Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fontos igazán a...

Mikortól fontos igazán a pontos napirend betartása? Mikor fürdetitek a babáitokat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A pontos napirend nem azt jelenti, minden nap ugyanabban az időben csinálsz mindent, hanem, hogy a különböző foglalatosságokat (etetés, játék, alvás, séta, fürcsi) mindig ugyanabban a sorrendben végezzétek. Így egy idő után a baba megszokja, és tudni fogja, hogy ha felkel, akkor sétálni fogtok, ha evett, akkor játszani fogtok, és este fürcsi után jön az alvás). Ezt célszerű az első otthon töltött naptól bevezetni. Egy fontos dolog, ami a Te és persze a baba érdekét is szolgálja: tanítsd meg arra, hogy egyedül is tudjon játszani.

Én egy dologhoz ragaszkodtam az első naptól, ez pedig az esti fürdetés. Minden nap este 7-kor van pancsi, utána alvás. Most múlt 7 hónapos a kisfiam, és nagyon bevált ez a "napirend". 3 hós kora óta végigalussza az éjszakát, van időm mindenre mellette, és a legfontosabb, hogy magában is elvan, nem kell mindig mellette lennem.


Remélem tudtam segíteni, és még sok jó tanácsot fogsz kapni.

2009. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!Nem tudom,hogy a szakemberek mit tanácsolnak,de mi már az első napokban kialakítottuk a saját ritmusunknak megfelelően.Az első válaszoló tökéletesen leírta,hiszen nem minden esetben kell ragaszkodni az időpontokhoz,inkább a sorrend a lényeg....És valóban megtanulja a baba,hogy mikor minek van az ideje,csak kis türelem kell,hogy megszokja!

Nálunk a fürcsi este 8-kor van,plusz-mínusz negyed óra :),előtte kicsit "játszunk" , utána evés és alvás.Sok szerencsét és jó babázást!

3 hós baba anyája

2009. ápr. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk az esti fürdés negyed 8, utána szopi és alvás!

3,5 hós a fiam

2009. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!

Jó babázást mindenkinek:-)

2009. ápr. 10. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!