Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » E. Coli baktérium okozta...

E. Coli baktérium okozta hugyúti fertőzés babáknál? Hogyan kezelték, akinek volt?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom és 4 napot bent kellett lennünk a kórházban hugyúti fertőzés miatt. Most 10 napig vénásan kap antibiotikumot, majd utána továbi 2 hétig szájon át kapja. Van egy kis kanün a kézfejében, oda kapja. Egyébként, amit a kórházban éltünk át, senkinek nem kívánom! Most már itthon vagyunk, de reggel és este vinni kell be, hogy megkapja az antibiotikumot. Akinek volt ilyen, annak hamar elmúlt? Visszatért többször is?
2011. aug. 10. 21:54
 1/3 Verdict válasza:

Nagyon sajnálom, ami veletek történt! Mi is átéltük. Közvetlen a szülés után kapott a kisfiam húgyúti fertőzést. Mi 10 napot voltunk benn a kórházban. Ő naponta kétszer kapott antibiotikumot. Hazajöttünk, kontroll, "mintavétel", még mindig megvan. Augmentin. Egy hétig, szájon át. Újabb kontroll. Elmúlt. Most 4 és fél hónaposak vagyunk! Kitartást, és jobbulást a babának!

Amúgy igen, a kórházról jobb nem beszélni! És ezért fizetjük a TB-t!

2011. aug. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! 8,5 éves a fiam, de amikor 5 hónapos volt ezen mentünk keresztül. 10 nap kórház, majd utána még 1 hétig vissza kellett járni, vagy napi 2* antibiotikumra, vagy napi 1* infúzióra. mi az infúziót választottuk, mert akkor még nem volt autónk, és az lefolyt fél óra alatt. Aztán utána azt mondták 2 éves koráig gyógyszert kell szednie, de olyan prt amit a gyógyszertárban állítottak elő, kis papírtasakokba volt adagonként csomagolva. Negyon keserű volt, alig tudtam neki adni. Havonta nézték a bacit, és minden hónapban volt.Végén már a béldolyhai is tönkrementek. Egyszer azt gondoltam, hogy nem fogom neki adni saját felelősségre, mert hiszem hogy a 2 éves korig rendszeresen adott antibiotikum, több kárt okoz, mint hasznot, hisz hozzászokik a szervezete. Ezért nem adtam. Onnantól jó lett minden eredménye. nincs baci sehol. Ennek már 8 éve és azóta is jól van.

A kórházi tartózkodásunkról és a nővérekről, bánásmódról én is tudnk mesélni, de sajnos nem lenne köztük vidám történet.

2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, én csak egy barátnőm babájáról tudok mesélni neked, úgyhogy csak nagyjából ismerem a történetet.

Terhesség alatt a hüvelykenetből lett pozitív az ecoli, szülés után kapott a baba antibiotikumot.

Ezután kb 1 hónapos volt a baba, amikor folyamatos hőemelkedése volt, végül kiderült, hogy ilyen húgyúti fertőzése van az e-colitól. Ekkor kórházba került, újabb gyógyszer.

Utána még egyszer voltak kórházban pár hónaposan.

Közben kb hetente viszi a pisimintát a barátnőm ellenőrzésre, még a mai napig, már 1 éves a kisfiú, de most már nincs baj egyébként, reméljük ki is növi.

2011. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!