Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell az anyósomnak...

Miért kell az anyósomnak beleszólnia mindenbe?

Figyelt kérdés
Mintha a falnak beszélnék, szarik arra amit szeretnék. Megmondja hogy szoptassak, hogy milyen színű legyen a gyerekszoba, miért külön szobában van a pici fiam, stb. Nem akarom megbántani durván, mert alapvetően nagyon szeretem, de mintha most kifordult volna magából, pedig nem az első unokája a miénk!
2008. aug. 5. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, nálunk ugyanez van!Tetézve azzal, hogy lényegében egy házban lakunk, csak neki van külön lakrésze, konyhával, fürdővel. Bár nekünk még nincs meg a baba, csak kb. két hét múlva születik, de a felujítás még nincs kész és ettől ki van borulva...hogy hová fognak ülni a látogatók, mert a kanapé még nem érkezett meg...hogy nem teremtettük meg a feltételeket a babának, stb...egyébként mindene megvan már a gyereknek, csak egy szekrény hiányzik...

Egyébként én is szeretem az anyósomat, sokat is segít nekünk minden szempontból, de én is ki vagyok borulva.

De rájöttem, hogy igazából nem tehetek semmit, visszaszólni nem igazán akarok, mert abból csak a baj van. Én úgy oldom meg, hogy meghallgatom amit mond, ha vannak érveim akkor azokat elmondom, de mindent úgy csinálok ahogy mi akarjuk vagy jónak látjuk. Viszont ha vannak jó dolgok amiket mond azokat megfogadom és meg is mondom neki, hogy igaza van. De igazából a mi akaratunk érvényesül.

Azon is elgondolkodtam már, hogy lehet, hogy csak én vagyok érzékenyebb...

Ezzel igazából tanácsot nem tudtam adni, csak azért írtam le, hogy ne érezd magad egyedül a problémával! Remélem kicsit jobban érzed magad tóle!

2008. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is ez általános, sajnos. Szakértőnek érzik magukat, csak mert már felneveltek pár gyereket.

Az én anyósom még a névválasztásnál is nyomást akart ránk gyakorolni. Nem tudom mivel lehetne őket leállítani, azzal valószínűleg nem, ha megmondod hogy nincs szükséged a tanácsaira, mert tutira megsértődik, azt pedig általában nem veszik észre, hogy a kismama nem kiváncsi a véleményére.

2008. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na, akkor nem csak én vagyok ezzel a problémával. csak nálunk az az érdekes, a sógórnőimmel nem csinálta ugyanezt! van már két unokája a két fiától, most a harmadiktól is lett, nem értem miért engem tüntet csak ki ezzel a "áldással" :)
2008. aug. 5. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ettől féltünk így aztán anyósom azt sem tudja, hogy terhes vagyok. Egyenlőre könnyű mert nem látszik semmi még olyan kicsi. Egy házban lakunk, csak más emeleten nekünk szerencsénk van, mert 2 hónapon belül elköltözünk. A párom nem akarja elmondani neki, hogy ne kezdjen tanácsokat osztogatni. Azt sem tudja, hogy áprilisban elment egy baba. Tanácsot adni én sem tudok, de legalább már tudom, hogy a párom miért nem akarja megmondani, amíg csak nem muszáj. Sok türelmet kívánok nektek.
2008. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
szia,szerintem azért mert te vagy a "leggyengébb láncszem".valószínüleg a sógornőd erősebb karakter,és anyósod ezt tudja!csak azt próbálják meg irányítani az ilyen emberek aki hagyja magát!figyelj,ezentúl mond el hogy te mit akarsz,ne durván csak határozottan!!ha azt mondja,miért van a gyerek különszobába,mond azt hogy mert nektek így jó!vagy ha valami nem tetszik neki,mond azt hogy ti így döntöttetek,és kész!hidd el lefog pattani rólad.ne hagyj rá mindent,mert teljesen rád fog szállni.
2008. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Az én "anyósom" is jött a nagy ötleteivel. Pl: fekve szoptassak, tegyek párnát a baba dereka alá, stb.

Én kerek-perec megmondtam neki, hogy eléggé feszült vagyok és kimerült az éjszakázástól és az új helyzettől, na meg a megfelelni akarástol, hogy beleszóljanak (nem beleszóljón, hanem mindenkinek szólóan BELESZÓLJANAK a dolgaimba). Így visszavett az okoskodásból, de még sem vette csak magára a többesszám miatt.

A minap is kertipartyn voltunk. Ő lelkesen kivette a 8 hetes fiacskámat a kezemből, hogy én csak szórakozzak, egyek-igyak ő majd dajkálja az unokáját. Villantani akart a rokonok elött, de én már tudtam, hogy a félálomban lévő fiam fel fog ébredni és üvöltve fogja követelni imádott anyuciját. Így is lett. Jól beégett anyósom én meg visszavettem tőle a gyereket, hogy nálam nagyobb biztonságban érzi magát a baba mert engem ismer-, engem szokott meg. TUDOMÁSUL VETTE. Óvakodik az eset óta az újbóli leégéstől.

2008. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is próbál beszólógatni, meg anyukám is. Külön élünk mindenkitől. Külön házban. Anyukám egy másik városban, az anyósom meg sok utcával arrébb.

Meghallgatom őket. Ha úgy gondolom, jókat mondanak, akkor elfogadom, kipróbálom a tanácsot. ha meg nem, akkor megrántom a vállam és már el is felejtem, hogy mit akarnak.

Nem engedek beleszólást az életünkbe és ezt a párommal is közöltem még a legelején. Szerencsére, ő teljesen egyetért velem.

2008. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A párom azt mondta annyira kell messzire költözni, hogy papucsba ne lehessen átjönni. Hát mi most ezt tesszük. Én először csak röhögtem ezen a szövegén, de titeket olvasva, hát van ebben valami ami nem annyira nevetni való. Kitartás én még ezeknek előtte vagyok 9 hetesen.
2008. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia!Megakadt a szemem az anyósos témán....Hát bizony én is jóban voltam az anyósommal az elején(10éve ismerem a páromat)aztán vettünk házat(mindenbe beleszólt)született 2 gyerkőc azthittem majd akkor is jön aztán fontoskodik,hát az én anyósom az szart a fejünkre,hazajöttem a gyerekkel a kórházból a másik 18 hónaposan itthon az apjával és arra nem volt képes hogy főzzön nekik vagy nekünk az első pár napban.Most már fél éve nem is beszéltünk velük,undorítóan viselkedtek és az unokák meg kb 3 napig voltak érdekesek.Szóval igen szar mikor beleszólogatnak mindenbe de higgyétek el még szarabb mikor leszarják az unokákat.Az én apukám imádta a gyermekeimet(4 és 2 évesek) de sajnos őt elveszitettük ,és a tirpák anyósomék még igy sem mozgatják fülük botját sem.Na mindegy.Gondoljátok át mi a rosszabb.Kitartást mindenkinek az anyósához!
2008. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálunk is ugyan ez van mi emeletes házban lakunk mi 2 en fennt van külön fürdösz. ... alul az após anyós és a nagyi

az anyósom egy kicsit kattant 2 x elvetélt és soha nem lehet gyereke a párom sem az övéjk csak örökbe fogadott jah és még cukor beteg is a drága anyós

nagyon kibirhatatlan mindenkivel veszekedik h ő mindent jobban tud nagyon fársztó már néha utálok haza jönni ponnt most beszéltük párommal h költözzünk el de ő nem akar az apjával együtt folytatott vállalkozás miatt nem tudom én se mit tegyek :'( volt már oan elkezdtem pakolni a cuccaim mert bele untam :Sigazábol mindenkinek az ideg rendszerét tönkre teszi itt a házban ...

2010. aug. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!