Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek így nem lesz...

Szerintetek így nem lesz sértődés (1. szülinap), vagy igen?

Figyelt kérdés
Lassan közeleg a gyerkőc 1. szülinapja, és a nagyszülők teljesen be vannak zsongva. Már régóta azt kérdezgetik, milyen torta legyen, mi legyen a menü, mit vegyenek stb., teljesen természetesnek veszik, hogy náluk lesz az ünneplés. Én őszintén szólva úgy terveztem, hogy itthon ünneplünk hármasban, készítek valami tortát, amit a gyerkőc is ehet, aztán átmegyünk a nagyszülőkhöz. De ez a készülődés a részükről megrémít. Félek, ah kiderül, hogy itthon is ünnepeltünk, akkor sértődés lesz, de nem tudom, hogy lenne jó, hogy a "kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon". :-(
2011. aug. 8. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ünnepeljetek otthon, hármasban, aztán mondjuk másnap menjetek a nagyszülőkhöz...

Előre is boldog szülinapot a Picúrnak! :)

2011. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kinek a gyerekéről van szó? A tied és a párodé, igaz? Párod mit szeretne?

Szerintem teljesen normális, hogy otthon a család megünnepli a kicsi legelső szülinapját, aztán vagy átmentek a nagyszülőkhöz, vagy ők jönnek hozzátok és együtt ünnepeltek.


Konfrontálódni pedig számtalanszor muszály lesz még a nagyszülőkkel, tehát vagy időben a sarkadra állsz, vagy megbékélsz azzal, hogy mindig minden úgy lesz, ahogy a nagyik szeretnék.

2011. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

úgy nem jó, hogy nálatok ünnepeltek és a nagyszülőket is meghívjátok?

ha külön is szeretnétek ünnepelni, akkor ti már délelőtt elkezdhetitek, őket meg hívd délutánra.


szerintem annak örülni kell, hogy a nagyszülők rajonganak az unokáért, hadd legyen ez nekik is nagy ünnep.


nálunk így volt 2 hete :-) és nagyon jól sikerült!

2011. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem fontos, hogy minél előbb közöljétek a nagyszülőkkel, hogy mi lesz, és ne a szülinap előtt egy nappal legyen a bejelentés, hogy legyen idejük megemészteni...


Úgy csináljátok, ahogy nektek és a picinek jó!

2011. aug. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szombaton lesznek a fiúk 1 évesek. Akkor csak mi ünneplünk öten (lányom, fiúk, apa és én). Vasárnap lesz a keresztelőjük a fiúknak, akkor jön a szűk család (nagyszülők és tesók), és együtt ünnepeljük a szülinapot.
2011. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!