Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája 2008. aug. Közepén született? Mekkora most a babátok? (súly, hosszúság) miket tud a baba? Miket eszik?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1 hónappal idősebb a te babádnál, 8,6 kg, 72 cm.

Ezeket csinálja: mászik, feláll, a bútorokba kapaszkodva lépked, üldögélve játszunk.

Eddig ezeket ette: alma, barack, körte, banán, szilva, meggy, sütőtök, répa, krumpli, cékla, brokkoli, karfiol, cukkini, borsó, zöldbab, csirke, pulyka, rizs, natur joghurt, sajt.

2009. ápr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
enyém is juliusi 9500gramm és 77 centi.ugyan azokat csinálja mint az elöttem lévöjé.Aludni egyszer alszik napközbe 20-30 percet.Eszik leveseket zöldség,husi,tojásos levest,brokoli krém levest.Felvágott nem izlik neki kiköpi.Tea vajas kenyeret.
2009. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Augusztus 13. 49 cm, és 3130 g-al született.

Bár kora szülött lett (34 hét). Óriás bébi lett volna.

Most 73 cm, és 7500 g. Forgolódik minden irányban, feláll, próbál mászni, és van néhány szava, ami teljesen érthető. És mindent eszik. Cékla a kedvenc, meg a körte (saját készítésű), bébi ételeket annyira nem szereti mióta én készítek neki.

2009. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont ma hét és fél hónapos. 3 600 g-mal és 51 cm-rel született, jelenleg 8 kg és 70 cm. Zöldséget és gyümölcsöket eszik (abból mindent, amit korához képest szabad), illetve reggel-este még szopik. A húst nyolc hónapos korától fogom bevezetni. Néhány napja feláll a kiságyban, pár hete mászik. 5 hónapos kora óta ül egyedül, de magától csak 7 hónaposan ült fel. Azóta a pelenkacsere is ülve folyik, ne kérdezzétek hogyan!


6 foga van: alul kettő teljesen kijött, felül pedig félig kint van 4 metszőfoga. Délelőtt és délután is alszik egy-egy órát. Fél órákat eljátszik egyedül napközben, de estefelé már csak rajtam lóg. Nyolc körül megy aludni, éjszaka még többször felébred, és 7-kor (óraátállítás miatt korábban 6-kor) már kukorékol. A kezét nagyon ügyesen használja: átvesz egyik-kezéből a másikba tárgyakat, két ujjal megfog pici dolgokat, szereti csipkedni a bőrömet. És, hogy ne hallgassam el a negatívumokat: elég sokat sír és nagyon akaratos. Akkor érzi igazán jól magát, ha többen is foglalkoznak vele, én néha kevés vagyok neki egyedül. Olyankor huncutkodik, bohóckodik, nevetgél, de ha unatkozik vagy fáradt, akkor elég nehéz vele.

2009. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kislányom pont aug. közepén, 15-én született :-),

56 cm-el és 3,85 kg-al. 3 hete voltunk dokinál, akkor 65 cm és kereken 8 kg volt. Elég lustika a drágám, nem sieti el a dolgokat, de nem aggódom, mert kiegyensúlyozott, és nem vagyunk elkésve semmivel. Még nem tudunk olyan sokmindent, mint az előző válaszoló babócája. Szépen ül, egyelőre forogva közlekedik (de azt nagyon tud), és araszol a hasán körbe, mint a teknősbéka. Még nem mászik. A finommotorikája szépen fejlett, nem játszik durván (a címkéket, cica bajuszát, apró cérnákat nagyon finoman tapogatja a mutatóujjával). Sokat elvan egyedül, estére, amikor már fárad, többet vagyok vele. Nagyon jó természete van, elfogadó és alkalmazkodó. Na, és az étvágya!! Az apjára ütött!!Mindent megeszik. Bár kiválthatnánk a déli és du szopit, de még jó így nekünk. 4x szopizik, reggel-este csak tejci, délben, du szilárd kaja. Mostanában elkezdett sikítani, nagyon ari, ahogy próbálgatja a hangját! Azt mondanám, hogy kényelmes típus, minden téren (igazi Oroszlán :-) )

2009. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Kislányom aug. 31-én született 3020 g és 52 cm. 2 hete volt 7330 g és 71,5 cm. Most kezdett még csak hátról hasra fordulni.
2009. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok de örülök ennek a kérdésnek!!

Nekem aug 12.én született du fél 5 kor ,3150grmmal és 54 cm .

Most 16 hós lesz 12.én és 10 kg 78 cm hosszu,mindent eszünk már de A TEJCSIVEL MÉG VÁRUNK NYÁRIG!!

Mi még Milupa tápot eszünk reggel és este egy -egy jó nagy üveggel!

imádja!üdv

2009. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsika félreértettem valamit??

itt sokan azt irják 7 hós a babájuk hát az érdekesen !!!!

mert nekem most volt nyáron ugye 1 éves !!!nem 2008 augusztusról van szó?

bocsi ha butának látszom!!

2009. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ha megnézed a dátumokat, számolgatsz egy kicsit, máris rájössz a megoldásra!

ezt a kérdést 2009. április elején tettem fel! akkor valóban csak 7-8 hónaposak voltak a most 15-16 hónapos babák...

2009. dec. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!