Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmúlt a kislányom hét hós....

Elmúlt a kislányom hét hós. Ez a kajás rendszer megfelelő? Nálatok hogyan alakul?

Figyelt kérdés

Reggel 7-fél8kor tápszer (160-200ml)

9 után kicsivel gyümölcs (egy üveg, meg szoktam keverni bele tejpépet)

dél körül főzelék (ez is egy üveg)

fél öt körül tápszer (160-200ml)(még mindig ezt adom, utána babajoghurt v Sinlac)

este 8 után tápszer (270-280ml)

Hamarosan szeretnék átállni a rendes házi készítésű "babafőzelékre".

A ti ennyi idős babátok mennyi főzeléket vagy gyümölcsöt eszik meg egyszerre? És az nem baj, h délután még tápszert kap? Úgy vagyok vele, ha már egyszer sajnos nem anyatejes :(((, akkor legalább tápszerből többet adok.

Köszi a válaszokat előre is.


2009. ápr. 10. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
tÁPSZERT LEGALÁBB 1 ÉVES koráig kell kapnia. Mi is majdnem igy csináljuk csak a babom még szopizik 6 hónapos! én ugy tudom hogy kb.fél liter tejalapú ételt kell egyenek 1 éves koráig,tehát nem baj ha du. is kap tápszert!
2009. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisiam 6 és fél hós. Nálunk így néz ki

Reggel 8-kor tápszer (150-200 ml)

Délben 12-kor főzelék vagy gyümölcs tejpéppel (200ml)

Délután 4-kor főzi vagy sima tejpép (200 ml)

Vacsi 20-30-kor tápszer (200 ml)

Nos mivel most fogzik, lényegesen kevesebbet eszik, de nagyon sokat iszik, többnyire babavizet vagy rostos gyümölcslevet.

Mikor még csak egy étkezése volt kiváltva nálunk, akkor én is délután adtam még tápszert neki, kb 1 hete állt rá, hogy 4szer eszik egy nap (semmit nem erőltettem, ő döntött így).

Egyeltalán nem baj, ha kap tápit délután, baja nem lesz tőle főleg ha éhes. Általában 200 ml körül eszik vegyesen főzit vagy gyümit, de mint említettem, fogzik így most alig eszik meg ebédre 80-100 ml-t délután viszont néha simán bevág 300 ml-t is (régebben idegeskedtem, hogy kevesebbet eszik, de ha neki így jó, hát legyen így.)

Üdv: 6 és fél hóska anyuja :)

2009. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven elég naponta 2-szer tápszer, ezen felül egyszer adj neki Sinlac-ot is. Adj neki naponta 2-szer szilárdat (gyümölcs, főzelék). Ha megeszik a gyümiből, főziből egy bébiételes üveg mennyiséget, akkor kivált egy teljes étkezést.
2009. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!