Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyből külön szoba? Vélemény?

Egyből külön szoba? Vélemény?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, így nincs tapasztalatom ebben a kérdésben.

Sok kisgyerekes anyuka mondta, hogy jobb, ha az első pár hónapban a szülők szobájában van a kiságy.

Mások viszont azon az állásponton vannak, hogy jobb egyből a külön szoba, mert később nehezebb lesz odaszoktatni a babát.


Nálunk már készenáll a babaszoba, de most elbizonytalanodtam. Vigyünk át inkább a kiságyat a mi hálószobánkba?


38+2 hkm


2011. júl. 25. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is külön lesz az elejétől. Be sem férne a hálóba!:))

Két méterre van a szobája, lesz bébiőr, légzésfigyelő!

Beraktunk egy ágyat is,hogy ha beteg vagy bármi van, akkor ott tudok vele aludni!

Keresztlányom is külön aludt a kezdetektől,semmi gond nem volt.

Én sem aludtam anno anyuékkal együtt!

2011. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ZsZs27 ***** válasza:
Szia! Nekem 3 hós ikerlányaim vannak, 32 hétre jöttek, de mióta haza hoztuk őket, külön szobában vannak. Nekünk a szobába be se férne a két kiságy. Ha van légzésfigyelőtök, akkor nyugodtan lehetnek szerintem külön is. Nekünk van, és így nyugodtan ott hagyom őket az ágyukban, ugyanis annak a hangját akár hajmosás közben csukott ajtónál is meghallom, így nem aggódom. Ha egy szobában lennének velem, a figyelő nélkül akkor is jobban aggódnék.
2011. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Nálunk is 2 méterre van a babaszoba a miénktől, + már megvan a légzésfigyelőnk is. Én is inkább különszoba párti vagyok, főleg mivel pont szembe van a szobája a miénkkel,ha nyitva hagyom mindkét ajtót, még az ágyból is rálátok majd a kiságyra. Csak tényleg elbizonytalanodtam :) De azt hiszem marad az eredeti elképzelés, a külön szoba.

2011. júl. 25. 11:50
 4/17 A kérdező kommentje:

ZsZs27 köszi a választ!


Igen, megvan a légzésfigyelő, úgyhogy szerintem nem lesz ezzel gond, valóban elég hangosra lehet állítani, kipróbáltuk a szomszéd kisbabájával :)

2011. júl. 25. 11:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Első naptól külön szobában volt a kisfiam. Tőlünk pár méterre van a szobája. Használunk légzésfigyelőt. Semmi gond nem volt. Minden este egyedül alszik el, nem kell ringatni, sétálni vele, énekelni, semmit. Vacsora után leteszem a kiságyba, lekapcsolom a lámpát, jó éjszakát kívánok neki, rácsukom az ajtót. Néhány percig még magában játszik, majd egyszer csak elalszik. Reggel hatkor kel.

Én a saját szoba mellett vagyok, már első perctől kezdve. 6 hónapos kisfiú anyukája

2011. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
8 hetes a kislányom és a hazaérkezésünktől kezdve külön szobában alszik. A gyerekszoba és a háló egymás mellett van, az ajtók mindig ki vannak tárva és mi is használunk légzésfigyelőt. Eddig - lekopogom - nem volt semmi gond. Elég ha kicsit nyüszög, azt is meghallom. Rövid altatás után ügyesen elalszik és hajnalban (5-6 óra körül) ébred először enni. Utána szoktuk magunk mellé venni az ágyba, és úgy alszunk még vissza. De ezt sem a baba követelte ki, hanem nekünk van rá igényünk, hogy ott szuszogjon mellettünk :)
2011. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Ti válaszaitokat is!


Most már tényleg marad a kiságy szépen a babaszobában! :)

2011. júl. 25. 12:06
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is külön szobában van a születése óta. Ha nagyon olyanom van, akkor ott alszom nála, mert van bent egy ágy. Van légzésfigyelő, bébiőr, úgyhogy el van. 4 hónapos.
2011. júl. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is külön babaszobánk van, 5 hetes kislányom az első naptól a kiságyában alszik, annyi a különbség az előttem írókkal szemben, hogy én legtöbbször vele alszom, mi is betettünk egy ágyat a babaszobába, s mivel a párom sokszor éjszakába nyúlóan dolgozik, legtöbbször a picúrral alszom - aminek a vége az lett, hogy már most nehéz szívvel hagyom magára, ha épp emberi időben fekszik a párom, és vele alszom el - ilyenkor ha éjjel megébred a kicsi átmegyek, megszopiztatom, s akkor már ott is maradok mellette , nem megyek vissza Apa mellé.
2011. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tudtam volna elképzelni ha külön van Imádtuk nézni ahogy alszik, szuszog, mocorog, sokszor aludt köztünk is. Még mindég velünk van, 29 hónapos. Majd mostanság akarjuk külön rakni, illetve mi költöznénk ki a nappaliba. Ő mag marad a kis szobában. De még halasszuk, mert így nem lenne külön nappali és háló szoba. De nekünk így jó:-)
2011. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!