Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig kell a...

Mennyi idős koráig kell a baba dolgokat sterilizálni? (mellszívó, tároló edénykék, cumisüveg, stb. )

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Sürün 6 honapos korig sterilizáltam.most 2 naponta
2009. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Háááát, lehet, hogy trehány vagyok, de egy ideje Én már csak mosogatom az ilyen dolgokat, nem is tudom mikor vettem elő utoljára a sterilizálót. A lányom most 3 hónapos amúgy. Szerintem annyi elég, hogy néha néha, nem minden használat után, mondjuk egy héten egyszer sterilizálod a cuccokat.
2009. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én babám tápszeres, most lesz hat hónapos. Szerintem én még egy ideig sterilizálni fogom a tejes üvegeket. A hozzátáplálást már elkezdtük, a reszelőt, a tányérokat, meg úgy általánosságban az eszközöket csak elmosom, első használat előtt sterilizáltam. A kiskanalat viszont benne tartom a dobozban.

Igazából van, aki 6 hónapos kort mond, van aki egy évet, én asszem a köztes megoldást választom. lehet, hogy már a tejesüvegeket sem kellene, de a sterilizálásra fenntartott doboz már olyan jól belenőtt a konyhai környezetbe, hogy automatikusan cserelem benne a vizet reggelente (tablettás fertőtlenítőt használok).

2009. máj. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én bevallom, csak első használat előtt forraltam ki az üvegeinket, azóta csak mosogatok (külön mosogató szivaccsal). (Anyatejes illetve vizes üvegünk van). A cumikat át szoktam mosni szappanos vízzel. Ennyi. Semmi baja sem volt a babámnak, szerintem butaság állandóan sterilizálni, elvégre ő egy emberke, nem laboregér :). Szép napot!!
2009. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a 3 hónaptól heti egyszer fertőtlenítettem. amúgy mosogatószerrel jól kimostam, külön szivaccsal. 19 hónapos és semmi baja. most havi egyszer-kétszer használom a fertőtlenítőszert
2009. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kb. három hónapos koráig naponta egyszer sterilizáltam. Aztán kb. hathónapos koráig hetente egyszer, onnantól kezdve pedig inkább csak mosogattam a dolgait, persze én is külön szivaccsal, külön törlőronggyal törölgettem szárazra. Plusz én úgy szoktam a cumisüvegeket és cumikat takarítani, hogy berakom a mosogatógépbe, ahol elég magas hőfokon elmossa a gép, és én azt szoktam átöblíteni, szárazra törölni. Most 11 hós
2009. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 6,5 hónapos a kisfiam és naponta többször sterilizálom a cumijait ill. cumisüvegjeit. Lehet hogy túlzás, de én 1 éves koráig fogom:)
2009. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!