Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondasz a gyerekednek, ha...

Mit mondasz a gyerekednek, ha menstruálsz és ő bejön a wc-be, látja az eszközöket, stb? 2 év körülire gondolok

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem engedem bejönni a WC- be,próbálom akkor intézni amikor alszik, vagy lefoglalom valamivel.
2011. aug. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Lányom már 3,5. Én is igyekszem úgy intézni, de első nap nálam van hogy óránkénti csere szükséges. Múltkor épp a tampon felhelyezéskor csattant be az ajtón. (Mert hogy bezárni nem szoktam, a kicsi lányom másfél, úgyhogy miatta nem akarnám...) "Mama, nagyon fáj az a kúp?" Hát? :O)))


Egyébként én a legegyszerűbben szoktam válaszolni, de mindig igazat mondok. Ha mondok valami normálisat, nem kérdez tovább.

2011. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Kisfiam rendszeresen benyit és szokta kérdezni "mi az"?Azt mondom neki,hogy betét és olyan mint neked a pelus.Kész és ennyivel meg is elékszik és kimegy.
2011. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Fél perc alatt lehet cserélni, nehogy már addig nem lehet elvonulni. Húgom egyedül neveli a lányát aki már 7 éves, de még sose látta ezt. Fiam 1.5 lesz, és folyton követ, de gyorsabb vagyok nála. A nagywc-zést is látja a gyereketek?
2011. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen, azt is látja, ha akkor jön be. Az nálam minimum 10 perc. Mivel szorulásos vagyok, ha úgy érzem, kell, akkor menni kell bizony...
2011. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is beszokott jönni 2,5 éves kislányom ha wc-zek..Olyankor szépen megkérem hogy menjen ki mert anya nem szereti ha bent van ilyenkor..Ő is kizavar minket ha kakil..

De már látta ha betétet cserélek és én is azt mondtam hogy olyan mint neki volt a pelenka..Beletörődött és kiment...

2011. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 nagy lányom van, sosem látott még egyik sem cserélni, sem székelés közben, mert ... úristen, ezt magyarázni kéne??

Nem is higénikus, semmi keresnivalója senkinek egy olyan wc-ben, ahol más is van, tökmindegy, hogy az anyja, vagy kicsoda. Intim dolog.

Egyébként abban egyetértek az egyik válaszolóval, hogy őszintének kell lenni, de egyszerűen kell elmondani a dolgokat.

2011. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk pont a héten volt ilyen,én azt mondtam kúp.mondogatta egy darabig aztán továbblépett.sztem semmi gond azzal ha ilyet lát-legalábbis amíg ennyi idős-később meg úgyis el kell magyarázni,hisz őt is érinteni fogja.
2011. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem is túl intim ez ahhoz, hogy a másfél évesemmel megosszam. tettünk egy tolózárat belülről az ajtóra, így nem tud bejönni, pár percet kibír nélkülem, bár sokszor visítva veri az ajtót.

szerintem is igazat kell mondani, persze csak az ő szintjén. pl. az olyan, mint neked volt a pelus szerintem teljesen jó.

2011. aug. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2-5 vagyok

Hát én pont az ajtó előtti bőgést akartam elkerülni. Felesleges stressz, nem érti, miért zárták ki.


Épp ma reggel jöttek be mindketten a lányaim, mikor nagy dologhoz leülte. Mondtam, mit csinálok, erre mindketten kimentek. Kialakul ez. (Majdnem 4 és majdnem 2 évesek)


Egyébként nekem a gyermekágyi tisztuláskor volt a legnehezebb a nagy lányommal. Azt én sem szerettem, hogy lássa, amikor csak lehetett, úgy intéztem, hogy ne legyen bent. Pl leültettem reggelizni, aztán mentem...

2011. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!