Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell anyósomnak beleszól...

Miért kell anyósomnak beleszólnia hogyan nevelem a babám. Miért van ez?

Figyelt kérdés
mindenbe beleszól meg ezt kell csinálnom peddig már elmondtam egy párszor hogy hadjon békén de nem!! saját anyám nem oktat ki de ő igen!!ráadásul elkényezteti a lányom és nekem van vele gondom utánna!!szóval kiborít!!szerintetek mit tegyek hogy abba hadja az anyáskodást??
2008. márc. 4. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem neked kellene ezeket neki elmondani, hanem a fiának, vagyis neked is, de szerintem a fiára egyből hallgatna. Szerencsére nálunk ilyen gond még nincsen, de én tuti a férjemet, azaz a fiát fogom ráuszítani erre a témára.
2008. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát próbált már ő is vele beszélni de semmit nem ért!! ezért most fogjuk magunkatamilyen messze csak lehet elköltözzünk innen!!és legalább ugyrendezem be a szobákat ahogy én akarom!!szóval mindenbe ő akar dönteni!!már tisztára kiakaszt!!
2008. márc. 4. 12:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azért szólhat bele,mert gondolom fiatal vagy.Azt gondolja,ő jobban tudja a dolgokat.Mond meg neki,hogy elég "nagy vagy",hogy eldötsd,mi a jó a családodnak.A Te családodban Te vagy a főnök,Ő foglalkozzon a saját dolgával.Ha semmi nem használ,költözni jó messzire.Gondolom a párod anyuka párti!Ha más nincs koptassa Ő le!

2008. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne is mondd! Nálunk nem olyan vészes a helyzet, de volt pár sértődés, mert én másképp láttam a gyerekneveléssel kapcsolatban a dolgokat, mint ő. Persze lehet, hogy jót akar, " hisz ő már nevelt fel gyereket" és szerinte te még nem tudhatod. Ha egyébként jóban vagytok, akkor próbáld neki elmondani szépen, hogy te is meg szeretnéd tapasztalni ezzel kapcsolatban a dolgokat, olyan jó anyának lenni és biztos ő is nagyszerűen nevelte az övéit, de te is szeretnéd ezt megpróbálni a saját meglátásod szerint a gyermekednél. Sok sikert!

2008. márc. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én már nem tudom mi lenne jó már mondjuk észre vette magát mert már nem jár olyan gyakran át hozzánk!majdnem minden nap itt volt ez már kikészített!ha bírtam volna pihenni egy kicsit nem lehetett mert állandóan a nyakamba lihegett!!nagyon rossz számomra így!!köszönöm a válaszokat!:)
2008. márc. 4. 12:43
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy anyósaink rokonok? Nálunk még meg sem született a baba (33 hetesek vagyunk), de ő már abba is megpróbál beleszólni, hogy milyen ruhát vehetek neki, és azt is hogy hol, mire mennyit költhetünk (pedig a férjem már párszor rendesen helyretette). Szerencsére minket 5km választ el, ezért nem kell naponta ezt elviselni...én is csak a költözést tudom javasolni, mert kiborítóak tudnak lenni! Addig is ne hagyd el magad, légy karakán!
2008. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyél egy kicsit magabiztosabb és ha kell teremtsd le! Ha másképp nem ért a szóból akkor egy kis sértődés nem fog ártani neki. A gyerekeddel való kapcsolat neked fontosabb mint az anyóséval való. Bár kinek nem. Azért csinálják ezt mert azt hiszik hogy ők mindent jobban tudnak. Az enyém pl. már össze-vissza vett minden hülyeséget pedig mondtam neki hogy ne tegye. Olyan dolgokat is amiket meg sem vennék a gyereknek mert lehet hogy ártok vele. Arról nem is beszélve hogy csak fél időnél járunk.

Amikor valami szőrös rágókát akart megvenni, nálam akkor telt be a pohár! Kiakadtam és lekiabáltam a haját is. Hál istennek SEGÍTETT!

Egyébként meg még nem szültem de itthon kell lennem nem dolgozhatok. Sokat kell pihennem. Megértem a helyzetedet hogy pihenni szeretnél. Én ilyenkor nem nyitok ajtót...felőlem bárki kopoghat. Ha anyukám jön és nem nyitom ki akkor felhiv hogy otthon vagyok-e vagy pihenek.

Szóval kitartást. Üdv: 21 hetes kismama

2008. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,megértem a helyzetedet az én anyósom is ilyen ha nem is ennyire,nálunk is már útban van a baba,de mindent megmagyaráz.Van egy kiskutyám éjjel nappal velem van,de ha ő meglátja kb..2hónapban egyszer..mert hála istennek 200km-re lakik...,hogy ölbe veszem már kezdi,hogy tegyem le azonnal mert megnyomja a hasamat stb.a múltkor már úgy kiosztottam azt hittem elmegy.D emondtam neki én élek vele és tudom,hol a határ,ha lenne egy gyerekem már és az lógna a nyakamon egész nap,az nem lenne gond,pedig az is megnyomhat.szerintem mindenki tudja a korlátait.Már be is jelentette,hogy kiírta a szabiját a születéskorra..de ha nem akkor jön is át tudja rakni..már előre félek,hogy milyen csatáink lesznek az első héten is.Nekem az anyukám megmondta,hogy annak idején őket sem zavarta senki és tök jó volt,hogy egyedül jöttek rá mindenre és mondta ha felhívom szivesen segít mindenbe de ő csak látogatóba fog eljönni egy napra nem ül a nyakamba egy hétig,mert tanuljam meg egyedül ellátni a kicsit.

Én amúgy az anyósomat a te helyzetedben simán kiosztanám akár ordítva is,hogytérjen észhez..ha máshogy nem megy,de az tuti a férjemnek is neki esnék,ha nem áll mellém.Meg kell értenie,hogy ő is felnevelt már x gyereket és te is fel akarod egyedül és ha mejd segítséget kérsz akkor segítsen,addig meg gyönyörködjön az unokájában és ne problematikus kodjon,mert az csak mégjobban kiidegel téged és a babát is.Remélem hamar tuljuttok zen,bár én tuti elköltöznék jó messzire,érzem éha a 200km is kevés,de még mindig jobb mintha a közelben lakna.Ja ha meg jkopog ne nyisd ki ha később számon kéri mondd meg,hogy nem hallottad,vagy ,hogy lementetek sétálni stb..én tuti ezt tenném.

Sok sikert ehhez és remélem nekem sem lesz nagyon kemény az anyóssal...bár én nem félek tőle,meg is sértődhet ha máshogy nem megy-bár azért nem szeretnék rosszban lenni vele,mert egy tündéri asszony csak kicsit gyerek függő.

21hetes kismama

2008. márc. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!