Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a betegségnek a...

Mi ennek a betegségnek a neve, és ismertek olyan embert aki még hasonló problémákkal küzd?

Figyelt kérdés

Kérlek vegyétek a fáradságot és olvassátok el az elejétől a végéig a történetemet.

Minden 2001 végén kezdődött, egy teljesen átlagos reggel volt kisiskolás koromban, de mégis itt ért az életem egy fordulóponthoz. Miután felkeltem rá 15 percre szólt nagyfater hogy hagyjam már abba. Mondom mit????

Mivan?? Mondja a torok köszörülést mert kezd idegesítő lenni. Erre én: Mi van, nem is kaparom a torkomat hagyjál már...

Bemegyek a suliba, elkezdődik az első óra, rá kb 30 percre megszólal a mellettem üllő, hogy hagyjam már abba. Mondom mit hagyjak abba? Nem is csinálok semmit!!!

Majd szép lassan kezdett tudatosulni bennem, hogy hangokat adok ki, jelen esetben köszörülöm a torkomat, de én ezt nem hallom csak ők. Rejtélyes igaz?

Na itt kezdődött minden, vártam hogy elmúljon, gondoltam talán másnapra elmúlik, vagy max egy hét múlva. Teltek múltak a napok, a hetek, a hónapok, és az évek is, nem történt változás.

Folyamatosan kaparom a torkom és ilyen köhécselő hangot adok, amit nem szándékosan csinálok, hanem tudat alatt megy. Ez nagyon rossz, egy jó van benne, hogy én ezt nem hallom, mert akkor pl elalvást eléggé megnehezíteni.

Ettől függetlenül viszont az élet minden területén megnehezíti a dolgomat, nem tudok pl kempingezni menni, mert amíg nem alszok el, nem tudnak nagy valószínűséggel a körülöttem lévők se, és ha felébredek tuti a mellettem lévő is felébrednem.

Azt hogy milyen rendszerességgel és milyen hangosan kaparom a torkom, és adok ilyen köhécselő hangot nem tudom. Moziba se járok emiatt szívesen, bár ott jó, mert elnyomja a hangomat. Hosszú buszozást egyenesen utálom, mert tudom hogy zavarom az utastársaimat, és ha meghallom hogy elkezdenek köhögni vagy kaparni a torkukat, azt akkor egyből magamra veszem, és elkezdek szorongani. Mindig ilyenkor arra gondolok, ezek azt hiszik hogy szórakozásból csinálom??? Ha kórházba kerülnék se tudom mi lenne velem, ettől is rettegek. Pedig előfordulhat, még akár a közeljövőben is.


Mi ennek a betegségnek a neve?

És hallottatok már olyanról aki meggyógyult?

Lehetne barátnőm, szerintetek valaki ezt eltudná fogadni? Még soha nem volt, nem mertem csajozni :(

Lelkileg kezdek egyre jobban tönkremenni, régebben ezt nem éreztem. Viszont minél idősebb lettem, annál jobban éreztem, hogy megvan kötve a kezem, ez a betegség rengeteg hátrányt okoz. Egyetem/Fősulira se mentem, nem mertem. Nem tudtam elképzelni, hogy vajon mit csinálnék pl egy ZH alatt. Mennyire zavarnám a többieket. Esetleg megpróbálhattam volna a levelezőt. De azt se volt kedvem.


A kérdés mellett most jól esett végre kiönteni azt ami benne van, és köszönöm annak aki ezt végigolvasta.


UI: Ezt csak még mellékesen jegyzem meg, régen amikor még kisebb voltam, felakartam venni, hogy halljam milyen hangokat adok ki.. Elindítottam a magnót, kb 5 percig vettem fel. Utána lejátszottam és semmit nem hallottam, néma csend, a magnó pedig mindent vett. Ez valami elképesztő, és igazság szerint bele is borzongok.

Hangokat adok ki tudat alatt amit nem hallok, és ha rögzítem még akkor se hallom, ez hihetetlen, de mások meg hallják.


Istenem úgy szeretném ezt végre legyőzni, normális életet élni!!!!! Én miért nem lehetek olyan mint a többi ember?? Miért kell bezárkózva magányosan élnem, ennyi megpróbáltatással emiatt a hülye betegség miatt


2011. júl. 23. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy azok köszörülik a torkukat, akik valamit nem mondtak ki, amit ki kellett volna mondaniuk, és az a valami szeretne kijönni a torkán (tudat alatt).

Persze ennyi idő távlatából azt már nehéz megmondani, hogy mi volt az. Valószínű, hogy előző napon történt valami, amikor te már valakinek nem szóltál vissza, nem mondtad ki a saját véleményedet, inkább "lenyelted".


Ha valóban változtatni szeretnél erről, beszélj pszichológussal. Talán rá tud vezetni, vissza tud vezetni emlékeidben azokhoz a napokhoz. (Hallottam már olyanról is, hogy regressziós hipnózissal derítették fel a régi idők eseményeit. Persze ehhez valóban érteni kell.)

2011. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyeneket csak a komplett hüyék csinálnak húzzál elfele szépen az orvoshoz nem fog megenni ez egy betegség
2011. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én csak a kérdésed második felére tudok válaszolni. Igen, én ismerek még ilyet, az egyik tanárom ugyanezt csinálja. Még soha nem kérdeztük meg tőle, hogy mi ez, miért csinálja, de folyamatosan ilyen köhécselősen köszörüli a torkát. Nem tudom, hogy ő hallja-e. De boldog házasságban él, szép élete van, és senkit sem zavar ez a "baja".
2011. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neurológust keress, ez valami agyi betegség lesz. (talán olyasmi, mint amikor valaki évekig csuklik)
2011. júl. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40 éves vagyok működik nálam is, lehet vele élni,voltam katona,házaséletet élek,gyermekeim vannak ez van.ha idegen helyre mész tudasd az ember társaiddal.elfogadják.
2011. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, a párját néha zavarja és rászól, de ő sem veszi észre magán. Ilyenkor bevesz egy cukrot vagy rágót, mert úgy érzi ki van száradva a torka. Amíg ő nem mondta nekem én észre sem vettem rajta, nem tűnt fel. Ez szerintem egy kényszercselekvés lehet.Tényleg meg kellene keresned egy szakembert, de nem azért, mert komoly a problémád, hanem azért mert e miatt korlátoltnak érzed magad, pedíg nem kellene.
2011. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A torok kaparás reflex... Mint a lélegzés. Tudod direkt is csinalni de muxik magatol is hogyha ingerli vmi a torkod. Azis lehet hogy csak a torkoddal van baj. pl kiszárad vagy ilyesmi. Es gondolom te megszoktad azert nem hallod. Illetve kizarod. (mivel ugye a bejovo infoknak az agy csak ilyen 5-6od reszet tudja feldolgozni ezert a tobbit kizarja, pl ha ranezel egy bokorra akkor azt latod hogy az egy bokot nem dolgozod fol reszletesen hogy hany levele van hogy alnak) Szoval ennek a dolognak nagy resze teljesen normalis a tul sok koszorules fura csak. De az lehet rossz szokás vagy telleg a torkoddal van baj. Menj orvoshoz, emiatt nem fognak bezarni vagy ilyesmi:D Masreszt meg sz.rd le az embereket sz.rok mind. Kit erdekel hogyha zavarod oket. Egyszer elsz ne b.zd el arra hogy masoknak probalsz megfelelni. Amugy meg annyira nem zavarhatja oket mint amennyire te szorongsz
2011. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!