Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam hason alszik,...

Kriszti0822 kérdése:

A kisfiam hason alszik, mennyire izguljak?

Figyelt kérdés
9 hetes kisfiam mostanában legtöbbször hason hajlandó aludni főleg napközben mert éjszaka próbálom hanyatt fektetni.De már kezd éjszaka is többször felébredni,szerintem hason szeretne aludni,de nagyon félek a bölcsőhaláltól,meg hogy elfelejti a fejét fordítani stb.amúgy is elég izgulós vagyok,tényleg segít a légzésfigyelő,mik a tapasztalatok?
2011. aug. 12. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Semennyire ne izgulj. A bölcsőhalál nem hason-háton-oldaltfekvés függő.

Nem azért fulladásos halál, mert eldugul a légút, hanem mert nincs lélegzetvétel. Tehát nincs ok-okozat összefüggés.

2011. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Èn nem altattam soha éjszaka hason.

Gondolom te is tudod az okát én nem rizikoztattam. itt majd lesz rengeteg anyuka azt írja hogy az övével sem történt semmi akkor máséval sem fog, de sajnos ez nem így van.

Attól hogy a szomszédéval nem történt semmi az enyém ugyan olyan veszélynek van kitéve.


Nekünk volt légzés figyelönk az elsö kb 2 hónapban sokszor kimaradt 20 mp-re a légzés ami normál ebben az idöben.


én azt mondom, hogy ne altasd éjszaka semmi képpen se hason, még 2 hónap és átfordul magától, akkor lehet már.

2011. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 4 napos korától, tehát első itthon töltött éjszakától kezdve csak hason volt hajlandó aludni. Tény, hogy nekünk volt légzésfigyelőnk, ezért nem is izgultam emiatt.
2011. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 9 hetes és már lasasn 3-4 hete csak hason alszik. Én nem izgulok mert van légzésfigyelő. Anélkül izgulnék. Sokszor alszik úgy hogy nem oldalra van fordítva a feje, hanem az arcán fekszik. Na légzésfigyelő nélkül biztos igazgatnám a fejét és halálra izgulnám magam. Érdekes dolgok ezek, mert 9 éve a fiam is hason aludt, és nem volt légzésfigyelő, mégsem izgultam
2011. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Az elsö butaságot írt. olvasson kicsit utánna a bölcsöhalálnak.

Az esetleg legnagyobb részében pont hogy nem tudja a baba kiemelni a fejét (mert annyira mélyen alszik hogy nem érzékeli) vagy a takaró fejre kerül, vagy valami plüssálat, pelenka a szájba.

2011. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
El tidja már fordítani a fejét????? Nem emlékszem de kb. ennyi idősen mi is így voltunk. Figyeltem napközben amikor hason aludt ill. ébredezett mit csinál... Éjjel akkor mertem hason altatni amikor láttam elfordítja a fejét. De elméletileg ha kókuszmatrac van a kiságyban es arra csak lepedőt raktál az átengedi a levegőt ês nem fulladhat meg.
2011. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt légzésfigyelőnk. Mi nyugodtabbak voltunk. A hasonfekvésről annyit, hogy nekünk a gyerekorvos javasolta, hogy altassuk hason, mert úgy könnyebben tud majd forgolódni és egyébként is kell erősödnie. Mikor rákérdeztem a bölcsőhalálra, azt mondta, hogy általában a dohányos, túlfűtött, szellőzetlen, stb. helyeken fordulhat elő. Itt a -hat. de még ott sem sűrűn. Egyébként a légzésfigyelő hasonalvásnál is jó, és azt hiszem, bérelni is lehet. ha nem, vaterán van olcsóbban, utána tovább adhatod.
2011. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nagyon izgulós vagy, akkor vegyél légzésfigyelőt. Szerintem megéri. Nekünk is van. Én annó a védőnőt kérdeztem és ő kifejezetten ajánlotta. Mi bébiőröst vettünk, így 2 az egyben. Nyugodtan vacakolhatok a kertben is, mert szülői egység akkora, mint egy mobil. Mi igazából azért is vettük, mert a férjem nagyon halkan veszi a levegőt, és még ma is, ha éjszaka felriadok hallgatózom, hogy minden ok-e. Ha a gyerek is ráüt, nem lenne túl jó. Persze ráütött. Ha nem a kiságyában alszik, mindig csekkolom, hogy rendesen veszi-e a levegőt.

Az, hogy hason alszik, pedig előny, mert ha felébred, emelgeti a fejét, és nyomja ki magát, ami erősíti az izmait.

Még nem riasztott a mi légzésfigyelőnk, de nyugodtan tudunk aludni. Nyaralásra is vittük magunkkal.

2011. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A háton alvás a lehető legrosszabb ,amit csak tehetsz,mert bukik és meg is fullad,tedd oldalra vagy hasra.A légzésfigyelő a világ legjobb találmánya!

Mert ,amikor a kicsi szó szerint"elfelejt"levegőt venni(semmi köze ahhoz,hogy milyen pózban alszik),jelez.És szinte minden alkalommal ha ilyen történik,elég szimplán egy fizikai inger(pici rázás,vagy felkapás a kiságyból) a babának és újra vesz levegőt.

Ne parázz ennyire,mert bele fogsz hülyülni :D!

Semmi baja nem lesz a babádnak!!!!!!!!!!

Aludjon úgy ,ahogy Ő szeret!


Üdv:egy csecsemőápoló

2011. aug. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló vagyok. Az én kisfiam is rengetegszer aludt úgy, hogy befúrta a fejét a textilpelusba, az ágyba, éppen ahol feküdt akár a nappaliban, neki ez volt a mániája. Még fotót is csináltam róla: [link]
2011. aug. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!