Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám eleget tud?

10 hónapos babám eleget tud?

Figyelt kérdés
Olvasom mindig hogy kinek mit tud a babája és ilyenkor elbizonytalanodom,hogy eleget tud az én kislányom?Első baba,nincs hasonló korú gyerek a környezetünkbe így nem tudom mihez "hasonlítani".Az én lányom mászik,ül,fel áll,lépeget bútor mellett,tud pápázni,puszit ad,kiválasztja a játékok közül a labdát,a cicát és a cumiját ha mondom.Viszont például nem mutat az innivalóra ha szomjas,nem érdekli a tévében a mese és a zenék se nagyon.Viszont felmászik mindenhova,kinyitja a mosógép ajtaját.:)Megfelel a korának?Ja és mond szavakat,nem tudatosan,de mondja,hogy mama-ma,papa-pa..
2011. aug. 5. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon rendben van. Az én kisfiam ennyi idősen még nem tudott ennyi mindent, de rá is azt mondta a védőnőnk, hogy a nagykönyv szerint fejlődik. Mozgás szempontjából ugyanazokat tudta már csinálni, mint a te kislányod, de pápázni csak 11 hó után kezdett el (puszit még nem ad), és most, egy évesen kezdte el keresni a csőrös poharat, ha szomjas. Ma-ma-ma stb volt már 10 hósan, mostanában már mondja a kutyára, hogy vau :) A mese, tv szerencsére még nem érdekli, a gyerekzenét viszont szereti (4 hónapos kora óta rendszeresen hallgatjuk).
2011. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben. Mi 14 hós kislánnyal vagyunk az általad leírtak mellett képesek 1,5 kilométert egyedül sétálni, ágyra, lépcsőre felmászni, lejönni, nagy labdát fogni és sétálni vele, 3-5 kisebb dolgot kézbe venni, segíteni öltözni, de TVt nem néz fél percre sem.


Unokatestvér (fiú) 13 hós mászik (inkább csak csúszik) nem gagyog, nem tud járni semennyit sem, tárgyakat fog, de nem választ ki, felismeri szüleit, ismerőseit.

2011. aug. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed??Elhiszem, hogy nincs baba a környezetetekbe, de ezen az oldalon biztosan sok mindent olvasol.Szerintem sejted, hogy mindent tud, többet is, mint kéne.Nem hogy aggódnod nem kell, hanem hátra is dőlhetsz, mert mindent megcsinált.Szóval igen, ügyes! ( de ezt te is tudod)Az én lányom is 10 hónapos.8 hónaposan tanult meg pápázni,9 hónaposan tapsolni.Ha puszit adunk, ő is cuppog, és tud simogatni is.Mondja: baba, mama, apa, ana, aja, álmá, tá-tá, dá-dá.A képeskönyvet lapozza, de még nem mutogat.Nagyon jó a kézügyessége, mindent felcsippent az ujjaival, a legapróbb szöszt is.

DE: nem mászik ( csak a lábával, popsi az égnek), nem ül ( csak ha leteszem, azt is csak másodpercekre, vagy úgy ül, ha egy kézzel kapaszkodhat, néha megül magától)és nem állt fel.A lépegetésről ne is beszéljünk..Mondjuk a felállás, járás nagyon ráér még.Amikor én voltam baba, az volt az általános, hogy egy évesen álltak először lábra a babák.Mondjuk, ő egy picit hypoton, járunk is tornára, nem tehet róla, hogy neki még erősödnie kell.

2011. aug. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen olvasom az oldalt,pont ez az.Itt 10hós babákról már azt írják hogy járnak,a könyvekben fel ismeri az állatokat,tapsol,puszit ad stb,stb.Kér inni,enni!Na de hogy kér egy 10hónapos?Mert az enyém sehogy!Mozgásfejlődésben tudom hogy ügyes a babám,de például nem tapsol,a zene se érdekli amit én furcsállok,pedig a hallása biztos hogy jó.
2011. aug. 5. 19:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne várj tőle túl sokat, hisz még csak 10 hónapos kisbaba!!Nem kell tudnia felismerni az állatokat, nem kell tudnia puszit sem adni, ez nem verseny.Egyébként amiről azt írják, hogy puszit ad, az lehet úgy néz ki, hogy odanyomják a száját valaki arcához.Azért nem kell mindenkinek mindent elhinni, van, aki szeret nagyítani..Kegyetlenül be lehet parázni teljesen feleslegesen, mert a babád átlagon felül halad.Enni, inni meg sírással kér egy csecsemő, máshogy nem!Nyugi.
2011. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!