Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez az új törvényja...

Hogy is van ez az új törvényjavaslat, hogy ne legyen kötelező visszavenni a kismamákat? Tudom, le vagyok maradva, de csak ma hallottam. Hol tart ez az ügy?

Figyelt kérdés
Pár hónapos a babám, nagyon régen nem néztem tv-t, nem olvastam semmit sem, csak ide néha bepillantok. Milyen esélyünk lesz így valaha a munkaerőpiacon? Új helyre méginkább nem vesznek fel, kisgyerekkel.... Pont az haljon éhen, akinek el kell tartani valakit önmagán kívül is???
2011. aug. 11. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak első ránézésre rossz. Eddig sok nőt azért nem vettek fel, mert még nem szült, bármikor teherbe eshet, és akkor a munkáltató bajban van. Ezután ez nem jelenthet akadályt, így hamarabb alkalmazzák a fiatal nőket.

Akit meg gyes után vissza kellett venniük, de nem volt rá szükségük, úgyis rövid úton kirúgták.

2011. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jogszabály tervben volt, de végül nem született meg. Vissza kell, hogy vegyenek ezután is.
2011. aug. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bizony, egyelőre még nem kell aggódni. 2011. augusztus 1-től hatályba léptek bizonyos változások az mt-ben (amelyek közül több is érinti a kismamákat: [link] egy héttel ezek után a módosítások után az illetékes minisztérium közzétette a munkaanyagát (de hangsúlyozom: csak a munkaanyagát) az új Mt. módosításnak. Ez több ponton érintené a kismamákat, és igen, valóban több helyen hátrányosan. A felmondási védelmet pl elvennék valóban. De ez még csak egy munkaanyag, amelyre jelenleg az illetékes szervek véleményeket tesznek. (Az eddigi vélemények alapján úgy tűnik, a felmondási védelmet mégsem fogják megpiszkálni.) De várjuk ki a végét.


Egyelőre a hatályos szabályozás szerint a gyermek 3 éves koráig védve van a kismama (legalábbis rendes felmondás alól.)

2011. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!