Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor először lett beteg a...

Amikor először lett beteg a babátok, nem hibáztattátok magatokat?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos kisfiam tegnap óta náthás és nagyon rossz így látni,kicsit magamat hibáztatom,mert szerintem tőlem kapta el.Tudom,hogy nem kéne,de akkor is rosszul érzem magam.Más is volt így,mindig ezt fogom érezni,ha beteg lesz?
2010. dec. 13. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség erről nem mi tehetünk, nyilván mindenki megtesz mindent a babájáért.
2010. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!


nekem 1 hós volt a babám, mikor szintén megfázott, és akkor még nem tudnak az orrukon lélegezni, szal olyan volt, mintha mindjárt megfulladna...hát brutál gáz érzés volt nekem is...

Nem tom, hogy mindig így fogunk-e érezni, de remélem nem...

Ne bántsd magad, a doki nekem azt mondta, hogy ó, anyuka, ez semmi, 1 éves koráig minden "rendes" gyerek megfázik vagy 6x...jól megnyugtatott...

Minden jót, és emeld meg a kiságy fejrészét, sóoldat a nóziba ahányszor csak szürcsög, utána porszívós-orrszívó...jobbulst!

2010. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

előző!

miért ne tudna az orrán át lélegezni a baba???

2010. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4 hónapos volt a kisfiam mikor az apja lebetegedett,aztán rámragsztotta,szóval már mindketten tiszta taknyok voltunk 2 napja mikor már a fiunk is elkapta pedig egész nap maszkban voltunk midketten!Szegény már nem bírt ellenállni!Most 7 hós azóta se volt beteg(kopp,kopp,kopp)

de akkor nekem is lelkifurdim volt nagyon,de nemtudtunk mit tenni!Ezen ne emészd magad!

2010. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

18:46-nak:

a babák 6 hónapos korukig csak az orrukon át tudnak lélegezni, ezért létfontosságú, hogy tisztítsuk az orrukat. Persze később is, de addig pláne.

2010. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves, 10 hónaposan hagyta abba a szopizást, azóta minden hónapban beteg, épp most harmadszor. Elsőre nagyon rossz volt, amikor kínlódni láttam, de sajna ez az élet rendje, amint közösségbe kerülnek, ez csak fokozódni fog.
2010. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hú, dehogynem!! Azóta is minden egyes alkalommal, amikor valami baja, teljsen kész vagyok, hogy mit rontottam el, milyen egy anya vagyok, hogy nem figyelek rá eléggé... Ráadásul neki már volt egy kórházi ápolásra szoruló betegsége is, amikor aztán végképp elszakadt a cérna nálam. Hasmenéses vírust kapott el, órák alatt kiszáradt!! Azóta is hibáztatom magam, hogy miért nem itattam jobban, miért nem etettem jobban... Pedig akkor, abban a pár napban, szó szerint lefogtam és a szájába nyomtam az itatópoharat, hogy igyon, de hiába volt minden, nem kellett neki. Szinte ereje sem volt rá, hogy igyon. Szóval szörnyű volt, és azóta is, ha megfázik, köhög egyet, vagy tüsszent, vagy ha meglátom, hogy kicsit hígabb a széklete, na akkor nálam vége mindennek, jön a " már megint mit csináltam rosszul, mit adtam neki, amit nem kellett volna..." .Szerintem nagyon rossz, hogy így állok/unk hozzá némelyikünk, hisz biztos vagyok benne, hogy mindenki 100%-ig óvja, védi a babáját mindentől. De ha egyszer megbetegszik, ez van, ezt nem hinném, hogy ki lehet védeni, mi is érezzük magunkat rosszul, mi is megfázunk, hányunk néha, vagy épp a hasunk megy:). Pedig ugyanúgy magunkra is vigyázunk, szántszándékkal nem csinálunk rosszat magunknak, főleg nem a szemünkfényének:):). Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett!
2010. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1 hónaposak voltak a kisfiaim, amikor megfáztak. Lehet, túlöltöztettem őket a sétához, de olyan hamar jött a jó idő, és első babák is. Nem volt vészes, csak rossz érzés volt, hogy elkerülhettem volna.

8 hónaposan elkaptak 1 hasmenéses vírust. Hó volt, és a szokott úton nem tudtunk sétálni, így másfelé mentünk. Jöttek ki az iskolások és az egyik megérintette a kis kezüket. Nem biztos, hogy van közte összefüggés, megtöröltem a kezüket.

Mikor 4 foguk jött egyszerre, begyulladt a torkuk. Akkor kezdtek mászni, és aggódva megkérdeztem a doktornőt, hogy nem elég jó a környezet nekik, vagy jobban kéne lemosnom a játékukat? Erre azt válaszolta, hogy nem lehet kivédeni, ezzel is erősödnek, mert találkoztak 1 újabb vírussal. És hogy ennyi betegség szinte minimális.

Tudom, furán hangzik, de ahogy telik az idő, edződöl Te is, és nem fogod magadat okolni mindenért. Nem tarthatjuk őket búra alatt.

2010. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

18.20 vagyok:

Bocsi, helyesbítek:

Szóval a szájukon nem tudnak lélegezni az újszülöttek, rosszul írtam. :-D

2010. dec. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!