Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a gyomorrontást a vírus fertőzéstől?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hetes, ma 5 kakis pelus volt, (általában 4 van), ebből az utolsó 2-ben nagyon híg volt a széklete.

A délutáni és az esti szopit nehezen fogadta, és nem is evett annyit, amennyit szokott, most este éppen a felét bírtam nehezen beleerőltetni. Láza nincsen, és nem hányt. Lehet ez rotavírus, vagy egy egyszerű gyomorrontás?

A doktornőt hívtam, azt mondta egyelőre nem vinné be a kórházba, mert ott a fertőző gyerekek között még több mindent elkaphat, de nagyon aggódom.


2009. ápr. 10. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Bélfertőzés is lehet. ha nagy gond van tuti lesz láza vagy legalábbis hőemelkedése.

Holnap doki,de azt gondolom tudod! Addig itassad sokszor!

2009. ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódjál, semmi komoly baja nem lehet, bár nem vagyok orvos viszont 3 gyerekes anyuka és én ilyen esetben Normafloore-t szoktam itatni a csemetéimmel ami a kis beleiket helyreteszi. Gyógyszertárban kaphatod meg recept nélkül. Egyszer hasonló panasszal kerestem fel orvosunkat, aki ezt írt fel. Azóta ha ilyen tüneteket tapasztalok, megveszem (itthon is van tartalékba) és adom nekik. Túl nagy baj nem lehet ha láz nem kíséri, egyébként szerintem lázas betegségeknél mondhatjuk hogy vírus lehet az okozója a nyavajának.

Nekünk nagyon bevállt ez a gyógyszer és nyugodt szívvel ajánlom neked is, bár előtte kérdezd meg a dokinőt adhatod-e ilyen idős babának. Lányom már fél éves korában kapta, mikor szükség volt rá. Jobbulást kívánok. :)

2009. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ! Iszonyúan aggódom. Most alszik, de alig várom, hoyg felébredjen, és adhassam neki a cicit, hogy igyon végre. Megyünk Normafloorért az ügyletes gyógyszertárba.
2009. ápr. 10. 23:10
 4/4 A kérdező kommentje:
A doktornő is azt ajánlotta, és a HIpp répaitalát. Egyébként adtam ma neki a Grip Watert, lehet az okozta a hasmenést, de az étvágytalanságára nincs válasz.
2009. ápr. 10. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!