Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az, hogy a 4 hónapos...

Mitől van az, hogy a 4 hónapos babám mindig álomba sírja magát?

Figyelt kérdés
Látszik rajt, hogy fáradt, de sírás nélkül nem alszik el. Főleg este előfordul, hogy fél órát is sír. Azt mondják hagyjam, de ez szerintem nem normális dolog. Már próbáltam villanyfénynél altatni, vagy bent maradtam vele a szobában, simogattam, de nem használt. Sőt, még jobban sírt.
2008. márc. 4. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 4.5 hónapos. Bizony én sem hagytam sokat sírni, nagyon sokat szenvedtünk a lefekvéssel, és bár sokan megköveznének, de végül az vált be, hogy mellre raktam, úgy tudott elaludni.

A sírni hagyás nálunk nem jött be, csak felhergelte magát, hiába írják a könyvek, hogy "ilyenkor csak fáradt, le kell tenni, kicsit még harcol, de aztán elalszik", a babám ezeket úgy látszik nem olvasta...

Kb. három hete valamivel könnyebb letenni este, nem tudom, mi változhatott, eddig is ügyeltünk a fürdés-evés-alvás rendre. Azóta csak nagyritkán nehéz az esténk, de akkor látszik, hogy a hasa fáj vagy pont oltást kapott aznap és valószínűleg amiatt nyűgös. Ez pont tegnap volt, úgyhogy velem feküdt le aludni, csak evés után raktuk a kiságyába.

Ja, még valami: a kiságyában legyen valami "anya-szagú", az sokat segít. Pl. reggel, miután felkeltél, tedd be a takaróját a paplanod alá.

Sok sikert, türelmet és kitartást - néha tényleg nagyon nehéz.

2008. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen mégiscsak normális dolog ám ez, csak nekünk felnőtteknek furcsa. A gyerek ezzel vezeti le a megmaradt energiáját, azért is sír, mert fáradt, nyűgös. Az én fiam is négy hónapos, és ő is sírdogál elalvás előtt. Szépen beteszem a kiságyba, simogatom a kezét, ott van mellette a hálóingem, és amikor már abba fúrja bele az arcát, akkor tudom, hogy el fog aludni. Ne aggódj, ez tényleg normális dolog, állítólag hamarosan el is múlik, de meg kell tanulnia elaltatni magát. Hát, ők még csak így tudják.
2008. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!