Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik küzdöttek hasonló problém...

Akik küzdöttek hasonló problémákkal, adnátok tippeket még hogy mit lehetne még kipróbálni?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos.3. hete kelünk 2x!!!!! enni egy este...Ez eddig nem volt így, még mikor jöttek a fogai se...pici baba kora óta vagy átaludta az estéket, vagy hajnal 3 körül kelt először enni. Most ott tartunk, hogy kipróbáltam a tejpépet, azt kap 6 körül(igaz fél adagot még, mert egy hete kezdtük)fél 8 kor vacsi(230 tápszer), és utána kidől, sajnos nem tudtuk még tovább tolni az esti elalvást, de ezt is háromnegyed7ről tornáztuk fel.Ezek után 11kor kel, és nyöszörög, se tea, se víz, se kis cumi, se simogatás nem altatja vissza mélyen, csak a a kjcsi...Hajnal 3 kor ugyan ez a helyzet.Eddig 8 foga van, de nem hiszem, hogy egy új fog viselné meg, mert akkor nagyon nyűgösek voltak az esték, nem ilyenek, ott a tápi se altatta vissza. Nem tudom mit tehetnék, mert így viszont túl sokat eszik, amúgy is pufi, nagy baba.(reggel 7kor tápszer, fél 10körül szintén tápszer, fél2 körül szilárd kaja,fél4kor tápszer,6kor fél adag tejpép, fél 8kor tápszer:eddig ennyi a napi menü) Anyum szerint azt kéne megpróbálni, hogy az esti tápszer előtti kaját kiváltani az egész adag tejpéppel...De ha ez se jön be?Volt valaki hasonló helyzetbe?
2011. aug. 14. 08:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy napközben csak 210 ml tápszert kap, az esti keléseknél csak 180 ml-eket.
2011. aug. 14. 08:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló szitu de én fözeléket adok neki vacsira nem tejpépet.
2011. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a nappali adagokat kellene megemelni,kalóriadús ételeket adni és akkor nem ébredne éjjel. Vagy csak megszokásból ébred és megnyugszik a kajára? Nem biztos, hogy jó ha visszaszoktatod az éjszakai evésre. Nekem 9,5 hós, de 1 hónappal ezelőtt is már 3x kapott szilárd ételt napközben és anyatejes, 75 cm, 8 kg. Nálunk így néz ki :7-8 között szopi,10 körül gyümi+joghurt v.keksz v.túró, 12:30 főzelék, 16-kor gyümi, 19-kor szopi,19:30 kor főzelék, 21-kor szopi, ha nincs fogzás, akkor átalussza az éjszakát.
2011. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első!Tehát a főzelék az utolsó étkezés, vagy aztán van még szopi/tápszer?
2011. aug. 14. 09:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Második!és most tervezem a du tápszer kiváltását a tejpéppel(nagyon szereti), és ebbe akarok almát banánt őszit vagy kekeszet még rakni...Nekem a doktornénink azt mondta elég ha egy éves kora előtt 2 étkezést kiváltunk szilárddal, így eddig nem erőltettem...
2011. aug. 14. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Csak főzelék semmi tápszer ez nálunk olyan fél 8-8 körül van fürdés után.reggel 8-ig alszik ha nagy ritkán felébred akkor vizet kap.Nálunk ez vált be.
2011. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. Szerintem a tejpép, meg az ilyen "műkaják" puffasztanak, azért eszi a baba, mert úgy van kitalálva az íze. Inkább főzzél neki grízt, vagy rizst vízben és abba keverjél gyümit. Este főzelék. Nekünk senki nem mondta mikorra hány étkezést kell kiváltani. Nálunk így néz ki: 7-8 szopi, 10 gyümi+keksz v. joghurt v. túró, 12:30 főzelék, 16 gyümi, 19 szopi,19:30 főzelék, 21 szopi és reggelig alszik (ha nincs fogzás).Ja, de a dokinéni mondta, hogy este főzelék.
2011. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ugyan azt a főzeléket adod vacsira, mint ebédre?
2011. aug. 14. 10:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 7 hónapos korától kap reggelire, vacsira kenyérfalatokat, vajjal, májkrémmel, sonkával.

Tízórai,uzsi gyümölcs keksszel, zabpehellyel, ebéd főzelék.

Szerintem is az lehet a baja, hogy már nagy ehhez a sok párszerhez!

Szerintem, de hangsúlyozom ez csak az én véleményem, már több étkezést kéne kiváltani!

Igaz én szoptatok, az más, de a barátnőm már 7 hónaposan csak reggel-este adott tápszert a lányának,a többi "szilárd" volt, és 9 hónapos korától kapott vacsit, reggelit is a tápszer mellé.

A tejpép tényleg csak felfúj, szerintem hamar feldolgozza a szervezete.

Én biztos bevezetnék több étkezést, már csak azért is, mert szerintem az durva, ha egy 1 éves még csak napi 2szer kap szilárd ételt, a többi tápszer, tejpép.

És akkor 1 éves kora után meg hirtelen minden mást egyen majd?

Amúgy mikor eszik gyümölcsöt a babád?????Mert nem látom, hogy írtad volna, az pedig nagyon fontos lenne!

Bocsi,de azért lehet pufi, mert ilyen sok tápszert eszik, annak ellenére, hogy majdnem 9 hónapos!

Adj neki nyugodtan rendes vacsorát, főzeléket, vagy mást.

Az esti lefekvés időpontjával nincs baj, az én fiam is ekkor fekszik, és általában 5-6ig alszik(most kel 1x plusz ban, mert betegeskedett a napokban).10 hónapos

2011. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2. Igen ugyanazt a főzit eheti vacsira is, mint ebédre. Sőt ha másnap is azt kapja (ha sokat főztél), a sem baj.
2011. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!