Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 15 hós szörnyen...

Mit csináljak 15 hós szörnyen rosszul evő babámmal?

Figyelt kérdés
A darabos főzit meg sem eszi, csak az üveges 6 hós turmixolt bébiételt! Az ebédemből csipeget darabosat is, de csak pár falat erejéig. Semmit sem eszik szívesen!!! Nagyon nehéz őt etetni, mit javasoltok?
2011. aug. 9. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ne erőltesd!

Kínáld meg reggel, ültesd le az asztalhoz. Ha nem eszik, akkor nem eszik. Tízórait ugyanígy. És minden étkezésnél. Előbb-utóbb megéhezik és enni fog. Ne adj neki nasit, csak ha evett rendes kaját. Cukros leveket (üdítő, tea stb.) se adj neki, mert az eltelíti. Kapjon vizet, nehogy kiszáradjon!

Kitartás! Valószínűleg te nehezebben fogod viselni, mint ő... :D

2011. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Ne erőltesd. Nagyon sokat vidd friss levegőre, mozogni, napi 10 órát legyen kinn! Adj neki elegendőt inni, és sok friss gyümölcsöt! Ettől meg kell jöjjön az étvágya.

Tálalj mindig szépen! Gyerekesen! Egyen együtt a család, de ne figyeljétek őt! Lényeg, hogy jó hangulat legyen evés közben. Ha számodra kellemetlen etetni őt, azt megérzi. Ne törődj vele mennyit eszik, eegy-két hónapon át, s meglásd magától rendbejön: ha sokat mozog közben!

[link]

2011. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vásárolj több bébiételt! Nem fog éhen halni ne félj! Add neki a tietekből ami nekivaló, lepasszírozva, turmixolva. Tegyél bele egy-két darabkát! Sok kisgyerek elképesztően kevéssel elvan.Ne szorongj, ha eteted. Ha nem megy, ikább etesse egy darabig más, vagy egyen ő maga.Lassan jobb lenne ha kapna kanalat, és kész. Amíg nem lakik jól, addig készíts neki katonákat, banánkarikákat! Egye meg ő maga - ha kell neki. Amennyit elvesz, annyit.
2011. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, d e tényleg! Nem kell már etetni! Majd ő eszik! Amennyit akar! Tanítsd kanalazni! Vidáman, viccesen!Nem kell sürgetni, saját ütemében.
2011. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekek utánzással tanulnak és ez a babákra is érvényes. Ha bevonjuk a közös étkezésekbe, ha az evés számára nem abból áll, hogy egyedül ül az etetőszékben, te pedig próbálod belelapátolni a főzeléket, hanem mondjuk közben te is megeszel egy almát, ha odaülhet hozzátok, amikor esztek és megkóstolhatja, amit már ő is ehet, akkor sokkal nyitottabb lesz a darabos ételek felé is.


Szerencsésebb, ha először nem a főzelékben kezdenek megjelenni ételdarabok, mert sok baba ezeket egyszerűen kitolja a nyelvével, a furcsa állag miatt nem tetszik neki. Ehelyett inkább első darabos ételként kézbe vehető, önállóan adagolható ételeket ehet. Például kölesgolyót, kiflit, apróra vágott sajtot, puha gyümölcsöt (pl. banán, mandarin, szőlő (magja és héja nélkül), meggy, szilva) vagy sült burgonyát, párolt zöldséget (pl. répakarikát, karalábét, vagy ügyesebb kezű babáknak borsószemet, kukoricaszemet)"

2011. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a helyzet, és a fent leírt tanácsokat kaptam a védőnőtől. Egy hét alatt rendbe jött a helyzet. Én sem aggódom túl magam, a lányom pedig szól ha éhes, és annyit eszik, amennyi jól esik neki.
2011. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy cipőben járunk, bár, lányom már 2 és fél éves, és darabos kajával soha nem volt gond, csak úgy általában az evéssel. Nálunk is ilyen dolgok segítenek (nem mindig), hogy nasi kizárva, semmi édesség, vagy rágcsálnivaló nincs, max. gyümölcsöt nasizhat, és vizen kívül esetleg teát adok neki, semmi mást. Illetve, próbálom úgy szervezni a napjainkat, hogy sokat mozogjon. Akár séta, akár uszoda, ami éppen belefér. 50-50%-ban működik a dolog. És valóban, Én nehezebben viselem, mint Ő. Azt már feladtam, hogy erőltetem, vagy ilyesmi. Eljutottam odáig, hogy egyféle ételt csinálok, ha nem eszik, hát nem eszik. Éhen halni nem fog. És, nálunk már volt arra példa sokszor, hogy kivártam, amíg éhes lesz. Na, hát bármit elétettem, megette. De sajnos, ez a ritkább. :-(
2011. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

14 éves koromig nagyon rossz evő és sovány voltam. Anyukám mindig próbált rávenni, hogy többet egyek, ill. azt, amit ő gondolt.Étvágyjavítókat is íratott.

14 évesen kollégiumba kerültem. Két hét múlva már éjjel másztam be a konyhai kiadóablakon a lányokkal, hogy valami ehetőt találjunk, mert reggelre éhen haltam volna. Soha többé nem volt gond az étvágyammal.

2011. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!