Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitseg hozzataplalas ugyben?

Segitseg hozzataplalas ugyben?

Figyelt kérdés
Teljesen osszekavarodtam. Ha pl. 7 napon at adom ugyanazt a zoldseget, akkor mennyit kell a vegere adni? Minden konyv mast ir. Ga pl. tokot adok, akkor jo az, ha elso nap fel teaskanal, 2ik egy teskanal, 3ik 2, 4ik 3, 5ik 4 kanal es igy tovabb? Vagy ez nem eleg? Es, ha a tok utan pl. kruplit adok, ismet felkanallal kell kezdeni?
2011. aug. 9. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát én őszinte leszek, sose számoltam, hogy mennyit evett. Amíg tetszett neki, és nem köpte ki, ill. nem fordította el a fejét, én adtam neki. Ezt azért nem úgy kell elképzelni, hogy megevett kapásból 200g-ot (17 hónapos és még most sem eszik annyit), de nem foglalkoztam vele, hogy első nap pl. három kanál krumplit, vagy sárgarépát befalt. Nem kell ennyire könyv szerint tenni. A baba jelezni fog úgyis. Annyit adj, amennyit kér. :D

Sok sikert, és ne aggód túl a dolgot!

2011. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én az első kóstolásnál is 3-4 kanállal adok neki, mert nem hiszem, hogy egy kiskanálnyiból kiderül, ha fáj tőle a pocakja.

Aztán másnap, ha nem volt gond, akkor már 30-40 grammot adok, a 3. nap pedig amennyit megeszik belőle.

Ami nem ízlik neki, azt meg rögtön az első kanálnál rám köpi. :)

2011. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Es hany napig adtatok ugyanazt? Par napig eleg kostoltatni, vagy jo, ha a 7 nap megvan?
2011. aug. 9. 14:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem volt 7 nap, mert max. a 4-5. napra megunja, és nem eszi meg. Akkor kóstolt mást. Vagy adtam olyat, amit külön-külön már evett.

Pl. sütőtök-alma után kóstolás nélkül ment a sütőtök-burgonya, mert a krumplit előtte már kóstolta natúrban.

2011. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem kóstoltattam ilyen sokáig.2 héten belül bevezettem az almát,sárgarépát és a krumplit.Ezeket adtam neki váltogatva egy darabig.utána 3-4 naponta egy új valami következett.
2011. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is 3 napig kóstoltatok. A zöldborsó pl. már a második napon enyhe hasmenést okozott, így azt abba is hagytam neki egyelőre. De olyan is volt (paszternák), amit a második napon is utálkozva köpött ki, azt 3. nap már nem adtam, pedig amúgy semmi baja nem volt tőle. Nem ízlett neki, egyelőre nem kap olyat. Végeredményben hetente 2 új ízt ismer meg a kisfiam. Olyan is van, amikor az eddig megismerteket variálom, nem adok újat, mert ráérünk. Holnap lesz 7 hós.
2011. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket! Én is 3-4 napig fogom az új ízeket adni. Csak az adagokkal nem vagyok még tisztában:) Akkor az utolsó nap mehet 4-5 kanál vagy akár több is?
2011. aug. 9. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a 3, az utolsó napon már teljes mennyiséget adok neki az újból, amennyit megeszik. Például egy új zöldséget fele-fele krumplival.
2011. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom! Csak menni fog ez:)
2011. aug. 9. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!