Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legjobb kenguru...

Melyik a legjobb kenguru újszülött kortól?

Figyelt kérdés
Muszáj vennem,(pedig nem rajongok érte)mert lányom 13 hós lesz amikor jön a kis tesója,és nem tudom hogy vinni őket.Ikerbabakocsin gondolkodtam de az is macera,testvérfellépőhöz még kicsi a lányom,ezért gondoltam a kengurura és a babakocsira.Ötletek?:)
2011. aug. 7. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

en ezt valasztanam :


[link]

2011. aug. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Szia,szerintem a Chicco Soft and Dream a legjobb ujszülött kortól. Én is azért vettem,mert 16 hónap volt köztük,de aztán mi kaptunk tesókocsit is,ugyhogy nem sokat hazsnáltuk. De amikor igen akkor jó volt:-)
2011. aug. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

A kenguru nem túl jó választás, mert a baba lába csípőből lóg, és általában merev a hátuk, ami azért felesleges, mert a baba háta C alakú. Az a hordozó a jó, ami rendesen megtámasztja térdhajlattól térdhajlatig és terpesztartásban van. Ilyen a hordozókendő, a mei tai vagy a csatos hordozó például. Ráadásul ezek a hordozó személynek is kényelmesebbek, mert a baba súlya egyenletesen oszlik el, míg a kenguruban "csüng" a válladon, és a legtöbbnek nincsen derékpántja sem.

Újszülött korban legjobb a kendő, főleg a rugalmas kendő, mert az puhán tartja, és előre meg lehet kötni.

De a szövött kendő is jó vagy a mei tai-t is meg lehet úgy kötni, hogy újszülöttnek is jó legyen.

Létezik csatos hordozó is, az olyasmi felépítésű, mint a kenguru, nem kell kötögetni, előre kell beállítani a pántokat, viszont a kenguruval ellentétben ez biztosítja a terpesztartást, nem lóg a lába. Viszont ezt csak 3 hónapos kortól ajánlják (bár néhány gyártó úgy reklámozza, hogy újszülött kortól is lehet szűkítővel (ilyen pl. a Manduca vagy a Liliputi csatos, a Rainbow kollekcióból).

Ja, és a legtöbb kenguruban nem lehet háton hordozni, holott az ember valójában háton hordozásra termett, így egy 7-8 kilós babát elől hordozni már igencsak kényelmetlen, és nem is egészséges a hordozó személynek.

Pár link, amit érdemes megnézegetni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Nálunk 19 hónap korkülönbség van, és nagyon sokat segít a hordozás, de nem csak a sétáknál, hanem otthon is, mert a nagy is oda tud bújni, őt is fel tudtam venni, ha a kicsi rajtam van, és kevésbé van féltékenység. :) Amúgy én mei tai-ban és csatosban hordozok...

2011. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Ja, és még annyit, hogy van ún. "fekvő kenguru". Ez igazából egy felesleges dolog, mert a babának nem baj, ha függőlegesen van, mert egy megfelelő hordozó mindenhol megtámasztja, ahol kell. :)
2011. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Kengurut semmiképp!A hagyományos fajtát értem ez alatt!


Inkább rugalmas kendőt,vagy babaerszényt.

[link]


De itt mindent elolvashatsz a hordozásról:

[link]


De egy testvérkocsi is jó lehet!Semmivel nem macerásabb.mint egy 4-5-6 kilós gyerek rád akasztva+ egy másik,aki csetlik,boltlik,vagy rohanni kell utána :)

Nekem ilyen van:


[link]

2011. aug. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk Chicco Go volt, szeruintem a kendő semmivel sem jobb!!!!
2011. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó!

Akkor leírom még egyszer:

a kenguru nem támasztja meg megfelelően a babát, nem jó a csípőfejlődés szempontjából. Míg egy jó hordozó (mint pl. a kendő - persze jól megkötve) biztosítja a terpesztartást. Ebben a pózban megelőzhetők, sőt, korrigálhatók is egyes csípőproblémák (pl. csípőficam).

De mindegy, már leírtam egyszer...

2011. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Nekem Baby Björn kengurum van, kaptuk, nagyon drága, nagyon profi, de tényleg igaz, hogy lóg benne a gyerek, nincs elég szélesen alátámasztva a feneke. Úgyhogy néhány használat után én mégiscsak a kendő mellett döntöttem. Nagyon bevált, mert tudom benne elöl, csípőn és háton is hordozni, a baba imádja. 2 kendőm is van. Eleinte féltem, hgy macerás lesz a kötözgetés, de nagyon hamar bele lehet jönni, a youtube-ról megnéztem pár videot, most már pillanatok alatt felkötöm magamra a bébit.
2011. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!!Ez a csattos hordozó tűnik a legjobbnak a Lilliputitól.

[link]

2011. aug. 8. 06:08
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudtok jó csattos hordozókat,a Manduca jó?
2011. aug. 8. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!