Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit tegyek, mi baja a...

Most mit tegyek, mi baja a babámnak? Miért mond mást mindenki? Egy hónapos és egy hetes.

Figyelt kérdés

Tegnap többször volt hasmenése, evés után nem aludt el, az éjszakát végignyöszörögte. Kutacsa be van süppedve (fekve néztem)Láz nem volt, hőemelkedés igen. ÁLLANDÓAN éhesnek, éhes vagyok sírással sír, illetve cicikeresően bólógat. A gyerekorvosom elérhetetlen. Felhívtam a Heim Pál ügyeletét, azt mondták adjak neki teát (a gyerekorvos, amikor megkérdeztem kell e neki teát adni, azt mondta semmiképp!) (tápszeres a baba, milupa aptamilt eszik).

Amikor nagyon szenvedett a baba, végignyöszörögte azt a kicsi alvást, felhívtam őket megint, az ügyeletes kérdezgetett, aztán azt mondta mindenképp menjünk be.

Bementünk.

Az orvos, aki megvizsgálta, nem is kérdezett, nem is érdekelte láthatóan, megkérdezte mennyit eszik (4.96 a babám, 6x eszik 90-130at.) Mondta, hogy túletetjük, és nem zsák ez a gyerek, adjunk neki 5x 100at. Kérdeztem, hogy és mit csináljak, amikor vigasztalhatatlanul sír, a pocimon se nyugszik meg, pedig azon mindig, erre rám mordult, hogy adott tanácsot, ennyi.

én meg fogalmam sincs mit tegyek :( sír, nyöszörög, éhes, vigasztalhatatlan :(( és ma már sokszor evett


2009. ápr. 12. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fáj a pocija. A lábait nem húzza fel? Kicsit tornáztasd meg finoman a lábaival ilyen körkörös mozdulatokat csinálj. Megpróbálhatod még felforralt lehűtött vízzel kínálni, hátha szomjas és azért van besüppedve a kis kobakja.
2009. ápr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

nem faj a pocija, de kapott gripe watert..meg sose volt ilyen, most 2 napja van ez, nem változott semmi..


vizet nem issza, nagyon gyenge teabol evett 20at, de istentelenul nehez volt belediktalni, pedig egy nagyon picit cukroztam is.

2009. ápr. 12. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 2. hónapba tápszert kellet váltanunk mert 3 napig sírt és csak dajkálgadtuk akkor nem sírt elötte soha nem sírt a tápszert milupa pepti 1. -re cserélte az orvos és 1-2 nap mulva jó is volt akkor jöttemrá hogy neki mindig csikarta a hasát a táp mert ugy lehetett hallani, táp csere után nem zörgött a hasa szinte soha én babám cicizett is és utána még behúzott 1dl tápot . Szerintem nem sokat eszik nincs tul etettve de mi is mindig ezen izgultunk. Most 5 hónapos mult és 2dl eszik és szereti a repetát. Ja és kicsinek is ha sírt etettem mindig elfogadta majd be állt 3 órákra de közötte is adtam neki ha ugy gondoltam Pl. levegöztetés után v. nagy alvás után v. fürdée után evett de ha még letettem sírt akkor ujbol csináltam neki enni .akkor én is tul etettem még is szép babám van, csak kicsit nagyra nött.
2009. ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
figyelj a saját ösztönödre te kitudod találni mi a gond a férjed is tud benne segiteni mi mindig jól helyesen döntöttünk mint késöbb kiderült.
2009. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ja még írnám hogy a piciknek nagyon hig a székletük és a szine és az állaga is változo! de a kakis pelenkát ne dobd ki hogy meg tud az orvosnak mutatni
2009. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi.. mi is tápot váltottunk többször is.. volt beba, pregomil, ezzel is gond volt, csak a doktornéni még nem látta azóta, de a védőnő igen.. arra is gondoltam, hogy túlfoglalkoztatjuk, ébren van, akkor mindig csinálunk valamit, és lehet ezért "pörög", meg nyöszörög..

nemtudom.. azt tudom, hogy nem hagyom sírni, és ha éhes, adok neki enni.. eddig a hasamon aludt nyugiban, óvatosan letettem magam mellé, már nyöszörög :(

2009. ápr. 12. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet hogy megfázott a pocija,és azért megy a hasa,és a sok hasmenéstől beesett a kutacsa,folyadékot mindenképp próbálj meg adni neki,én vizzel próbálnám,és a kakis pelust orvos lássa,én visszavinném az ügyeletre ha nem változik,de a legfontosabb,hogy Te nyugodj meg.Szerintem nem eszi túl magát a babád,igaz nem vagyok orvos,de tápszerből annyit esznek amennyit kívánnak,hiába viszel többet,ha tele a pocak nem eszi meg.

Tápszeres a manóm nekem is.

2009. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,még annyit,hogy ha sokszor eteted, lehet nem tud olyan ütemben emészteni a pocakja,csak akkor kínáld,ha tudod idő van,és jelez.
2009. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a Gripe Watertől volt hasmenése. Próbáld meg elhagyni egy kicsit, hátha megoldódik. Tápszeres babáknál pedig szerintem megengedett a víz, vagy teával történő itatás. Pont azért, hogy ne etesd túl. Én így tudom. Próbálj meg ezzel trükközni, hátha így eltereled a figyelmét a folytotonos evésről. Tudom, hogy nehéz, mi is jártunk így, de hidd el, be fog állni.
2009. ápr. 13. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a 6x 90-130 sok egy 5 kilós babához?
2009. ápr. 13. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!