Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 9,5 hónapos, és még...

Kislányom 9,5 hónapos, és még nem mászik.3 hónapja kúszik,1 hónapja feláll. Szerintetek?

Figyelt kérdés
3 héttel hamarabb született, de nem számított koraszülöttnek, nem is volt semmi gond. Jártunk mondjuk gyógytornára, de már oda sem kell 2 hónapja, azt mondták, nem indokolt.Fölhúzza magát négykézlábra, hintázik is így néha, de nem indul el. Egész nap kúszik, bútorok mellett egyedül föláll, lépegetni próbál. Egyedül nem ül föl, de ha mondjuk állásból popóra huppan, ülve marad. Védőnő, orvos szerint is minden oké. Megfigyeltem a kúszásánál, hogy a bal lábát nem mindig használja. Bal kéz-jobb lábé a főszerep a kúszásnál. Előre is köszönöm a véleményeket!
2011. aug. 10. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

ne aggódj! ő tudja, minek mikor van itt az ideje!


én lányom is hasonlóan csinálta: 8 hósan mászott, kúszott, 9 hósan állt föl, kapszkodva lépegetett, csak 11 hósan ült direkt. (előtte ő is csak lehuppant a popójára, akkor úgy maradt.)

2011. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De az én kislányom nem mászik...nem úgy mint a tiéd. Köszönöm a választ!
2011. aug. 10. 12:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezek alapján semmi okod az aggodalomra!!:)Ha négykézláb hintáztatja magát, abból bizony mászás lesz.:)(Egyébként nem minden baba mászik, és barátnőm kisfia is 10 hónaposan állt, de csak egy évesen kezdett el mászni) Lehet felcserélte a sorrendet, de ez nem akkora gond!A kúszás is nagyon jó.Az én babám 10 és fél hónapos. 3 hónapja kúszik, de ő sem mászik még. (nem is áll) Fél éves kora óta járunk Dévény tornára, mert egy picit lazábbak az izmai.Ma is ott voltunk, és itthon is másztatom 2 hónapja, de semmi, még!Aztán lehet egyik napról a másikra megindul.A nővérem tanárnő.Az egyik diákja egy évesen még nem ült, és 2 évesen indult el.Osztályelső, kitűnő tanuló, versenyeket nyer, van nyelvvizsgája stb.Én már rájöttem, hogy nem minden a mozgás.Kislányom 10 hónaposan kimondta az első szavát.Tapsol, pápázik, mondja: baba, mama, anya, apa stb.De a mozgásban lassabb, gyengébb!Ez van! ( A te lányod hozzá képest olimpiai bajnok) És rájöttem, mi történik akkor, ha nem 12 hanem 15 hónaposan kezd járni? SEMMI!!!3 éves korára minden gyerek ugyanazt tudja!Ne aggódj!
2011. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Türelem. Az én lányom is sokáig kúszott, majd 13 hónaposan elkezdett mászni. Ha mégis nagyon aggaszt a dolog akkor a Dévény tornát próbáljátok ki.
2011. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam 9 hónapos múlt szintén és ő 2 napja mászik.

Mondjuk ő már kiül magától egy hónapja és fel is áll, ahogy a te babád is.

Már én is kezdtem aggódni, mert semmi jelét nem láttam annak hogy sikerülne összehoznia a kúszásból, aztán egyszer csak hirtelen megindult. Az első pár mozdulat még bizonytalan volt, de látni lehetett a kis arcán, hogy tetszik neki és rájött hogyan kell. Na eddig se volt unalmas pillanat mellette de két napja nincs megállás!:-)

Türelem, szerintem nálatok és ez lesz hamarosan!

2011. aug. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne kell még másznia. Nincs semmi probléma. Az én fiam vagy 4 hónapig hintáztatta magát, már a kúszás előtt is, és kúszni is csak 10 hónapos kora körül kezdett, kommandós tartásban. Utána nem sokára, 3-4 hét múlva, már mászott, de járni csak 13-14 hósan kezdett, hiába tudott már állni.


Persze, van olyan baba, itt olvastam, aki már 6 hónaposan jár, 8 hósan mondatokban beszél és persze szobatiszta, de hidd el, nem ez az általános! :D

2011. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem is fog, az én kislányom is csak kúszott. Most egy éves és csak miután megtanult járni, azota mászik :), soval elore volt a járás utána pedig a mászás
2011. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, azért megnyugtattatok:)
2011. aug. 10. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!