Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elszeretném kezdeni bevezet...

Ha elszeretném kezdeni bevezetni fiamnál a tejet, hogy kezdjem?

Figyelt kérdés
1éves múlt 2hete,korai még,várjak vele,vagy elkezdjem?Ha elkezdem,milyen tejet kell vennem,hogy higitsam,mennyi ideig forraljam..stb?Tudnátok segiteni?És ha esetleg érzékeny lenne a tejre,hogyan veszem észre,mik ennek a jellegzetes tünetei?
2011. aug. 11. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már 8 hónaposan tejbegrízt evett 2,8-as tejet félig felvizezve. Akkor már tejfölt (a rántásokban felforralva, nem pedig ahogy a boltba vettem) is evett, pedig az durvább.

Szerintem a tied már bőven eheti/ihatja. Ha allergiás, akkor 2-3 évesen is az lesz.

Kipróbálod egy kevéssel és ha nincs hasmenése, nem hány, akkor nincs semmi.

2011. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem írtam, hogy semmi extra a forralásnál. Ahogy magadnak csinálnád. Úgy érem nem kell 5 percig forralni.
2011. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.Minden tejterméket eszik már,még csak tejet nem kapott.Akkor egy keveset adjak neki először?Kb mennyit?Fél-1dl-t,vagy csak pár kortyot?És azt is higitsam,vagy azt csak simán adjam?
2011. aug. 11. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:

először a savanyított tejtermékeket vezesd be: joghurt, túró, sajt. nagyon pici adagot 1. alaklommal. ha ezeket bírja, akkor megpróbálhatod a tejet. én házi tejet vettem, felforraltam, 4xesre hígítottam, 1.nap adtam kevesebb mint fél dl-t (tehát 1 cl volt benne a tej kb.)


az én lányom sajnos nem bírta (pedig a sajtot, túrót, joghurtot bírja.) 1 évesen próbáltam meg először.

egész teste tele lett pöttyökkel (előbb a füle mögött, majd a nyakán, aztán végig mindenhol). 3 napig szenvedett, rossz kedve volt, minden rossz volt, fáradékony volt... nagyon rossz volt látni, hogy szenved.

doki azt tanácsolta, adjak reggel tápszert neki innivalónak a reggelihez, azt szereti és bírja.

2011. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ő már 7hónapos korától eszi ezeket,szerencsére ezekkel nincs baj,csak amint irtam,egyedül még a tejet magába amit nem ivott.Reggel-este ő is még tápszert iszik,nem ragaszkodok a tejhez,de ha lehet,akkor kipróbáljuk.Nem bánnám ha birná,és nem lenne kiütéses tőle :) Akkor jól higitsam inkább?Lesz ez neki annyira "laktató"igy mint a tápszer?tudom,már az sem ér fel egy teljes étkezéssel náluk,hisz 1éves elmúlt,de akkor ez a "vizes tej"még annyira se elég neki mint a tápszer gondolom.Mondjuk ő 3-3dl-t iszik meg reggel-este.
2011. aug. 11. 16:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kovetkezot tanacsoltak es nagyon bevalt:

Kisfiam reggel es este 250-300ml tapszert evett. Reggel a 300ml tapszer helyett csak 250ml tapszert keszitettem es hozzaontottem 50ml rendes bolti ful zsiros tejet 3.6%. Nem forraltam csak hozzaontottem. Este nem szabad keverni, hogy ne ejjel jojjon ki rajta valami allergia fele a gond lenne. Masnap reggel is ugyan ez es harmadnap reggel mar 100 ml tehentejet es 200ml tapszert kapott osszeontve. Ismet vartam 2 napot es akkor mar 200ml tehentejet es 100ml tapszert kapott osszeontve. Mivel semmi gond nem volt nem lattam rajta kiutest vagy barmi jelet igy mar este is elkezdtem neki adni 200ml tehentej es 100 tapszer higitva. Egy ideig igy adtam aztan elhagytam a tapszert. Eszre sem vette es igy Nem volt annyira uj az iz. Azert tanacsoltak nekem igy mert van baba aki nem fogadja el a tehentejet egybol az ize miatt. De fokozatosan szoktatni hozza az izhez sokkal jobb. Mindig ful zsiros tehentejet adjal neki ne a light-os meg 1,5%-osat. A babaknak meg szukseguk van a zsirdus kaloriara ami a tejben van. A tapszer is nagyon zsiros (nezd csak meg a dobozat es az anyatej is). Tehat mindenkeppen zsirdus normalis tejet adj neki ne olyat mibol kivontak mar mindent. Azt majd kesobb lehet adni. Nem szukseges forralni mert mar hikezeltek a bolti tejek. Ha friss hazi tejet adsz akkor azt elobb forrald fel. Sok sikert. :)

2011. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,ezt kifogom próbálni.Akkor nem muszáj forralni,nem lesz semmi baja ha nem forralom?És ajánlanátok tejet,milyet vegyek,kinek mi vált be,ami elég zsiros?
2011. aug. 11. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a típus mindegy, csak a %-ot nézzed. Meg persze én mindig magyar tejet veszek. :)

Egyébként azért ne aggódj, mert tudtommal a tápszerben is tej van (ehhez nem értek, mert szoptatok) és ahogy írtad eszik minden más tejterméket is. Na ahogy meg én írtam, a tejföl durvább, mint a sima tej. A joghurt is "veszélyesebb", mert azt baktériummal csinálják.

Ha tápozol, az íze miatt tényleg jól hangzik, ahogy az utolsó írta.

1. voltam

2011. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a 4xes hígítást az elejére javasoltam, amíg meglátod, okoz-e gondot. utána ihat laktatóbb tejet!
2011. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!