Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pelenka fogy nálatok...

Mennyi pelenka fogy nálatok egy hónapban és milyen idős a baba?

Figyelt kérdés
1 hónapos a lányom, és több, mint 200 pelenkát elhasznált ez alatt az idő alatt. Most tényleg így számoljak, hogy kelleni fog minden hónapban ennyi? Vagy valamikor lecsökken a cserék száma?
2011. aug. 12. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kislányom, nála 6-8 pelenka fogy el naponta.

Kisfiam adagja napi 1 pelus.

2011. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

9 hónapos 5-6 pelus naponta.

Ahogy nő csökkenni fog..

De pl: ha elvés után kakál be, evés előtt felesleges tisztába tenni.

2011. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos és napi 5db fogy el. Az kb 150db egy hónap alatt. Havi kb. 9000Ft a Pampers pelenkaadagunk. :)
2011. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
200 db 1 hónapra, az kb. 6-7 db naponta. Az nem olyan sok, mi már régóta napi 5-öt használunk, most 16 hós a kisfiam, de szinte mindig ennyi volt az átlagos fogyasztás. Szerintem ahogy idősödik kicsit csökkenni fog.
2011. aug. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22 hónapos fiú, napi 4 vagy 5 pelus fogy, már legalább fél éve. Dm-es babylove-ot használ, max 6000 ft (4+-os méret), mindig kuponnal veszem.
2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére rengeteg pelust kaptunk a látogatóktól, csak nemrég kicsit ledöbbentem, hogy már alig van belőle. Azt hittem 100 pelus elég egy hónapra. Pedig nem pazarolok, 1 pisiset még nem cserélek, mert az tök száraz. Kakist természetesen mindig cserélek, de így is elmegy 8-10, mert ált minden etetés előtt cserélni kell, plusz az extra alkalmak...
2011. aug. 12. 16:33
 7/14 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos a leányzó, minden evés után cserélem, plusz ha kaki érkezik közben. Átlag 3 óránként eszik, de van amikor ez kevesebb, olyankor ha úgy érzem alig van valami a pelusban, akkor nem cserélem ki. Így napi 7-8 db fogy, az elején azért több volt, szépen lassan csökken.
2011. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4 s fél hónapos, nemrég kezdtünk hozzátáplálni, 5-7 a napi adag. Előtte nekünk ennél is több volt.
2011. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18 hónapos, 3 pelus/nap. Akkor van 4, ha véletlenül tisztábatétel után tojja össze magát.
2011. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy trükköm, ami 2 hós koráig be is vált, utána túl nagy volt már hozzá a lányom.

Vettem vattalapokat, amik nagyméretűek és szögletesek.(Van babydream, baylove és Tesco my baby's is, utóbbi a legolcsóbb).Fogtam 2 darabot és betettem a pelusba.

Mikor hallottam, hogy rottyantott, akkor kicsomagoltam, kivettem a vattalapokat és tettem be újat.Akkor még olyan kis mennyiségeket kakált, hogy egy pelussal ezt háromszor is el tudtam játszani.

Akkor kb nekünk 150 db fogyhatott el egy hónapban.

A mostani nagyon változó.

Ha megy a hasa a foga miatt akkor 6-7 db/nap, ha jó napja van és egyszer kakál, akkor 3 db/nap és ebben benne van az is amit már éjjelre adok rá.(Átalussza az éjszakát).

Tehát a nagy átlag az 5 db/nap, az 150 db/hó.Huggiest használunk és zöld teszkósat.Utóbbi nemrég akciós volt így egy havi adag 5700 ft, ha Huggiest veszek a DM-ben akkor legalább egy csomagot kuponnal, így 4500ft vagy 5250 ft.

De ismerek egy 21 hós kissrácot aki rengeteget iszik, így náluk 8-10 pelus is elfogy.Az anyja mindig kuponnal veszi a pelust, de így is 9000 ft havonta minimum.Egyszer kipróbáltattam vele a huggiest (nekem combos a lányom, neki vékony a fia, 4-es pelust hordanak mindketten)beismerte, hogy sokkal jobb, de mégis a Pamperst veszi.Szerintem ez a rögeszméje:D

De elvileg ahogy nőnek, úgy kell majd egyre kevesebb pelus, de az ára ezzel egyenes arányban nő, úgyhogy ebből a szempontból nem sok jelentősége van :)

7 hós a combis kiscsajom :)

2011. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!