Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másra is néztek már furán...

Másra is néztek már furán azért, mert nem a panaszokat hozza fel elsőnek ha a gyerekéről van szó?

Figyelt kérdés

Akárhányszor megkérdi valaki, hogy mi van velünk, szinte várják, hogy panaszkodjak... hogy nem alszik, meg a fáradság stb, az anyagiakról nem is szólva.

Mert persze, nekünk is vannak anyagi nehézségeink (kinek nem az átlagemberek között?), meg haláleset is volt a családban, de úgy néznek rám, mintha két fejem nőtt volna, mert nem ezekről szoktam beszélni, hanem elmondom, hogy ugyan már 7 hós a lányom, de még mindig nem tudok betelni vele, egy kis csoda ő nekünk és olyan gyönyörű ez az időszak, hogy legszívesebben megállítanám egy kicsit az időt...

Komolyan hülyének néznek, hogy nem zúdítom rájuk a gondokat.

Más is járt már így? Kötelező lenne panaszkodni? 4 évig vártunk erre a babára, tényleg főleg a nehézségeket kéne észrevennem?


2009. ápr. 12. 08:09
 1/5 A kérdező kommentje:

A játszótéren is egymásra licitálnak a kismamák, hogy kinek nehezebb az élete a babával, ki alszik kevesebbet, kinek rosszabb evő, ilyen-olyan betegsége van stb...

Én ezt nem értem, most komolyan: velem van a baj????

2009. ápr. 12. 08:11
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is tapasztaltam, már a terhesség alatt is: mindenki azt akarta belőlem kicsikarni, h' mennyire rosszul viselem. Most meg mindig ugyanaz a kérdés: "És jó baba?" Nyilván nem fogom boldog-boldogtalannak elmesélni a nehézségeket, de az örömeinket sem: ezek magánügyek. Akikre igazán tartoznak ezek a dolgok, azok úgyis velünk élik át az egész csodát.
2009. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez érdekes! Minden - nem családtagok-ismerős igy indit:jó baba? Mennyit sir? Alszik már éjjel végig? Asszem ez az első három kérdés... És amikor mondom hogy milyen angyali kisgyerek, nem bőgös, stb, akkor vagy azt kapom a már gyerekesektől , hogy mekkora mázlista vagyok, mert az övé egyfolytában orditott, nem aludtak éjjel- szegény kicsibaba, mintha tehetne róla-, vagy azt mondják, hogy ez volt a csapda, azt hiszem hogy majd a második is ilyen lesz? Kamatostul adja majd vissza, amit a tesó nem orditott ki magából!.... Kezdek emiatt parázni a másodiktól, annyian ijesztgetnek ezzel...
2009. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben eléggé megoszlik. Van aki panaszkodik, van aki áradozik és van aki meg se szólal. A kisfiam 9 hónapos, nekem most az a heppem hogy kis tesó kéne neki és megkérdezem az ismerős anyukákat, hogy milyen 2 babával az élet. Napról napra jobban érzem, hogy kell neki egy kis tesó akivel jól el tud majd játszani.

Szerintem nem kötelező panaszkodni, de egyesekre így hat az egyedül a babával lét:)

Te örülj neki, hogy így gondolkozol, biztos a babád is boldog és kiegyensúlyozott:)

2009. ápr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal, hogy dícséred a babád, azt hiszem nem vagy egyedül, azért nem mindenki először a nehézségeket mondja. Sok helyen szerintem eleve úgy kérdeznek rá, hogy alszik-e mondjuk éjjel? Ha nem alszik, akkor erre nem tud az ember pozitívan reagálni, csak azt tudja mondani, hogy nem alszik. Egyáltalán nem kötelező panaszkodni én sem azt szoktam, hanem áradozom. :) 10,5 hós kislány anyukája.
2009. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!