Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fosi a babánál, kell e orvosho...

Fosi a babánál, kell e orvoshoz fordulnom?

Figyelt kérdés

Ma volt egy elég durva fosi egy hónapos és egy hetes babámnál (nem volt elég a pelus térfogata, kijött, és olyan lett még a nagylábujja is), még sose ment a pocija, nem tudom zaklassam e az orvosunk hétvégén.

Láz, hányás nem volt, közérzetét nem tudom, mert szokásával ellentétben ma nyugisan alszik (mindig fenntvan délelőtt, koradélután, kivéve, ha sétálunk, de most nem akartam felébreszteni), bár mielőtt elaludt nagyokat vigyorgott.

Semmi változás nem történt, tegnap adtunk neki konakint, bár azóta kétszer evett.

Hívjam az orvost, vagy ilyen van néha? A gugli egyből a rotavírust dobta ki, meg mindenféle fertőző dolgokat, kicsit megijesztett.


2009. ápr. 11. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nem hiszem, hogy baja lenne a babádnak. Igen, előfordul, hogy kevés a pelenka, s a kaki kifolyik. A hasmenés pont nem ilyen, akkor sokszor kakil, más a szaga. Ez pont nem olyan. Teljesen szokványos kaki. Lehet, hogy nem kakilt már egy ideje, s egyszerre jött az egész. Ez a ruhacserés kaki, nálunk hetente többször is van, pedig már majdnem 4 hós! Ne gondolj a rotavírusra, mert akkor hányna is!
2009. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A rota hányással is jár, ez nem az.-)

A babák néha "fosnak"-már bocs, ezzel nincs baj. Néha a hátuk közepe is olyan, de olyat is hallottam már, hogy tapétázni kellett utána:-)

Ha más baja nincs, és nem ismétlődik meg, akkor ne félj.

Ha bármit tapazstalsz, lázat, hányást, letörtséget, napi több mint 4-5 székletet, akkor hívd fel, és kérdezd meg a dokit, jobb, ha látja.

Az anyatejes babák meg különösen híg székletüek:-)

2009. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van gond, ha többször egymás után nagyon hígat kakil.

Egy kisbabánál teljesen normális, hogy a nagylábujjáig összekakilja magát. :D Nálunk is mindkét gyereknél volt olyan, hogy "felfelé" kakiltak, és még a nyakuk is kakis lett, de ez nem hasmenés.

2009. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Megnyugodtam. Ő másfél naponta "termel", igazából teljesen időszerűen jött, viszont nagyon híg volt, meg más volt a szaga.

Én jól tudok pelenkázni, nálam sose jött ki se pisi, se kaki, a férjem, ha rosszul pelenkázik, akkor jön ki a dolog.

Itt kimondottan űrtartalom-gondok voltak, de igaz is, tegnap kimaradt egy evés, és utána levő két kajánál kicsit többet evett, lehet ez volt a gond!

köszönöm, megnyugodtam!

2009. ápr. 11. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!