Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek ilyen idegesítő...

Van valakinek ilyen idegesítő anyósa? Babám 3hónapos, de anyósomnak semmi nem jó amit én csinálok?

Figyelt kérdés
ha lazán öltöztetem az a baja,ha felöltöztetem jól kint az a baja,ma is pl.kimentünk,és hát hideg volt,és én jól beöltöztette,erre anyósom mindenkinek,hogy nézzék meg hogy felvan öltöztetve,de ha leöltöztetem ez a gyerek megfázik,a sapka meg a ruhák amiket én veszek azok nem jók,de ő olyan ócska ruhákat vesz ami 50évvel ezelőtt volt divat.Semmi nem jó neki,amit én csinálok,ja és ma pl.abból a teából akart neki adni amit ő iszik,cukorral meg citromlével,ha nem vagyok ott megitatja vele.teszem hozzá két fia van,de mintha sose lettek volna babák,ez már a csirkebőrét etené vele,ma azt is mondta.Elegem van,de kiosztani nem lehet,szépen meg nem érti meg.Mit tegyek?
2010. okt. 18. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, sok anyós viselkedik hasonlóképpen! Tulajdonképpen ők benned nem az anyát látják, hanem egy gyermeket, s nem azt látják, hogy felnőttél, s tudsz gondoskodni egy gyermekről.

A pároddal kell beszélned, ő enyhítse közöttetek a feszültséget. Ha ez sem járható, akkor ne is végy róla tudomást!

2010. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kiosztani, határozottan megmondod neki, hogy NEKED ez igy megflele és kész. Semmi többet. MINDIG. Aztán a többit elengeded a füled mellett.

KAja ügyben meg közlöd, hogy szó se lehet róla. Szintén nem kell sok duma, semmi bántó, de HATÁROZOTTAN!

2010. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A párodnak a feladata az anyját féken tartani. Neki kellene megbeszélnie vele, hogy a gyereknevelést hagyja rád az anyós, az nem az ő dolga.


Sajnállak, őszinte részvétem. Én be se engedném az ajtón egy ilyen teáztatás után, ha megsértődne, annál jobb. Nehéz ügy. :-(

2010. okt. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, azt választottam, hogy nyelek évekig a családi béke kedvéért. Egyszer aztán kiborult a bili, és közöltem vele, hogy vagy háttérbe húzódik, vagy kizázom az unokái életéből. Azóta kenyérre lehet kenni, nagymamák gyöngye lett. Mindenben segít, és támogat. Eddig nem hittem, de mégis vannak csodák :)
2010. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnállak, nem lehet egyszerű. Mindenféleképpen a sarkadra kellene állnod, megmondani neki, hogy a pici a TI gyereketek, nem az övé, és ne szóljon bele a nevelésébe-öltözködésébe. Ha mindig csak visszafogod magad, és nyelsz; nem jó, mert ideges leszel, és a baba azt megérzi. Próbálj vele beszélni, ha nem megy, szólj a párodnak, h állítsa le, az ő dolga lenne féken tartani az anyját. Ő nem veszi észre ezeket??
2010. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben járunk, csak nálunk 2 éves ikerfiuk vannak.

De amit én csinálok mindig rossz , de nem lehet neki elmonani, megbántani meg nam akarom mert amúgy sokat segít.De tegnap például a fia is rászolt, hogy nem tömjön több sütit a gyerekbe, de meg se halotta, azon meg teljesen kiakadt, hogy én rászoltam amikor ebéd helyett kinálta a sütit.

Nálunk ez már mindennapos, ha valamit mondok, hogy így csinálom, akkor csakazértis máshogy kellene.

De arról sikerült lebeszélni, hogy feketeteát adjon a gyerekeknek (du apa levitte őket a mamáékhoz és ő megittata feketeteával, én meg csodálkoztam hogy rosszul alszanak.).

2010. okt. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem foglalkoznék azzal, h megsértődik. Sértődjön. És, akkor mi van? az, h sokat segít? Majd megbékél, és segíteni fog továbbra is.

elég nagy káosz tud abból lenni, ha anya nem enged meg mindent, a mamánál meg mindent lehet... ha ráhagytok mindent, később sok bajotok lesz a nevelésükkel.

Amúgy, hogy viseled el; hogy a saját gyerekeiddel nem csinálhatsz mindent úgy, ahogy TE szeretnéd?? én megőrülnék, az tuti.

2010. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tipikus fiús anyós. Az enyém is ilyen. Te versenytárs vagy számára, nem lehetsz jobb nála semmiben, és minden sziutban meg fogja próbálni ezt bebizonyítani. Anyósom nálam adig húzta a cérnát, amíg el nem szakadt. Én nem sz....tam, kiosztottam nagyon keményen, a szép szóból Ő sem értett. Azóta szinte fél tőlem, de minimum tart tőlem, meg sem próbál piszkálni. Ha szép szóval nem megy, Te se szórakozz, kit érdekel, hogy megsértődik?
2010. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha valamit megjegyez, hogy rosszul tetted, mondd, hogy a fia ötlete volt.


ha intelligensebb, akkor próbáld vele éreztetni, hogy fontos a véleménye, kérdezz tőle mindenfélét, hogy ő hogy csinálná (persze nem muszáj hallgatni is rá). az én anyósom erre jól reagált, és azóta jóban vagyunk.

2010. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát látszik,hogy az ő két fiát a nagymama nevelte,ezért nem ért hozzá semmit,mert neki fontosabb volt a munka,csak ne az én babámon akarja pótolni amit elszalasztott.persze ő azt hiszi,hogy én majd követem a mintáját,és visszanegyek melózni a picurt meg ráhagyom,mert ezt is mondogatja!Eszemben sincs!pontosan 10ezerrel kapok most kevesebbet,mint minkor melóztam,nekem többet ér a lányom,meg,hogy én neveljem,mint szaros 10ezer,de nem?Az meg,hogy ő nem volt velük magára vessen!
2010. okt. 19. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!