Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire a kislányom 2-2,5 éves...

Mire a kislányom 2-2,5 éves lesz, szeretnénk ha megszületne a kistesó is. Hogyan lehet megoldani, ha csak egy szoba áll rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakás, a gyerekeknek közös lesz majd a szobájuk. Már most azon agyalok, hogy ha megszületik a tesó, akkor hogyan fogom altatni őket? A gyerekszobába jelenleg a kislányom rácsos kiságya van+ egy heverő amin én aludtam mikor még újszülött volt és éjszaka sokat szopizott. Ha majd az újszülöttet beteszem a rácsos ágyba, hol aludjon a lányom?

- heverőről 2-2,5 évesen leesik még gondolom, leesésgátlót arra meg szerelni nem lehet

- emeletes/galériás ágy szintén nem jöhet még szóba mert, úgy hogy a nagy felül a pici alul mert a nagy is kicsi még, egy 2 évest nemigen lehet még felül altatni...


Szóval nem tudom, Ti hogy oldottátok meg a dolgot?

(A kanapét nem szeretném eladni mert nemrég vettük mikor a lányom született, nagyon szép, drága darab volt, biztos csak jóval félár alatt menne el)


2011. aug. 13. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:

a kiságyat amiben a pici lesz tegyétek a ti szobátokba és a "nagylány" meg aludjon a másik szobában

vegyetek neki egy olyan gyerekágyat aminek az oldalán van leesés gátló amikor pedig nagyobb lesz akkor majd a lány aludhat a heverőn a kicsi meg a gyerekágyon:)

2011. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan két szoba van, de 2 variáció van, és mindkettőnél ő már bezony ágyon fog aludni. (2,5 éves lesz akkor kb.)

Én azt találtam ki, hogy körbepárnázom az ágyat, hogyha esne az elején, akkorát ne landoljon a földre.Jjobb megoldást én se tudok (jelenleg), gyerekágyat biztos nem vehetünk neki.

2011. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

van olyan leesésgátló,amit a matrac alá-nyitható heverőnél ha felnyitod oda-lehet helyezni. [link]


nem beleszólni akarok,de sztem az lenne a legideálisabb,ha akkor születne a pici,amikor a nagy már ovis. miért? mert meglesz egy fix napirend, este-reggel, a kicsi pedig nyugodtan ellesz napközben mert egyedül lesz a szobában. plusz,egy 3-3,5 éves gyerek sokkal értelmesebb,belátóbb,hamarabb megérti h maradjon csöndben stb,plusz ami nagyon fontos, egy 2-2,5 éves még hebrencs,simán bedobhat a kicsihez valamit játékból,veszélyes.

2011. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
aha, leesésgátló nem rossz, majd körbenézek én is. Max. az ami nálunk is szóba jöhet. (Már a párnás 5letet "megbántam" egébként hogy leírtam, csak annyira reménykedem, hogy nem fog leszédülni az ágyról...:S)
2011. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


- sajnos nem megoldható, hogy a kiságy kikerüljön hozzánk, mert így is túlzsúfolt a lakás még egy plusz szék sem fér már be lassan a mi szobánkba, ami nappal nappali, éjjel meg háló:(

- ezt a leesésgátlót megnézem, bár a kanapéágyunkhoz vannak gyári óriáspárnák, ha azt leteszem a földre akkor majdnem az ágyig ér, bár ez nem a legjobb megoldás...

- nem szeretnénk várni a kistesóval, mert egyrészt már nem vagyunk fiatalok, másrészt lombikos babánk van és a tesó is az lesz és mindent szépen meg kell tervezni mert hát ugye ez azért más tészta mintha csak úgy összejönne+ anyagilag is sokkal jobban járunk, ha a gyed alatt esnék teherbe


Várok még ötleteket:)

2011. aug. 13. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát....ha előre gondolkodtok, akkor lehet, hogy el kell adnotok azt a heverőt.Mivel a kis szobából úgy lesz nagyobb a térhatás, ha emeletes vagy galériás lesz a 2 pici ágya.Persze nem mostanra gondolok!Ha megszületik a kicsi, bent lesz a kiságya, és abban alszik.Mellette bent lesz az emeletes ágy, aminek az alján alszik a két éves leesésgátlóval./lehet venni direkt ilyen emeletes ágyakat/Ha a kicsi már 2-2,5 éves lesz, akkor kikerülhet a babaágy a szobából, a nagyobbik élvezni fogja, hogy az emeleten alszik, 4-5 éves lesz/már nem kicsi, hogy ott aludjon/persze leesésgátlóval.A kicsi meg alatta.Szerintem az a leglogikusabb, akármennyire is fájna szivetek megválni az ágytól.

A hely nagyobb lesz, mert két gyerek ellenben egy ágy helye, ami foglalja a szobát...Nagyobb lesz a tér, több hely a játékoknak.Vannak már nem olyan vészes árban is emeletes ágyak.Helyedben ezt tenném, de a ti döntésetek!

Az altatással nem lesz gond.Eleinte, lehet, hogy fel fog ébredni a pici sírására a nagyobbik baba, de megszokja hamar, és ott a szobában nagyon gyenge fény mellett egy szoptatósszékben, vagy fotelben megszoptathatod.Az meg egyáltalán nem baj, ha nem alszol a szobában.Csak neked lesz furcsa, de jobb, ha szokják egymást a tesók!

Remélem valamit azért segítettem!

2011. aug. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó köszönöm a hozzászólásodat, hasznos volt!

Hát igen, az lesz a megoldás, hogy kanapé ki, és a kislányomnak egy ágy be. Emeleteset nem vennék még egyelőre, mert azért mire a kistesó 2-3 éves lesz,addigra szeretnénk nagyobb lakásba, vagy házba költözni.

2011. aug. 13. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!