Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelnéd, hogy ne...

Hogyan kezelnéd, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Gyerekkori barátnőmnek és nekem is 1.5 éves a fiúnk. Mostanában kezdtünk újra összejárni, mióta ideköltöztek közel. Az én fiam nyugis, de ha talizunk átveszi a másik kisfiú hisztijeit, ordításait. A másik kisfiú mindent elvesz az enyéntől, folyton fellökné stb. Az enyém ezt hagyja. De tök sajnálom, ahogy néz. A szülők nem szólnak rá a sajátjukra, én nem akarok rászólni, de már zavar nagyon.
2011. aug. 16. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rászólni nem szoktam a másik gyerkőcre, de amikor már szakadozik a cérna, akkor szépen elmondom, hogy nem szabad. Ilyenkor általában a másik anyuka is kapcsol. Sokat gondolkodtam rajta, hogy valójában cserben hagyom e ilyenkor. De arra jutottam, hogy lassan bölcsibe, oviba megyünk. Ott nem fogom tudni megvédeni. Nem tudok mellette lenni. Inkább arra próbálom ösztönözni, hogy ne hagyja magát.
2011. aug. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
én szoktam szólni, hogy nem szabad ha az anyjának nincs annyi esze. nehogy már az én gyerekemet lökdösse. csak egyszer essen rosszul, és legyen valami baja. akkor mit mond majd? inkább rászólok. nem érdekel.
2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már az anyjának nincs annyi esze én biztos rászólnék a gyerekre.Nem hagynám hogy a gyerekemet fellökje.Még ha sértődés lenne a vége akkor is.
2011. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az unokatesó ilyen(nővérem fia 1 hónappal kisebb az enyémnél mindkettő 2 éves lesz), mindent elvesz, síkit, kiabál, verekszik. Az enyém is hagyta magát, de mostanában a sarkára állt, és ha ilyen szitu van nem hagyja magát. Először mérges voltam, hogy a fiam "verekszik", de rájöttem, hogy ez is az élet része, tanulja meg megvédeni magát. Ettől függetlenül a kicsik imádják egymást, jó látni ahogy kézen fogva sétálnak:-)
2011. aug. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az barátnőm kislánya 3 hónappal idősebb a kisfiamnál. A fiam 21 hónapos és elég bátortalan a kortársai között. A fiam is hagyta magát egy darabig, próbáltam én is hagyni, pontosan olyan okokból, amit az egyik válaszoló írt, hogy nem mindig leszek ott, hogy megvédjem. Aztán előállt az a fura helyzet, hogy a fiam visszavett egy játékot, mire a barátnőm rászólt a fiamra, hogy nem szabad, ne irigykedj!

Én mondtam a barátnőmnek, hogy eddig azért nem szóltam, mert míg nem durvul el a helyzet, a gyerekeknek kell ezt elintézni maguk között, de talán nem azzal kellene kezdeni, hogy az én gyerekemet szólintgatja.

Féltem, hogy megsértődik, de szerencsére már olyan régóta barátok vagyunk, hogy belátta az én igazamat is, azóta mindketten próbálunk csak akkor szólni a gyerekekre, mikor tényleg elfajulhat a helyzet.


Te nem tudnál beszélni erről a barátnőddel?

2011. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!