy pl. Belgiumban betiltották már az Elevitet, ki tudja, igaz-e, de azért elgondolkodtató!
2008. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Az Elevitet azért írtam hogy a kérdező tudja kb miről van szó, persze lehet Gravida Meg egyéb, de a plussz pezsgőtabletta nem elég. Szóval nézőpont kérdése.

Még annyit ha az elevit okoz rosszullétet akkor nem értem ! Nem a terhesség okoz rosszullétet meg esetleg hízást?

A vitami, és asványi anyagok nem hízlalnak ! A zsír a cukor az igen? Hol a probléma?Na mindegy mindenki A saját gyerekét fogja megszülni.

2008. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Szerintem is szükséges szedni terhesvitaminokat, nekem az orvosom, akiben teljes mértékben megbízom, az Elevitet ajánlotta - még a teherbeesés előtt elkezdtem szedni. A baba szépen fejlődik, pedig 6 hetet végighánytam. Persze lehet, hogy a vitamin nélkül is ez lenne a helyzet, de a professzor úr nem véletlenül ajánlotta. Bármilyen viatminkészítmény jó szerintem, ami kifejezetten kismamák számára készül. 16 hetes
2008. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

nem az elevittől van haspuffadás, székrekedés, hízás.aki hajlamos rá, az terhesség alatt elevit nélkül is átéli ezeket!3.hónapig érdemes szedni valamilyen magzatvédő vitamint.kérd ki az orvosod véleményét, mit ajánl/ mert tényleg nem csak az elevit létezik/

28hetes kismama, boldog babavárást

2008. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!