Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol jobb a babának, ha van...

Hol jobb a babának, ha van saját szobája vagy ha a szülőkkel egy szobában alszik? Mikortól jó a saját szoba neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

szerintem úgy jó,ha egy szobában van a szülőkkel.

nagycsoportos korában szerintem már nem baj,ha külön szobában van,a szülőknek is kell magánélet a hálószobában.

2011. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Legyen saját szobája, de egy újszülött esetében mindenképpen előnyösebb ha a szülőkkel egy szobában alszik (nem egy ágyban, csak egy szobában). Kb egy éves korig simán belefér, de a 6. hétig mindenképpen fontos lenne.
2011. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a saját szoba vált be.Első perctől ott alszik,első néhány hétben ott aludtam mellette egy kanapén.Könnyen megszokta a saját külön kuckót.
2011. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nézőpont kérdése. Kinek ez jó, kinek az. Mi kezdettől fogva saját ággyal, külön szobába tettük kisfiamat, és ennek több oka is volt:

- 140-es ágyunk van, mi is alig férünk el rajta, párom hangosan horkol, én verekszem és beszélek

- a hálószobánk nagyon kicsi, még egy mózeskosár sem fért volna el benne a saját ágyunkon kívül, nemhogy egy kiságy

- a gyerek szobája 2 lépésre van a miénktől

- volt légzésfigyelőnk

- újszülött korától kezdve csak 1x ébredt éjjel, azt is nem egész 6 hétig csak, azóta végigalussza az éjszakát

- ezeken felül amúgy sem akartam, hogy hozzászokjon valamihez, amiről aztán le kellene szoktatni később.


Eredmény: lassan 2 éves, hihetetlen nyugodt, kiegyensúlyozott, és nagyon jó alvó, igazi mormota a kisfiam.

Azért őszintén be kell valljam, ennek is megvan a maga hátránya: ha egy szobába kényszerülünk (pl. utazás során, vagy nagyszülőknél), akkor nagyon nehezen alszunk már egy szobában. Megszokta a külön létet nagyon. :)

2011. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképpen az a legelőnyösebb, ha van külön szobája, de az első 5-6 hétben aludhat a szülői szobában (szigorúan külön ágyban). Utána érdemes átszoktatni a sajátjába.
2011. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

mi egy szobában, de külön ágyban alszunk.

Hátránya: Apa éjjel jár haza, reggel korán kel, nyitogatja a szekrényeket, öltözik. Éjszaka horkol. Alig várom, hogy külön menjen a fiam, remélem, tavasszal összejön, akkor a szobája két lépésre lesz a miénktől, nyitott ajtókkal, mert néha még meg-megriad éjjel, ha elhagyja a cumiját.

2011. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
kb 6 hetes koráig mellettem aludt, majd a saját kiságyába de egy szobába. 14 hónaposan lett lehetőség neki egy külön szobára, és imádja, már van, hogy egyedül bemegy, elkezd játszani a játékaival. Neki én azt vettem észre, kell a saját kis zug, ahol elvonulhat, és egyedül lehet. van, hogy bekéreckedik a kiságyába, és ott játszik, majd elalszik . Mikor egy szobába aludtunk akkor sokszor ébredt, meg egyből felkelt, ha megmozdultunk, mert ő jól alszik, de zajokra felébred, külön szoba óta, ez a probléma megoldódott. valamilyen oknál fogva ha egy ágyba alszunk, akkor nem alszik nyugodtam. Lényeg, tényleg gyerekfüggő.
2011. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

fiam születésétől külön szobában alszik a saját ágyában.Holnap lesz két éves.Volt légzésfigyelőnk,a szobája a miénk mellett van.Két hónapos korától átalussza az éjszakát,előtte is csak 1-2 alkalommal kelt enni.

eddig két éjszakát aludtunk egy ágyban,mert 39,6 volt a láza,és nem mertem a szobájában egyedül hagyni.

Nemrég voltunk nyaralni,ahol egy szobában aludtunk.Hát nekem egy rémálom volt.Öt éjszaka alig aludtam,minden hangosabb szuszogásra,forgolódásra, neszre felébredtem.Ő aludt mint a bunda az utazóágyban.Úgyhogy nekünk a külön szoba vált be.

2011. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalt megtapasztaltam. Soha nem akartam egy szobában lenni, de az élet úgy hozta (lelépett a férjem), hogy mégis magamhoz vettem. 2 hónapos koráig aludt velem, és kelt enni 3 óránként. Hulla voltam már! Aztán visszaraktam a helyére, már az első éjjel aludt hajnal 3-ig, másnap pedig végig is aludta az éjszakát, és ez azóta is így van (5 hónapos). Ezerszer nyugodtabban alszik külön, én is kipihent vagyok, megvannak nekem az esték, fel tudok töltődni, és nagyon boldog vagyok vele! Tehát én azt mondom, külön szoba, az mindenkinek jobb.


De szerintem azt csináld, amitől nyugodt vagy, ők még mindent megszoknak, rugalmasak.

2011. szept. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!