Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lett először beteg a...

Mikor lett először beteg a babátok? Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Az én babám 9 hónapos, és még nem volt beteg.

Félek, hogy kétségbe fogok esni ha megbetegszik egyszer.


2011. aug. 13. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

3 hónaposan,nővérem lányától elkapta a kötőhártya gyulladást.Ki voltam eléggé,hívogattam a dokit telefonon,Visszagondolva túl reagáltam,de a doki nagyon aranyos és megértő volt.


Meg 2 hete volt megint beteg,most 11 hónapos.Most is beparáztam,de nem fogtam fel tragikusnak.Ezen is túl van.

2011. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

8,5 hósan, tavaly aug. végén.

Balcsin nyaraltunk, de 12 fok lett, szakadt az eső. Hiába jöttünk haza, beteg lett a fiam.

Jó 2 hétig húzódott, végül hörghurutja lett, kétnaponta jártunk dokihoz. Elég rosszul viseltem, pláne hogy felelősnek is érzetem magam emiatt.

Azóta sajnos még 4 ilyen volt, ebből kétszer antibio is kellett. Most kezdjük a bölcsit, már előre rettegek.

2011. aug. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
1,5 éves és 2-szer volt náthás, meg egyszer valami vírus magas lázzal, kicsi hasmenéssel. Hát valóban, én is kétségbe voltam esve, hogy most mit és hogy csináljak. Én azonnal szoktam a dokihoz vinni, illetve másnap, az megmondja hogy mit és hogy. Amikor magas láza volt, akkor az ügyeletet hívtam, ott is segítettek telefonon, 3-szor is hívtam őket aznap este. 39,6 volt láza, szóval okkal pánikoltam én is, hogy lemegy, vagy sem, ha nem akkor mit csináljak. Szerencsére volt itthon 2 féle lázcsillapító, az segített. Persze ez hétvégén volt, hétfőn vittem a dokihoz, de akkor már nem volt ilyen magas láza, de azért írt fel valamilyen kanalas orvosságot.
2011. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Második baba, már 6 hetesen elkapta a nővérétől a hörghurutot:( Annyira hevesen zajlott nála, hogy 3 napra kórházba kerültünk. Irtó nehéz volt, hiányzott a nagytesó és közben nagyon aggódtam a kicsiért. 2 éjszaka sírtam:( Most 8 hós, múlt héten megint elkapta a nővérétől a torokgyulladást. Most már kicsit könnyebben vettem, de még így is pityeregtem 1x-2x... Annál nincs rosszabb, mint mikor a kettő egyszerre beteg!
2011. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Először voltak betegek, de pont egyszerre a kettő. A nagy 2 éves volt, a pici 5 hetes! Influenza, légcsőhurut, hörghurut, sok takony! 3 hétig tartott :( Szétaggódtam magamat :( A picinek majdnem ráment a tüdejére, még röntgenre is kellett menni.
2011. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt a drága pici lánykám

és elkapta a campillobacter nevű bacit

és kórházban feküdtünk 3 napot, kiszáradással, infúzió , antibiotikum,

nagyon megviselt ott a kórházban rosszul is lettem egyik éjjel az idegtől :(


de pár hónapja elkapta enyhén a rotavírust is de hogy??!!


17 hónapos és egészséges MOST éppen :)

2011. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
4 hónapos oltástól 39.2 volt a láza, de még másik 4 oltástól is belázasodott, csak nem ennyire. A foga miatt 4x volt lázas. megfázva 3x volt, az első 8 hónaposan, 2 hétig, a második 1,5 évesen 4 hétig, a harmadik most múlt el, 2 hétig tartott. Ma úgy beverte a fejét, hogy balesetin kötöttünk ki, megröntgenezték. Mindet nehezen viseltem! Csak már kezdem " megszokni ".
2011. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, 2 éves múlt a kisfiam.
2011. aug. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan benyelt egy campillovakter fertőzést, ami 2 hetes iszonyat durva hasmenéssel járt. Már véresre csípte a kis popsiját. Szerencsére nagyon nagy a folyadékigénye, így sokat ivott, nem került kórházba.

Aztán kontrollon meg elkapta a hányás-hasmenést, az még 1,5 hét volt szegénynek.

Így összesen majdnem 1 hónapig volt beteg szegényke.

De szerencsére nem estem kétségbe. Még akkor sem, amikor végre kiderült, mi a baja. Mert előtte mondogatta a doki, hogy ez csak egy vírus... aztán amikor véres lett a széklete, akkor komolyan vettek végre, akkor küldték el a mintát tenyésztésre.

De a férjem meg is dicsért, hogy mennyire higgadtan kezeltem az egészet. Szerencsére a kislányom is jól viselte, végig jókedvű volt, csak akkor sírt, amikor csípte a popsiját. De azt is kezeltem 2 nap alatt.

Aztán a hányás-hasmenés vírust én is elkaptam tőle. Na, azt már rosszul viseltem... esküszöm, az a csöpp kisbaba sokkal jobban viselte, mint én. Ő játszott, nevetgélt, én meg felkelni sem tudtam. Olyan ügyesek a babák! :)

2011. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
egy rémálom volt. 12 hónaposan 39,3 fok, mandulagyulladás. Kórházba utaltak, felülfertőződött. 9 napig voltunk bent és még 2 hét utókezelés itthon. Nem találták a vénáját az intravénás gyógyszerezéshez, másnaponta 30 percet ordíttatták, de nem tudták beleszúrni azt a vackot az intravénáshoz. Szuriban kapta a gyógyszert naponta 2*. Horror volt:(((
2011. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!