Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Streptococcus fertőzés, kell...

Streptococcus fertőzés, kell aggódjak?

Figyelt kérdés
2 hónapos a fiam,sajnos elkapta a tőlem a streptococcus fertőzést,pedig kaptam szülés elött injekciót.Megkapta az antibiotikumot rá.Volt valakinek így,aggódjak,lehet belőle valami még??
2011. okt. 25. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Miből gondolod, hogy megkapta? Orvos mondta, mik a tünetei?

Azért furcsállom, mert én is fertőzött vagyok, eddig 2-szer szültem, de egyik gyerekem sem kapta el. Nekem olyan gyors szülésem volt, hogy előtte nem is tudták adni az infúziót, csak utána kapták a fiaim az antibiotikumot, amíg meg nem jött a vizsgálati eredményük (kb. 2 nap). Szerencsére mindkettő ngatív volt.

Egyébként úgy tudo, hogy komoly betegség, ezért nagyon fontos, hogy a fertőzött babák folyamatos orvosi felügyelet alatt legyenek. Nekem azt is mondták, hogy a baba 4 hónapos koráig a legveszélyesebb.

2011. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor szültem kaptam vénásan ellenanyagot.Mikor engedték volna haza kiderült hogy 10-es az értéke ami nem jó mert 5 alatt kell legyen.Így kapta az antibiotikum kúrát és 3-as lett az értéke így hazaengedték.De igen a doki nekem is mondta hogy 3 hónapos korig veszélyes lehet.Ezért aggódtam-aggódok.
2011. okt. 25. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi ugyanígy voltunk.

Nálunk annyi probléma lett, hogy az antibiotikum miatt (nem adtak neki mellé semmit, én még akkor nem is hallottam, hogy van Normaflore, akkor jött be) nagyon nehezen kakilt, rettenetesen hasfájós volt.


A másik pedig az, hogy atópiás dermatitiszes és ekcémás, és a doktornő szerint nem lenne ennyire súlyos a bőre állapota, ha ott figyelnek legalább arra, hogy ne szoptathassam antibiotikum mellett úgy, hogy semmivel nem védték az éretlen bélrendszert, mert így egy enyhe felszívódási zavar is létrejött.

2011. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem addig nincs gond, amíg tünetmentes. Figyeld nagyon a babát, és ha bármi szokatlant tapasztalsz, hívd a gyerekorvosotokat. Figyelj nagyon a légzési nehézségre és lázra.
2011. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Utolsó elötti írótól kérdezném még hogy most mennyi idős a babád?
2011. okt. 25. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Ő már nem baba, 2 éves.
2011. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!