Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használunk egy csomó...

Miért használunk egy csomó kozmetikumot a babánknak?

Figyelt kérdés

Miért van rá szükség? Most egészséges babákról beszélek nem az extrém esetekről.

Miért kell naponta krémezni popsikrémmel, habfürdő, testápoló, olajok, hintőpor meg még ki tudja mi mindent használunk.

Miért???


2011. aug. 11. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak babafürdetőt és popsikrémet használok,de ezeket is csak este ugye.
2011. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
énis csak olajat,gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet használok és csak este.
2011. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

- olajat addig használtam, míg a koszmót el nem tüntettük teljesen a fejbőréről, illetve újszülöttként ugye hámlott itt-ott a bőre, azt kentük be neki fürdés előtt mindig

- hintőport a köldökre használtunk, míg le nem esett a köldökcsonk, illetve tavaly nyáron bepállott a nyaka és a hónaalja a nagy hőségben, azt hintőporoztam egy ideig

- testápolót pár hónapig használtunk, mert nagyon száraz volt a bőre, illetve szerette, ha ezzel végigmasszíroztuk a kis testét fürdés után, ez szépen ellazította mindig (kb. 8 hónapos koráig hagyta, utána más lett az esti rítus)

- habfürdő? Mert? Mit kellene használni helyette? 2 évesen színtiszta vízben fürdessem, mikor csuma koszos a játszóterezés, homokozás után? Ahogy én használok tusfürdőt, értelemszerűen neki is kell valamit... Persze, hogy használok neki habfürdőt a vízbe. Nem kenem be vele a bőrét, nem szappanozom, de egy minimális mennyiségű tisztító anyag is kell a vízbe.

- popsikrém? Naná, hogy használunk, persze csak minimális vékony réteget, napi 2x: este, fürcsi után, és napközben kaki után. Egyébként nem kenegetem.


Ha valaki még ennél is kevesebbet használ, az nem tudom, hogy csinálja.

2011. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

persze ezek az alap dolgok voltak újszülött korába,de már lassan 1 éves és hintőport,olajat,testápolót(illetve ezt ritkán) nem használok


első

2011. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

De miért kell egy 1 évesnél kisebb babát, aki még nem lesz saras meg játszóteres, minden este habfürdővel mosdatni?

Nem oylan kosz van rajta, amit sima víz ne hozna le.

Popsikrémet is igazából akkor kéne csak használni ha piros a baba feneke, nem pedig mindennap.

Miért van az az anyukák fejében, hogy ezeket napi szinten kell használni?

2011. aug. 11. 22:14
 6/19 anonim ***** válasza:

A popsikrémes dologgal nem rétek egyet.

Az nem azért van hogy ha piros bekend vele, hanem megelőzésre, hogy ne legyen piros, ugyanis a kaki kimarja, és nem mindig sikerül egyből pelenkát cserélni ha bekakilt, és ezért megvédi a popsikrém a bőrét.

Nálunk egyszer történt, hogy anyós átpelenkázta a babámat és nem kente be a fenekét, majd bekakilt a baba, kb 15 perc múlva lett ismét pelenka cserélve, hát én majd sírva fakadtam úgy nézett ki a gyerek feneke, majdnem sebes volt! 2 hétig tartott mire rendbe jött, és mindez azért meg egyetlen egyszer nem kente be a fenekét!

A testápolók azért jók, mert hidratálják a baba bőrét, nekik még érzékeny a bőrük, és a sima víz is szárítja. Már lehet kapni teljesen természetes anyagból készült kozmetikumokat, pl oliva olajos szappan, vagy Alverde testápoló, szerintem ezek jók

2011. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
na meg láttad volna az én 1 éves kisbabámat a homokozóban ülni, a feje búbjától a talpáig sárosan ! :) bizony már egy 1 éves is tud ilyeneket produkálni
2011. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Persze, értelem szerűen nem az extrém esetekre gondolok, amikor csupa homok meg sár a baba.

Azért is írtam az 1 év alatti kort, mert akkor még ritkábban fordul el. Viszont ugyanúgy értem az 1 évnél nagyobb babákra, akik aznap épp nem hót koszosak, mert olyan program volt.


Nem lehet, hogy pont azért csípte ki a kaki a babád bőrét, mert már annyira hozzászokott a popsikrémhez?

A bőrnek van egy természetes védekező képessége, én úgy érzem ezzel a sok kenceficével csak elnyomjuk ezt.

2011. aug. 11. 22:33
 9/19 krisztivan ***** válasza:
Nem használok csak popsikrémet azt sem a popsira hanem a combhajlatába kell kennem mert ott pirosodik ki.Gyógyszertári.A fürdető krém is gyógyszertári.2X fürdettem jhonson-nal,még másnap este is attól volt illatos a fiam feneke.Nem tudom hogy mi lehet benne hogy ennyire erős az illatanyag,de én szerintem sem jó még neki.Majd kicsit később.
2011. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Én csak fürdetőkrémet(patikai) használtam,de azt sem minden nap.Tehát sokszor csak vízzel+olivaolaj fürdés után.
2011. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!