Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha minden jól megy, és tudok...

Ha minden jól megy, és tudok sokáig szoptatni, tehát nem lesz szükség tápszerre, akkor előreláthatólag mennyibe fog kerülni a baba egy hónapban? Próbálok számolgatni, hogy hogy fogunk kijönni, csak nem tudom mennyibe kerülhet. (pelenka, krémek stb. )

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne legyen úgy, de számoljatok inkább a tápszerrel. Úgy a biztosabb és később akkor nem fog váratlanul érni a plusz kiadás.

Tápszer+pelus+stb: Havonta minimum 25-30E Ft és még ebben nem biztos, hogy minden benne van.

2010. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Napi 6 pelus (minimum)*30 nap egy pelus kicsinek kb 40 Ft, az 7200Ft, a krém+olaj+vitamin+fürdető, ha mind gyógyszertári, akkor max 3000, de az hosszabb ideig is kitart, tápszert nem számolok. Tételezzük fel ruhák vannak és nem lesz beteg, tehát kb 10000 Ft alsó hangon, nagyon alsó hangon.
2010. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és akkor minden bútorod és törülköződ, és minden megvan. csak, akkor alsó hangon ennyi.
2010. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ruhák és egyebek szerencsére lesznek, örököljük őket. Tényleg csak a mindennapi dolgokat kell megvenni. De akkor ezek szerint még ha tápszeres is lenne, 40ezer körül meglenne minden? Köszönöm :)
2010. febr. 12. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első babám 4 hós koráig volt kizárólag anyatejes, utána kellett tápszer kiegészítés, napi 5-6 pelus, fürdetője popsikréme gyógyszertári volt, samponra költöttem, meg rucikat vettem neki mondjuk 2 havonta kinőtt egy méretet és használt ruhát vettem vagy bodyból rugiból tescósat.

A családi valahogy mindig elment a gyerek dolgaira (12 ezer).(mondjuk ez természetes, hiszen az azért van h a gyerekre költse az ember).

De sose tudni mi jön, kiderült hogy refluxos, a gyógyszerei 4 ezerbe voltak, egyszer volt beteg mikor antibiotikumra is szorult, meg orrcsepp stb. hát akkor is otthagytam 4500at a patikában..

Szóval kiszámíthatatlan ez hogy mennyire lesz mondjuk beteges.

Barátnőm kisfia szegény 2 havonta tuti átesik egy betegségen.

És akkor nem beszélve arról, hogy ugye azért egy idő után játékok is kellenek neki, igaz hogy sokáig nagyon jól elvannak a háztartásban fellelhető eszközökkel, meg amíg nem jár, pl. nem kell neki cipő, ami mindig nagyobb kiadás, pl. a fiam az utóbbi időben 3 havonta kinő egy méretet.

Egyébként meg van egy lányom is, ő kisebb szerencsére van tejem most bőven, így csak szopik még csak egy cumi vagy egy cumisüveget se vettem neki eddig,mert nem kellett.

Popsikrémet fürdetőt születése előtt megvettük 2 ezer ft volt de 3 hós múlt, azóta is ezt használjuk.

Csak a pelusára költök semmi másra.Ja és a teszveszen egy bazinagy ruhacsomagot vettem neki 4500ért de 74es méretig szinte minden megvan benne neki.

2010. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mindennapi dolgokra 40000 bőven elég, ha nincs baj, akkor még sok is.
2010. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!