Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3440gr született a fiam és...

3440gr született a fiam és most 3 hetes és 1 napos ma mértem 3890gr ez megfelelő súly?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 11. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szűk fél kiló. Mi egy kilót hiztunk, de szó szerint szétzabált:) gondolom nem eszik a babód rekordmennyiségeket, de igy is hízott. Minden bébinek más az üteme, lényeg hogy gyarapszik, szerintem átlagos hizásnak felel meg.
2009. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tökéletes,de nem kell mániákusan méregetni.

Az én 3-ik babám is pont ennyivel született,5 hetesen 4450gr volt,nem mindig egyforma a gyarapodásuk,néha több,néha kevesebb.Majd hízik többet is ne aggódj.

De ha lassabb ütemben fejlődik az sem baj.

A középső lányom alig hízott,nem volt sosem jó evő,de szerencsére egészséges.3,5 éves,és 3 kg-al több csak mint a 9 hós hugicája.Heti 15-20 dkg jó,de ha ettől eltér sem feltétlen jelent bajt.Ha eszik rendesen,nem látszik betegnek nem kell aggódni.Szólni fog az orvos ha rendellenességet lát.


Boldog babázást.

2009. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elég mohon és sokat eszik, szerintem ha rajta múlna tényleg egész nap enne szó szerint, de 2-3 óránként eszünk.
2009. ápr. 11. 22:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden hétvégén mérem csak,a minden szoptatás előtt és utánitól begolyóztam így áttértem a heti egyszeri mérésre.
2009. ápr. 11. 22:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Más országokban nem is mérik a súlyt. Szerintem felesleges aggodalmat vált ez ki. Nem szabad sokszor mérni. Ha nem kéri a súlyt bediktálásra a védőnő, elég 1-szer mérni havonta. Aki nagyobb súllyal születik, az kevesebbet szed magára. Talán ezért szedett fel ennyit. Ne hallgass a védőnőre, ha olyat mond, hogy ez kevés. Mindenki más, más a metabolizmusa is.
2009. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szépen hízik a babád! Ne foglalkozz a mérleggel, mert zényleg csak stresszel. Ha úgy látod, hogy nyugodt, elég pisis, kakis pelusa van, akkor minden rendben. A normál heti hízási tartomány elég tág 12-25 deka közé esik, tehát a te babád bőven beleseik, kár izgulni. Szoptasd továbbra is így, esetleg ha jelzi, hogy éhes, akkor igény szerint és nem lesz semmi baj. Nem kell, hogy minden baba havi 1 kilókat hízzon..az enyém az első hónapokban 70 dekákat hízott, ő is csak szopott, a doki és a védőnő is azt mondta, hogy tökéletesen elég..Ő tudja, hogy mennyire van szüksége. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!