Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell sterilizálni a...

Meddig kell sterilizálni a baba cumisüvegeit, kanalait, cumijait?

Figyelt kérdés
Most 4 hósak vagyunk, minden kaja után kifőzőm a használt üveget cumit, kanalat, a játszócumikat is naponta vagy ha leesett. Meddig ajánlatos?
2009. ápr. 10. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
őszintén szólva, én kb 3-4 hós koráig csináltam. azóta kb egy héten egyszer sterilizálom, amúgy csak forró vízben átmosom őket. Lehet, hogy sterilizálni kellene, igazából én nem kérdeztem erről szakembert.
2009. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Féléves korig ajánlott, de szerintem én tovább fogom.
2009. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 3 hós koráig sterilizáltam, azóta csak forró vízzel mosogatószerrel elmosom.

Hadd szokja a környezetet (erősödjön az immunrendszere), a levegőt se sterilizáljuk, nem akarom búra alatt nevelni.


Boldog babázást!

6,5 hós kislány anyukája

2009. ápr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint kb. három hónapos koráig sterilizáltam, de minden evés után még az első napokban sem, csak naponta egyszer. Aztán ahogy elkezdett mindent a szájába venni már értelmetlenné vált. Most nyolc hónapos, és még egyszer sem volt beteg. A túl steril környezet nem tesz jót, mert minél később találkozik bizonyos kórokozókkal, annál nehezebben fejlődik ki az immunrendszere. Nyilván nem koszban kell tartani, de az a tisztaság, amiben a család többi tagja is él, három-négy hónapos kortól már bőven elég.
2009. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

én az első időkben szorgalmasan sterilizáltam, de rámszólt a férjem, hogy elég hetente egyszer.

úgyhogy azóta heti egyszer, pedig csak öt hetes a manó.

a válaszok alapján lehet újra elkezdek szorgalmasan sterilizálni.

2009. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

nekem 6hós korig mondták, utána elég a sima elmosás-persze saját szivaccsal. én ettől függetlenül a cumisüvegét-csak abból hajlandó még mindig inni a kakaót meg a teát- este és reggel benyomom a mikrós sterilizálóba az evőeszközével együtt. de biztos én reagálom túl :))


16hós bébi mamája

2009. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is vadul sterilizáltam, aztán a védőnő mondta, h elég heti egyszer. Azóta így csinálom, bár kicsit felesleges, mert a fakockától a zoknijáig, a babakocsi övétől a (tiszta!) pelenkáig mindent a szájába vesz, ha egy pillanatra nem figyelek oda!

5,5 hós.

2009. ápr. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
2 hetes koráig minden evés után, ezután 3 hónapos koráig naponta, azóta pedig hetente egyszer.
2009. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!