Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A 4 hónapos...

Mit tegyek? A 4 hónapos kutyusom legújabban úgy pisil, hogy csak az első lábával lép bele az alomba.

Figyelt kérdés
Amikor megpróbálom bele tenni, elszalad, vagy leül. Tanácstalan vagyok.
2011. jan. 27. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen alom? A kutyáknak nem jó a macskaalom, mert a kövek belemennek az ujjak közé. A kutyának más a tappancs, mint a macskának.
2011. jan. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan már a veszettség elleni oltásának is meg kell lennie. Miért nem sétáltatod?

A kutya nem macska, hogy alomra végezze a dolgát.

2011. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
MI LENNE, HA SÉTÁLNI VINNÉD INKÁBB ÉS SZOBATISZTASÁGRA NEVELNÉD?
2011. jan. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Igen, 4 hónaposan már meg kellett kapnia a veszettségi oltását is, ami azt jelenti, a kötelező oltássorozattal már rendelkezik, és a védettsége is kialakult. Fokozatosan hozzá kéne szoktatnod ahhoz, hogy kint, az udvarban vagy az utcán végezze a dolgát, és ne bent. Az almot hanyagold, sokkal nehezebb lesz rászoktatni, és később leszoktatni is róla.
2011. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ő egy pici testű kutyus, 6-7 hetesen hoztam ki a menhelyről nagyon betegen. Egyrészt azért nem viszem az utcára, mert még nincs meg minden védőoltása, mivel a betegsége miatt eltolódott. Másrészt meg van két csivavánk, akik alomba járnak. Különben kutyus almot használok, amire rárakok papírtörlőt. így nem tapad a mancsukra.
2011. jan. 27. 17:55
 6/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Aha, értem. És hány db oltása van meg? Sürgősen pótolni kéne az elmaradt oltásokat, mert egy 4 hónapos kiskutyának már ilyenkor kint kéne szaladgálnia a többi kutyával, szocializálódni. Akkor viszont csak egy tippet tudok mondani, nálunk bejött az egy helyre/alomba szoktatásnál: Ha máshova végzi a dolgát, fogd meg a nyakörvét, és vonszold oda, ahova szeretnéd (nálatok ugye az alomba) Nálunk elég volt ezt kétszer megismételni, és azóta egy helyre végzi a kertben a dolgát a drága :)
2011. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Még egy kombinált és a veszettség hiányzik. Tudom hogy kissé lemaradtunk a szocializálódással, de nem merem addig kivinni, míg nincs meg a kellő immunitása. Annyi sok rossz dolgon mert keresztül szegénykém, nem szeretném ha bármi baja lenne.

Az alomba járást egy hét(!) után megtanulta, ment is rendesen, viszont az utóbbi időben csinálja azt, hogy csak első két lábát teszi bele.

2011. jan. 27. 18:44
 8/10 Ninna ♥ ***** válasza:
59%
Értem. Hát akkor próbáld meg minél hamarabb beadatni neki azt a következő kombináltat, és akkor már viheted utcára, az lenne a legjobb. Vigyázz is rá, mert nehogy elkapjon még megfelelő védettség nélkül valami rosszindulatú betegséget. Egyébként ha csak az első két lábát teszi bele az alomba, akkor csalogasd beljebb mondjuk valami finom jutalomfalattal, és dicsérd meg, ha bele lépett teljesen :)
2011. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Már kutyaalom is van? Agyam eldobom...
2011. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Esetleg még tipp...?


Igen, van kutyusoknak alom, én ezt használom.

[link]

2011. jan. 28. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!